Duyuru

Collapse
No announcement yet.

VW ŞIMARIKLIĞI

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• VW ŞIMARIKLIĞI

Bugün fiyat almak adına vw showroomuna gittim.Jetta baktığımı söyledim ve arabama ne kadar verebileceklerini sordum ancak sormaz olaydım.2010 Model 1.6 turbo cosmo 17.000km'deki arabaya 42 bin tl gibi abuk bi rakam verdiler.Bu nedir şimdi arkadaşlar ne sanıyorlarsa bunlar kendini.
    1.6 T Cosmo Siyah

Ynt: VW ŞIMARIKLIĞI

dövseydin adamı

Yorum

İşte bu yüzden yolda vw görünce huylanıyorum

Yorum

Her servisi birbirinden değişik bunların bu yüzden vw ye bulaşmayacaksın derim ben bizim insigniamız onlarınkine 500000000 basar

Orjinal yazı sahibi: JEA

Bugün fiyat almak adına vw showroomuna gittim.Jetta baktığımı söyledim ve arabama ne kadar verebileceklerini sordum ancak sormaz olaydım.2010 Model 1.6 turbo cosmo 17.000km'deki arabaya 42 bin tl gibi abuk bi rakam verdiler.Bu nedir şimdi arkadaşlar ne sanıyorlarsa bunlar kendini.

Beyaz tutkudur.

Yorum

Biraz ucundan konu ile alakalı diye burada da paylaşma isteği duydum:

Autoshow'un bu haftaki sayısında "Astra 1.4T - Golf 1.4TSI - Ford Focus 1.6 EcoBoost" karşılatırmasında konuyu yazan editörün şu cümlesine takılmıştım:

"Astra'nın 1.4lt'lik turbo motoru sadece 10hp daha az güç üretmesine rağmen, kalkışlarda Ford'a göre çok daha ağır kanlı hissettiriyor. Bunun teknik veriler tablosundaki haliyse, neredeyse 10 saniyelik 0-100km/sa hızlanma süresi ve 200km/sa'te kesilen nefes."

Bunun üzerine Sn. Editör'e bir mail attım ve cevap bekliyorum:

Sayın Editör,

Araçlara olan tutkum nedeniyle derginizi uzun bir süredir takip etmekteyim.

7-13 Şubat tarihinde ait Auto Show derginizdeki Karşılaştırma bölümü ile ilgili bazı düşüncelerimi paylaşmak istiyorum.

Testin içeriğindeki araçlardan Opel Astra 1.4T kullanıcısıyım. Yaklaşık 10 aydır bu aracı kullanıyorum. Aracım şu an 19.000km'de. Türkiye'ye özel sipariş ile getirilen ilk kullanıcılardanım.

Karşılaştırma metninde yazılan "Astra'nın 1.4lt'lik turbo motoru sadece 10hp daha az güç üretmesine rağmen, kalkışlarda Ford'a göre çok daha ağır kanlı hissettiriyor. Bunun teknik veriler tablosundaki haliyse, neredeyse 10 saniyelik 0-100km/sa hızlanma süresi ve 200km/sa'te kesilen nefes." cümlesi açıkçası karşılaştırmanın sonuçlarını doğru bulmama neden oldu.

Kullandığım araç ile 1. viteste 54km/sa, 2. viteste 99km/sa, 3. viteste 156km/sa ve 4. viteste 215km/sa hız değerlerine ulaştım ve bu ulaştığım değerlerde aracım 6500dev/dak değerine ulaşarak gaz kesti ve motor kendini korumaya aldı. Ekte 4. viteste iken çekmiş olduğum bir fotoğrafı da bulabilirsiniz.

Aracımı Maslak Oto Sanayi'de Dyno Test'e soktum ve 5. viteste 257.8km/sa hızda 6500dev/dak'ya ulaştı. 5. vitesi İzmir-Aydın otobanında test etme fırsatı buldum. Yolun düz olduğu kısımlarında birçok kez 230km/sa hıza ulaştım. Eğimli bir bölgede ise dijital ekranda 247km/sa'ti gördüm ve 5. viteste aracım gaz kesmedi.

Şimdi bunca detayı neden verdim:

Sizin gibi kaliteli bir ekibe sahip bir grubun, aracın maksimum hızını yazarken eğer teknik veri değerleri kullanılıyorsa "nefesi kesildi" yerine "teknik veri olarak verilen değer 200km/sa" demenizi beklerdim. Fotoğraflardaki gibi bir pistte test etme imkanımız da varsa eğer teknik veri yerine tecrübe ettiklerimizi yazmak daha doğru olacaktır diye düşünüyorum. Opel 1.4T kolaylıkla nefesi kesilecek bir araç değil diye düşünüyorum.

Anlayışınız için teşekkürler.

Saygılar,

Bunun üzerine dayanamadım Golf6 forumuna girip biraz ortalığı karıştırdım. 1.4 TSI'de nefes kesilmesi ne durumda diye. Biz 200'de kesiliyorsak onlar heralde 220'de kesiliyorlar ki Sn. Editör bunu dile getirmemiş.

