Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İNSİGNİA ALACAK ARKADAŞLARA ÖNERİLER

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Otm. Insignia ağır ve tork konvertörlü bir araç. 1.6 lt dizel de olsa 2.0 lt dizel de olsa; sürekli dur-kalk ve yokuşlu güzergahlarda tüketim yüksek olacaktır. Ancak 2.0 lt dizel motorun fazladan bir tüketimi yok; sakin güzergahlarda 5 litre ve altı değerler dahi görebilirsiniz.

Bende 2.0 lt dizel 130ps versiyon var, önceki aracım manuel vitesli Megane 3 1.5 DCI'a göre aman aman bir tüketim farkı yok. Sadece çok sıkışık trafiğe girersem fark kendini belli ediyor ama ben memnunum. Zaten yılda 10-15.000 km yapacağınıza göre bence yakıt sizi üzmez. Hatta 10-15.000 km yapacaksanız MTV'yi de hesaba katarak 1.6 SIDI 170ps benzinli modeli de düşünebilirisiniz. (Bunu alın demiyorum, sadece değerlendirin diyorum.)

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post
      Otm. Insignia ağır ve tork konvertörlü bir araç. 1.6 lt dizel de olsa 2.0 lt dizel de olsa; sürekli dur-kalk ve yokuşlu güzergahlarda tüketim yüksek olacaktır. Ancak 2.0 lt dizel motorun fazladan bir tüketimi yok; sakin güzergahlarda 5 litre ve altı değerler dahi görebilirsiniz.

Bende 2.0 lt dizel 130ps versiyon var, önceki aracım manuel vitesli Megane 3 1.5 DCI'a göre aman aman bir tüketim farkı yok. Sadece çok sıkışık trafiğe girersem fark kendini belli ediyor ama ben memnunum. Zaten yılda 10-15.000 km yapacağınıza göre bence yakıt sizi üzmez. Hatta 10-15.000 km yapacaksanız MTV'yi de hesaba katarak 1.6 SIDI 170ps benzinli modeli de düşünebilirisiniz. (Bunu alın demiyorum, sadece değerlendirin diyorum.)
      yanıt için çok teşekkür ederim ama bu benzin fiyatları ile benzinli aracı yılda bin kmde yapsam asla düşünmüyorum. Dizel araçlarada ayrı bir sempatim var açıkcası. Yakıt olarak 8-9 litrelere kadar razıyım bu araçda. En azından yola girdimi uzayıp giden bir makina alacağıma inanıyorum. Artık geri kalan ya nasip bakalım

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: tsunami67 View Post

yanıt için çok teşekkür ederim ama bu benzin fiyatları ile benzinli aracı yılda bin kmde yapsam asla düşünmüyorum. Dizel araçlarada ayrı bir sempatim var açıkcası. Yakıt olarak 8-9 litrelere kadar razıyım bu araçda. En azından yola girdimi uzayıp giden bir makina alacağıma inanıyorum. Artık geri kalan ya nasip bakalım
        Ülkemizde otomobil fiyatları aşırı yüksek olduğu ve ev ile otomobil almak hayatın yegane amacı halinde olduğu için; insanlar hayatlarının önemli bir kısmında ev ve araç için yatırım yapıp, çok büyük paralar ödeyerek otomobil sahibi olabiliyorlar; bu yüzden de herkes "en iyisi benimki" tavrı içinde oluyor. Benim diğer aracım da SIDI 170ps benzinli Insignia, dolayısıyla bu konuda oldukça tarafsızım ve size benzinli ya da dizel alın/almayın demiyorum. Ancak "benzinli" opsiyonunu düşünürken kaçırdığınız bazı noktalar olduğunu düşünüyorum.

Öncelikle "uzayıp giden" araç istiyorsanız, SIDI size daha uygun; dizeller anlık tork patlamasıyla performansı daha fazla hissetirseler de; denk güçte benzinli araçlar daha hızlıdır. Sizin benzinli tecrübeleriniz atmosferikle olmuşsa, dizel daha performanslı gelebilir ama SIDI turbo benzinli olduğu için performans olarak 2.0 CDTI 160ps ile baş edebilir, hatta daha iyidir. Buna bir de sessiz ve pürüzsüz sürüşü eklerseniz, olaya sadece motor olarak baktığınızda SIDI tartışmasız daha keyifli bir motor oluyor.

