Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yardımcı olabileceğinizi umuyorum.

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Yardımcı olabileceğinizi umuyorum.

Arkadaşlar merhaba,

Bugün itibarı ile Insignialarda bir fiyat indirimi olduğu haberini aldım. Gerek yaşadığım teknik sorunlar gerekse 115 hp liklerin bundan sonra nadir olarak getirileceği konuları, aracımı satarken zorluk yaşayacağımı hissetmeme neden oluyordu. Bugün konuğum bayi aracımı makul bir fiyata takasa alarak 2010 model 1.6T edition+elegance paketli bir araca geçmemi önerdi. Bende olumlu yaklaşıyorum. Benim için önemli olan tek şey aynı problemleri tekrar yaşamamak. Insignia dan da vaz geçemiyorum

Sizlerin bu konudaki tavsiyelerini duymak isterim. Ancak benim için en önemlisi bana satılacak aracın 2010 model olup olmadığından nasıl emin olabieceğim konusu. Şase yada motor numarasını alsam netten üretim tarihini , türkiyeye geliş tarihini vs.. kontrol edebilirmiyim? bu konuda bilgisi olan varmı?

Saygılarımla,
    Beyaz Insignia 1.6T Cosmo

Ynt: Yardımcı olabileceğinizi umuyorum.

bence fiyat olarak anlaşırsanız iyi olur.. 115 liğin pek tadının olmadığını duymuştum ama illaki gelir çünkü passatta hala 102 hp var
    F30 Sport+

Yorum

180 hp için herşeye değer derim
      en basitinden benim aracım sorunsuzdu, bunda sorun çıkma ihtimali var demeyeceksiniz.
      hatta 2010 olması sebebiyle daha sorunsuz olma ihtimali var.
      ama dediğiniz gibi ondan da emin olmak lazım. şasi no'da iki rakam üretim tarihini verir diye düşünüyorum ama belli olmaz.
      birde bir site vardı. aracın şasi nosundan nerede üretildiğini vs. gösteriyordu, ama siteyi bilmiyorum, bulursam paylaşırım.
      birde aracın bayinin elinde kalmış araç olmadığından yada en önemlisi kazalı olmadığından yada boyalı olmadığından emin olun derim.
      ne olursa olsun böyle bir teklif sonucunda insanın aklına gelebiliyor böyle şeyler.
      InsigniaTEAM

Yorum

bence araba şans işi... Bakın sitede insignia için gögüsten tıkırtılar, sesler geliyor diyen arkadaşlar var ama benimkinde kesinlikle hiçbir ses yok..neticede 180 hp alacaksınız bence düşünün
        F30 Sport+

Yorum

Onur bey ben çağrının ve gökhanın dediklerine aynen katılıyorum. sadece ilave olarak ayrım konusunda şu ipucunu verebilirim. benim araç 2009 ve yedek lastiği açtığınızda incecik (sanki dolgu lastik gibi) üzerinde max:80 km/h yazan bir ibarenin olduğu lastiği göreceksiniz. 2010 modellerde ise orjinal lastikle aynı ebatta lastik mevcut olup yedek lastiğin yuvası küçük lastiğe göre ayarlanmış olduğundan dolayıda geniş olan lastik oraya yüksek gelmekte ve yanlarda bagaj örtüsüne alttan destek sağlayan siyaha boyalı köpükten destek göreceksin. dolayısıyla bagajın yükseklik olarak hacmi 2009 modellere göre daha düşük.
          - orjinal lastik ebadında yedek lastik + köpük destek
          - birde arka kelebeklerde "car of the year" logosu olması (ilk çıkan seride yoktu, emin değilim o yüzden)

Yorum

Teşekkür ederim arkadaşlar,

Çağrı bey

o siteyi bende biryerde okudum ama araştırdım bulamadım. Umarım birileri hatırlar

Ersin bey

Sizin söylediğiniz bayide aklıma geldi ve 2010 model dediği bir aracın yedek lastiği inceydi. Yetkili bana kalın lastikli birçok 2009 sattığını söyledi. Ayrıca edition ve cosmo durumunu karıştırdı olaya. Dolayısı ile lastik olayına tam olarak güvenip güvenemeyeceğimi bilemiyorum. Logo olayına gelince benim araçta o logo yok ancak sanıyorum o logo 180 beygirliklerde var yalnızca. Çünkü ben aracı aldığım dönemlerde logo 180 liklerde vardı.

Dikkatimi çeken tek şey benim aracın Safir siyah. 2010 dediğinin Karbon siyah oluşu. Kesin olarak boya farkı var. Ancak kapı kollarına ve göğüse baskı yaptığımda çıtırtı duydum.

Belkide olay Gökhan beyin dediği gibi tamamen şans işimi?