TSI 160HP kullanıcısı arkadaşın yazısı "1.4T için oldukça iddialı bir rakam, ben 237km/sa anca görebilmiştim, 240km/sa gören diğer bir 160hp tsi sahibi üye var."

TSI 160HP kullanıcısı arkadaşın yazısı "Arkadaşlar 1.4 160 hp kullanıcısı olarak diyeceğim şu avatar resmime bakın sadece 4800-4900 devir dakikada düzde rampa aşağı değil kesinlikle 234 km/h görüyorsunuz"

TSI 122HP kullanıcısı arkadaşın yazısı "benim 122hp tsi aracım için 200km hıza kadar tabiri caizse kaplan gibi çıkıyor, ama ondan sonra hız artsın diye bekliyoruz resmen."

Paylaşmamdaki amaç ortada bir VW hayranlığıdır gidiyor ve basın da buna destek veriyor. Golfün nefesi kesiliyor demiyor, Astra'ya nefesi kesiliyor diyor

Yorum

Saygısızlık işte adı duyulmuş bir marka diye herkes onu savunuyor hani şu işe geliyor bu aga yaparsa iyi yapar. Ama inanın bizim arabalarımız onlarınkine 1000 basar neden mi çünkü bizim arabalarımızın bir asaleti var ve biz milletle uğraşmıyoruz

Orjinal yazı sahibi: drwaverunner

Golfün nefesi kesiliyor demiyor, Astra'ya nefesi kesiliyor diyor

Beyaz tutkudur.

Yorum

Çok komik haberlere takılmayın herkez ne aldığını biliyor

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
                Çok komik haberlere takılmayın herkez ne aldığını biliyor
                Fatih Abi,

Haklısın herkes ne aldığını biliyor neden çünkü aldık ve kullanıyoruz. Ben Editör'ün yazdığından ziyade kullandığım için yazılanlara aldırış etmiyorum. Neden elimde gözle gördüğüm ve yaşadığım bir tecrübe var.

Fakat bu bilgileri okuyan araç alım aşamasında olan, fikir edinen, karar verecek olan kişiler de var. Bu da insanların yanlış yönlendirilmesi demek. Ne kadar aldırış etmesem de bu maili gönderme ihtiyacı hissettim.

Benim Opel hakkımda bir bilgim olmasa, araçlara duyduğum ilgi olmasa şu yorumu yapabilirdim:

"Opel'e bak 1.4T koymuş hem de 140hp buna rağmen 200'de nefesi kesiliyor, demek ki 1.4T 122hp daha performanslı. Haydi vw'ne".

Benim takıldığım nokta insanlara bilgiyi sunmak güzel ama objektif olarak sunmak gerekiyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hasan_apg09
                  dövseydin adamı
                  Maalesef kadındı kendileri ancak bakışımdan kendileri cevaplarını aldılar.
                  1.6 T Cosmo Siyah

Yorum

olaylara birazda politik bakmak gerek, wv nın bu kadar satiş başarısı yakalamasında medyanında faktörleri oldukça fazla, hangi dergiyi okusam wv, audı, skoda grubuna ait hep övücü haberler.... opelden ise eser yok....

Yorum

dövseydin adamı
                      Maalesef kadındı kendileri ancak bakışımdan kendileri cevaplarını aldılar.

ozaman kadına bi verseydin aracını, test etseydi

Yorum

Editörün bir üstünu bulup mail yağmuruna tutalım editörün de mailne ekleyelim. Bir de ikinci önemli bir konu istenmeyen yerden uzak durunuz
                        Insignia Editition Elegance - 18" jant Teknik gri

Yorum

Orjinal yazı sahibi: zeytin
                          Editörün bir üstünu bulup mail yağmuruna tutalım editörün de mailne ekleyelim. Bir de ikinci önemli bir konu istenmeyen yerden uzak durunuz
                          Haklısınız Nurettin Bey.
                          1.6 T Cosmo Siyah

Yorum

olaylara birazda politik bakmak gerek, wv nın bu kadar satiş başarısı yakalamasında medyanında faktörleri oldukça fazla, hangi dergiyi okusam wv, audı, skoda grubuna ait hep övücü haberler.... opelden ise eser yok....
                            Adamların arkasında koskoca doğuş medya var. Bol bol reklam yapma fırsatları var ellerinde ve bunu bolca değerlendiriyorlar.

Yok yok kadına vercen sonra istifa etcek ben milleti kazıklıyormuşum bunca yıldır dicek.Yazık sonra ekmeğinden olcak
                            1.6 T Cosmo Siyah

Yorum

Adamların arkasında koskoca doğuş medya var. Bol bol reklam yapma fırsatları var ellerinde ve bunu bolca değerlendiriyorlar.

Yok yok kadına vercen sonra istifa etcek ben milleti kazıklıyormuşum bunca yıldır dicek.Yazık sonra ekmeğinden olcak

bende tam olarak bundan bahsediyordum....

Yorum

İşleniyor...
                              X