Yakıt konusunda hesabınızı siz yapın ama araca uzun süre binecekseniz, 1-2 yılda değiştirmeyi düşünmüyorsanız aradaki farkın faiz getirisini mutlaka hesaplayın. Ben SIDI aracımı alırken arada 20.000 lira civarında fark vardı; bunu yıllık faize koyduğumda bana 1.500 lira üzerinde getirisi olduğundan ve araca uzun süre bineceğimden maddi olarak benzinli almanın pek de zararı olmayacağına kanaat getirdim. Siz bir de 2.0 lt dizel düşünüyorsunuz ki bu durumda bir de MTV farkı oluşacak. Bence yıllık km kestiriminizi; güzergahınızı (çok trafik veya yokuşlu bölgelerde dizel daha fazla avantaj sağlıyor), aradaki farkın geri dönüş süresini, MTV farkını vs düşünerek detaylı bir hesap yapın. Benzinli aracı düşük km ve temiz bulmanız da daha kolay olacaktır.

Özetle, yıllık 10.000 civarında kalacaksanız benzinli modeli ciddi biçimde düşünün, benzin fiyatları fahiş düzeyde ama mazot da öyle; eskiden önce benzin 3 lira iken mazot 2.5 lira olurdu; şimdi benzin 7 liraya çıktı, mazot hala 50 kuruş altında. Artık dizel aracın karı sadece tüketime indirgenmiş durumda.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: yusuf_25 View Post
          Ynt: İNSİGNİA ALACAK ARKADAŞLARA ÖNERİLER

Arabanın değerini malesef biz düşürüyoruz. Şimdi bu yazdığınız konuyu dışardan bir insignia almaya karar veren biri olsa vaz geçer ve senin benim arabam satılmaz. konuyu açtın kötülüklerini yazdın ok ama iyi taraflarınıda yazsaydın daha hoş olurdu..
          hak veriyorum ve yazılan eksi yönlerinden %90 ı benim aracımda yok. Ama yine de teşekkürler...

Yorum

• Ooooo teşekkürler bomba bilgiler var burda ha ^^

Yorum

• 2. el alacaklarsa yanlarında mutlaka bilen birisini götürmeleridir.

Yorum

• Çok temiz ve güzel bilgiler aktarmışsınız arkadaşlar. Hepinizin eline sağlık.

Yorum

• çok yardımcı oldu bu forum. paylaşımlar birçok soru işaretimi giderdi teşekkürler

Yorum

• Herkese merhabalar. Grubun yeni üyesi ve insignia ailesine katılma şerefine daha yeni dahil oldum. Aracım 2014 model 1.6 benzinli otomatik cosmo+stil paket olarak geçiyor. Aldığımda aracı herkezin olduğu gibi expertize getirdim ve bişey çıkmadı ama sonradan benim fark ettiğim aracı geri vitese taktığımda bi sarsıntı meydana geliyor bazen baya şiddetli bazen ise normal ama yinede geri vitese geçtiğinde bi sarsıntı oluyor diğer viteslerde ise hiç bi sıkıntı yok. Bi çok farklı usta aradım ve hepsi farklı farklı şeyler söylüyor en az 2000₺ ve 15000₺ arası masraflardan bahsediyorlar bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

Yorum

• 1.6 Cdti otomatik insignia Exclusive paket araçları ÖTV muafiyetli alabiliyor muyuz

Yorum

• Öncelikle hoşgeldiniz

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

• Arkadaşlar merbaba.Yakın bir zaman içerisinde 2016 model otomatik elite modeli almayı düşünüyorum.Görünüş ve özellik olarak çok ilgimi çeken bir araç.Daha önce hiç opel araç almadım.Kullandığım dizel ticari araçta partikül sorunu yaşadık.Opel dizel motorlardada çok rastlanan bir sorunmudur sizce?Aracın bu kadar özellikli olması elektronik anlamda sorun çıkartma riski ne durumdadır.Almadan önce dikkat etmem geren birşeyler varmıdır.Bu aracı tavsiye esdermisiniz.Yardımcı olursanız sevinirim.Saygılar

Yorum

• Merhabalar,foruma yeni üye oldum ve sormak istediğim bir soru var.Opel İnsignia 2.0T 220HP Flexride-Soğutma-İnfinity Sound gibi ekstraları bulunan bir araç almayı düşünüyorum önerileriniz nedir ?

Yorum

• Cok yakar ve lpg olmaz.

Yorum

• Şu anki makyajlı insignia aracımı aldığım zamanlarda öncesinde almayı düşündüğüm ancak nasipte olmadığı için alamadığım modeldir. Şehiriçi 10-15 lt arası yakıtınız olabilir. Km.si düşük ciddi bir sorunu olmayan 2.0t denemeye değer. Benim şu anki aracımda dahi şehiriçi 12.5 lt yi aşağı düşemedim hiç çünkü kısa mesafe ve yokuş güzergahı kullanımım fazla. Benim için bi şey değişmeyecekti 2.0t olsa ama sizin için bilemem tabi. Tercih meselesi.
                                @Murat
                                2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

İşleniyor...
                                X