Aklım iyice karıştı...

Yorum

Onur Bey, siz ne kadar fark verip alacaksınız? Bu konuda takas için önemli bence.. şimdi uygun bir fiyat verirlerle bir iki tıkırtının lafı olmaz fakat hem iyi para verip hemde tıkırtı çekecekseniz o zaman sorun var işte..
              F30 Sport+

Yorum

Gökhan bey,

15.000 tl civarı bir fark ödeyeceğim. Şu anda ötv düşükken satın aldığım rakamdan biraz düşüğe sayıldı takasa. 115 liğin 2.el piyasası oldukça düşük. Birde 115 lik artık nadir gelecek söylentisi var. Beni korkutanda bu. Hem teknik problemleri var hemde 2. el belirsiz. Kullansam 1-2 sene sonra satamayacam diyede korkuyorum.

Dolayısı ile alacağım araçta sorun istemiyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Onur
                  Gökhan bey,

15.000 tl civarı bir fark ödeyeceğim. Şu anda ötv düşükken satın aldığım rakamdan biraz düşüğe sayıldı takasa. 115 liğin 2.el piyasası oldukça düşük. Birde 115 lik artık nadir gelecek söylentisi var. Beni korkutanda bu. Hem teknik problemleri var hemde 2. el belirsiz. Kullansam 1-2 sene sonra satamayacam diyede korkuyorum.

Dolayısı ile alacağım araçta sorun istemiyorum.
                  ne kadara sayıldı sizin araç? eğer bu kadar fark verip alacaksanız derim ki edition + premium paket alın. cosmodan tek eksiği jantları, fazlası ise navigasyon sistemi. cosmo yerine premium paketi tercih ederim. ben ötv indirimi ile aldığım için piyasada araç kalmamıştı. bir bayinin önceden kendileri için verdikleri siparişi kabul etmek durumunda kaldım (araç üretime girmediği halde değişiklik yapılamadı). bence premium paketi maddeleriyle değerlendirin...

Yorum

Bende aynen sizin gibi aldım,

Edition+premium bende tercih ederdim ancak şu anda stoklarında öyle bir araç olmadığını söylediler. Aracı 43-44 arası bir rakama getirecem. 47 ye aldım.

Yorum

2009 ile 2010 arasında ne fark var? sonuç olarak aracın trafiğe çıkışı önemli değil mi?

Yorum

Benim anladığım; yaygın kanı ilk seri araçların sipariş yoğunluğundan (doğru veya değil bilmiyorum ) dolayı üretimlerinde bazı sıkıntılar oluştuğu. Bende konuşulan sorunların tümünü yaşıyorum. Ayrıca 115 beygirlik aracın yürüyen aksamının sorun çıkarmaya gebe ( teknik servisteki insanların ve forumlarda tartışan insanların düşüncesi ) bir araç.

Yeni üretilen araçlarda sorunlar hakkında bilinçlenildiği ve daha sağlıklı üretimler yapıldığından bahsediliyor.

Sonuç olarak aracım sorunlu bir araç. 2 hafta önce baskı balata değişti halen park ederken koku duyuorum. Trafikte, yokuş çıkarken vs.. köpek gibi burun kaldırıyorum. Debriyaja basıp vites değiştiriken tedirgin oluyorum. Artık ben arabayı değil araba beni kontrol ediyor. 97 den beri araba kullanıyorum böyle birşey yaşamadım...

Bilemiyorum,

Yorum

Onur Bey siz o arabadan soğumuşsunuz bu belli.. Benim arabamda 2009 ve hiçbir sorun yok şimdilik çok şükür.. bence 3 e 5 e bakmayın değiştirin, çünkü arabada ilk önce gerek şey içinize sinmiş olmasıdır..
                          F30 Sport+

Yorum

benim aracımda 2009 ve ufak tefek sorunlar var ama 2009 ford focusa bindikten sonra aracımın konforunu çok daha iyi anladım. ufak kusurlar mutlaka olur ve olacaktır, madem değiştirmek istiyorsunuz bize hayırlı olsun demek düşer

Yorum

İnanın ufak kusurları bende görmezden geldim. Ancak arabayı yolun ortasında dumanlar içinde terkedip, 3 hafta boyunca parça bekleyip, servisten çıktığı gün ardından tekrar çekici ile servise geri girince işler değişiyor. Dediğim gibi halen de arabanın dogru dürüst tamir edildiğinden emin değilim.

Umarım sizler böyle tecrübeler yaşamak zorunda kalmazsınız. Ben hayatımda ilk defa yaşadım

Bende arabam serviste iken yeni avensis ile deneme sürüşü yaptım. Arabadan indiğimde insignia dan vazgeçmeme kararı aldım.

Yorum

İşleniyor...
                              X