Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İNSİGNİA ALACAK ARKADAŞLARA ÖNERİLER

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: İNSİGNİA ALACAK ARKADAŞLARA ÖNERİLER

Orjinal yazı sahibi: enekslo
    Merhaba 2013 model 7000 km de 1.6 benzinli 170 beygirlik otomatik cosmo paket araç için 73000 tl istiyorlar fiyat nasıl sizce?Bu arada araç opel bayisinde test aracı olduğu için km si düşük.
    istanbul opel balkan'daki cosmo füme aracı mı diyorsun?

Yorum

Evet

Yorum

Benimde dikkatimi çekmişti. Al derim, tavsiyemdir...

Yorum

Arkadaşlar merhaba. Sayfanıza Yeni kayıt oldum. 2011 model Mazda 3 hb aracım var. İnsignia dizel otomatik almayı düşünüyorum. Araç hakkında bilgi verecek olan var mı? Bir de 2017 de Yen'i kasa mı çıkacak. Herkese iyi günler

Yorum

"İnsigniaların motoru LPG'ye kesinlikle uyumsuzdur" değil.Doğrusu 2005-2006 yıllarından sonra üretilen ve magnezyum alaşımı artırılan yeni nesil araçların hiç birisinin motoru LPG'ye uyumlu değildir olmalı.Aslında Dünya üzerinde LPG ye uyumlu motor diye bir kavram zaten olamaz.Hiç bir motor lpg ye uyumlu değildir zaten. Sadece bazı firmalar fabrikasyon lpg li diyerek sübap alaşımlarındaki çelik miktarını artırıyorlar ki erime çok daha geç yaşansın diye..

Ancak şunu unutmamak gerekir ben magnezyum alaşımı artırılmış yani halk arasında magnezyum sübap olarak bilinen sübap yapısına sahip ve turbo beslemeli ki buna insignia'da dahil bir çok araç gördüm ve kullandım lpg de 100.000 km leri devirmiş ve sorun çıkarmayan. Biraz da kullanımla ilgili bir şey tabi.

Lpg takılacaksa ki bu benzin fiyatlarıyla Türkiyede benzinli araç kullanmak oldukça zor, daha özenli ve dikkatli kullanım, bakımların zamanında eksiksiz yapılması kesinlikle şarttır.

Bir de doğru bilinen bir yanlıştan bahsetmek istiyorum.Bu yeni nesil sübapları eriten sadece LPG değildir.Benzinlide olsa araç bu sübaplar illaki eriyecektir.Lpg sadece bunun erken olmasını sağlar.Ki şöylede bir ilave yapmak istiyorum.LPG de çıkabilecek en muhtemel 2 sorun ateşleme bobini arızası ve sübap erimesidir.Bununda çözümü maliyet olarak 2000 tl civarında.Uuzun yıllar binecekler için amörti edecektir zaten
            2000 Fiesta Flair 1.25 *** 2000 Wolswagen Golf Basic 1.6 *** 2009 Chevrolet Cruze Ls Plus 1.6 *** 2009 Ford Mondeo Selective 1.6 ***2012 Fiesta Titanium X 1.4***2012 Peugeot 508 Allure Auto6r 1.6 Dizel *** 2015 Renault Megane Touch Plus 1.5 Edc Dizel***2012 Chevrolet Cruze Sport Plus 1.6 *** 2010 Chevrolet Aveo Ls 1.4 Otm***2009 Ford Mondeo Titanium 1.6***2016 Peugeot 2008 Allure  Auto6r 1.6 Dizel*** 2010 Opel İnsignia 1.6 Turbo Edition Elegance***2011 Opel İnsignia 1.6 Turbo Edition Elegance

Yorum

Merhaba Arkadaşlar. bugün itibari ile Opel insignia 1.6 136hp Dizel otomatik sport modeli almış bulunmaktayım. Aracım 2 haftaya elimde olacak. Size sormak istediğim aracı alırken ne tür hediyeler isteyebilirim? Daha önce tecrübe etmiş arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum. Saygılar.

