Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İnsignia Ses Yalıtımı

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• İnsignia Ses Yalıtımı

Merhaba arkadaşlar

2.000 cdti 160 ps cosmo tourer sahibiyim. Bir fikire ihyitacım var. Aracım içeri çok fazla ses alıyor. Motor sesi aracın tamamen içinde ve özellikle 70 den sonra lastik yol sesi vs geliyor. Araca ses yalıtımı yaptırmak istiyorum ama nerede ve nekadarlara yapılıyor bilmiyorum. Yada faydası oluyormu onuda bilmiyorum. Ama bu sesler fazla rahatsız ediyor beni. Yaptırmış olan veya fikri olan varmı bu konu hakkında? Bu arada herkese iyi bir pazartesi dileğiyle...

Ynt: İnsignia Ses Yalıtımı

welcome

Lastiklerinizi markası nedir ?

Birde 3M izalasyon melzemesi var bunu kullana bilirsiniz

http://www.insigniateam.com/forum/in...8572#msg258572

Keyifli paylaşımlar.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ShainBJK
      Merhaba arkadaşlar

2.000 cdti 160 ps cosmo tourer sahibiyim. Bir fikire ihyitacım var. Aracım içeri çok fazla ses alıyor. Motor sesi aracın tamamen içinde ve özellikle 70 den sonra lastik yol sesi vs geliyor. Araca ses yalıtımı yaptırmak istiyorum ama nerede ve nekadarlara yapılıyor bilmiyorum. Yada faydası oluyormu onuda bilmiyorum. Ama bu sesler fazla rahatsız ediyor beni. Yaptırmış olan veya fikri olan varmı bu konu hakkında? Bu arada herkese iyi bir pazartesi dileğiyle...
      Merhaba,

Öncelikle hoşgeldiniz. Aracınız aslında oldukça sessiz bir araçtır ama kişisel hassasiyet farkı olabilir tabi ki. Bir de FacomX'in de belirttiği gibi lastikleriniz size bu memnuniyetsizliği yaşatıyor olabilir. Bence lastikleriniz ya sert ya da yaştan dolayı sertleşmiş. Lastiğinizin üzerinde yazan üretim yılına bakıp söyleyebilir misiniz bize? Örneğin : 0412 yazıyorsa bu 2012'nin 4. haftası yani Ocak sonu üretilmiş demektir. Bir de lastik marka model ve ebatlarını belirtirseniz daha iyi olur. İnce yanaklı sert lastikler GENELDE daha az konfor daha çok performans sunarlar.

Genel ses yalıtımı için Ziebart tavsiye edebilirim :

http://www.ziebart.com.tr/menu/oto-ses-yalitimi.html
      2009 - Cosmo - 2.0 CDTI 160 HP - Flexride - Sunroof - Piyano Lake - Infinity Ses - Spor Deri Koltuklar - BlackVue Cams - DVD 800 - Lite Body Kit - OPC Pedallar ve Sinyal Çerçeveleri - Ayna Altı Işıklandırması - 245-40-19 Lastikler Yazlık: Michelin PSS ve PS3 + Kışlık: Kumho KW27 ve Pirelli Sottozero

Yorum

Tesekkur ederim. Aracimi yeni aldim o yuzden lastiklerin markasini bilmiyorum aksam bakip yazacagim ama 18 inc. Aslinda en cok rahatsiz oldugum konu motor sesi. Yani gaza bastigim an motorun sesi direk icerde oluyor

Yorum

Hoşgeldiniz. Motor sesi konusunda hiç bir sıkıntım olmamasına rağmen -hatta hoşuma bile gidiyor- lastik ve asfalt sesi konusunda Eskişehir ziebart 'a geçtiğimiz mayıs ayı içerisinde ses yalıtımı uygulaması yaptırmıştım. Uygulama ile püskürtülen ziftimsi maddenin kuruma süresi olan 45-60 geçtikten sonra arabanın kabin gürültüsü resmen azaldı diyebilirim ki benim lastikler 42.000km'de olmasına rağmen. Motor sesinin yalıtımına ilişkin bildiğim kadarı ile yapılabilecek pek bir şey yok ama asfalt ve lastik sesi bu uygulama ile büyük ölçüde giderildi. Özellikle bagaj içini tamamen boşalttıktan sonra (stepne dahil) gördüğünüz metal kısma ufaktan vurduğunuz zaman çok fazla bir ses çıkarken, yapılan uygulamadan sonra o ses kayboluyor ve bagaj özellikle boş iken oluşan uğultuyu neredeyse tamamen kesiyor. Ama hafif mıcırlı yollarda yine o uğultu az da olsa oluşuyor. Araçtan gelen seslerde çok hassas olduğum için bu kadar detaylı yazım, uzun oldu ise affola.
          2015 İnsignia 1.6 Turbo Sidi Cosmo Asteroid Gri.