Yorum

Selamlar
                İnsignia almak isteyen arkadaşlara bir iki cümle de benden olsun... Ben 1.6 dizel otm 2016 model cosmo araç sahibiyim. Kullanmadığım marka da kalmadı diyebilirim.
                Araç her şeyden önce eski kasa olacak 3-5 ay sonra... Yeni kasa bekleniyor... Bu ülkemizde çok büyük bir negatif durum olsa da aslında diğer taraftan muazzam fırsatlar sunuyor. Ne gibi mi?
                1- Bu araçlar artık o kadar çok üretildi, satıldı ve sorunları çözüldü ki, artık 2016 yılında üretilen İnsignia lar tabiri caizse sorunsuz çöpsüz saat gibi araçlar oldu.
                2- Opel İnsignia için arge ve yatırım maliyetlerini çokdan ilk sattığı modellerden çıkardı bile. Son alanlar o nedenle şişirilmiş değil indirimli fiyat dan satın alırlar.
                Sırf bu 2 önemli nedenden dolayı Avrupa başta olmak üzere pek çok ülkede yeni kasa ya geçen araçlar bir süre rağbet görmez, makyaj dan itibaren ise artık sorunlardan arınmış bu araçlar olgunlaşmış kabul edilir ve tercih edilir.
                Demem o ki, binici iseniz ve en az 5-6 sene kullanırım diyorsanız kesinlikle bu son demlerini yaşayan sorunsuz kasayı tercih etmek mantıklı olacaktır. Yeni kasayı 2 sene sonra almak daha akıl karı olacaktır.

Yorum

İyi akşamlar. Opelde A14NET motor ile B14NET motor arasındaki fark nedir bilen varmıdır? Çok teşekkürler.

Yorum

• Merhaba aranıza yeni katıldım. Nasipse yarın 2016 model 1.6 dizel oto cosmo +cvrg 2 paketli sanrufsuz insigniaya bakacağım 2. El.
                    2 el insignia yi alırken nelere dikkat etmeliyim önerilerinizi bekliyorum.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: colornick View Post
                      Merhaba aranıza yeni katıldım. Nasipse yarın 2016 model 1.6 dizel oto cosmo +cvrg 2 paketli sanrufsuz insigniaya bakacağım 2. El.
                      2 el insignia yi alırken nelere dikkat etmeliyim önerilerinizi bekliyorum.
                      Kazasina bakin zaten garanti kapsaminda arac hasar durumundan baska birseye baktirmaniz gereksiz olur
                      jantina lastigine ic dosemelerine baktirmaniz yeterli diye dusunuyorum
                      Bir zamanlar 34 KTN 03 (Biz kırmızı başlıklı kızın hikayesinde bile kurttan yanayız)

Kasabadaki en iyi silahşör olunca,herkes sizinle boy ölçüşmek ister cool cool

F10 Msport

Yorum

• Teşekkürler kaza boya durumuna baktiracam insallah. Araci alirsam garanti uzatmam mümkün mü? Mümkünse mantıkli mi ?

Yorum

• 2016 model aracı iyi niyet garantisi ile 2019 a kadar kullanabilirsiniz artı 2 yıl daha yapabilirsiniz satarkende önceliğiniz olur aracınızı.
                          Bir zamanlar 34 KTN 03 (Biz kırmızı başlıklı kızın hikayesinde bile kurttan yanayız)

Kasabadaki en iyi silahşör olunca,herkes sizinle boy ölçüşmek ister cool cool

F10 Msport

Yorum

• 16 model cosmo 1.6 cdti + cvgp2 11000km de araç sanruf yok 100.500 tl ye anlastim fiyat nasıl sizce

Yorum

• Merhaba Arkadaşlar.. Foruma yeni üye oldum ismim Cüneyt..
                              2015 - 2016 insignia cosmo otomatik dizel kullandım.şuan 2016 320i ed sportline var.. pazartesi günü Topkapı odak tan çağırdılar yeni insignia için.. avrupa y.tube kanallarinda araştırma fırsatım oldu.. Bu Elite ve Excelence arasındaki fiyat farkını yaratan fark nedir.. birde videolarda elite serilerini göremedim.. elektrikli bagaj kapağı yokmu ? Fiyatı ucurmadan nasıl bir kombin yapmalıyız limit 165 170 teşekkür ederim

Yorum

• 187 bine bir excelencemiz oldu

Yorum

İşleniyor...
                                X