Yorum

Estagfurullah o ne demek rica ederim ve ayriyetten cok cok tesekkur ederim ayrintili cevabiniz icin. Maliyet konusundada bilgi verebilirmisiniz? Birde motor sesini gercekten yalitacak bir sistem bulamazmiyiz?

Yorum

Motor sesi için kaput altına ve ön konsolla motor arasına ses izolasyon maddelerinden uygulatabilirsiniz. Kaput altı işi kolay, sünger sökülüp yalıtım çekiliyor, sünger tekrar takılıyor. ama motorla ön bölüm arası için bazen motoru komple sökmek gerekiyor.

Yorum

Anladım. Motor ses yaıtımını henuz kımseyı bulamadım yapan. Ama teker ve asfalt sesi için Ziebart ı aradım az once 700-tl istediler. Motor sesi için yalıtım yapan biyer biliyormusun istanbulda?

Yorum

Motor ses yalıtımının tek çözümü var demek ki; radyonun ses ayarları ile ilgili Ama enteresan geldi, insignia'nın dizellerinin bu kadar gürültülü olması. siz daha önce benzinli veya daha üst sınıf bir araç mı kullanıyordunuz? Ya da bu ilk dizel aracınız mı?
                  ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ShainBJK
                    Estagfurullah o ne demek rica ederim ve ayriyetten cok cok tesekkur ederim ayrintili cevabiniz icin. Maliyet konusundada bilgi verebilirmisiniz? Birde motor sesini gercekten yalitacak bir sistem bulamazmiyiz?
                    maliyet konusunda pm attım
                    2015 İnsignia 1.6 Turbo Sidi Cosmo Asteroid Gri.

Yorum

Öncelikle hoş geldiniz. Motor sesinden şikayetçi olmayan arkadaşalara bakıyorumda genelde benzinli araç kullanıcıları
                      *İmza görseliniz kurallara aykırıdır, düzenleyip tekrar yükleyiniz.

http://i1239.photobucket.com/albums/ff517/agyagar/bmw/61A2578A-358B-4144-BB24-07115DC89457_zpsy87xnswe.jpg

BMW F30 320i ed M Sport 40th Year Edition 205+ Hp

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kingdragon
                        Motor ses yalıtımının tek çözümü var demek ki; radyonun ses ayarları ile ilgili Ama enteresan geldi, insignia'nın dizellerinin bu kadar gürültülü olması. siz daha önce benzinli veya daha üst sınıf bir araç mı kullanıyordunuz? Ya da bu ilk dizel aracınız mı?
                        daha önce m paket 5,20 d kullanıyordum ama tabıkı onunla kıyaslamıyorum. Yınede fazla geldi ama ses çok rahatsızlık veriyor motordan cıkan

Yorum

Orjinal yazı sahibi: whiteagle
                          Öncelikle hoş geldiniz. Motor sesinden şikayetçi olmayan arkadaşalara bakıyorumda genelde benzinli araç kullanıcıları
                          Ben de şikayetçi değilim, hatta ses hoşuma gidiyor bile diyebilirim. Turbo'nun sesiyle karışan motorun sesi kulağıma senfoni gibi geliyor...

Kayıtlara girmesi açısından belirtmek istedim
                          2009 - Cosmo - 2.0 CDTI 160 HP - Flexride - Sunroof - Piyano Lake - Infinity Ses - Spor Deri Koltuklar - BlackVue Cams - DVD 800 - Lite Body Kit - OPC Pedallar ve Sinyal Çerçeveleri - Ayna Altı Işıklandırması - 245-40-19 Lastikler Yazlık: Michelin PSS ve PS3 + Kışlık: Kumho KW27 ve Pirelli Sottozero

Yorum

suan bu sesi çözebilen bir sistem yok sanırım. yapacak birşey yok :/

Yorum

Yol sesi benim de sıkıntım .motordan neredeyse hiç ses gelmiyor . Ama yoldaki en ufak değişiklikler içeri geliyor . 2016 1.6 cdti aracım .

Yorum

İşleniyor...
                              X