Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İNSİGNİA Sizin için ne demek?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: İNSİGNİA Sizin için ne demek?

İNSİGNİA BU DEMEK....https://www.youtube.com/watch?v=w-MJlbYHANE

Yorum

Yolda geçilecek araba demek)
      F30 Sport+

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Gökhan_55
        tesislerde mola verince mi?
        MEN AMENE BİL KADER EMİN-E MİNEL KEDER.

Yâ Rab! Garibem, bîkesem, zaîfem, nâtüvanem, alîlem, âcizem, ihtiyarem, 
Bî-ihtiyarem, el'aman gûyem, afv cûyem, meded hâhem zidergâhet İlahî!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bilgecem
          haha haha haha
          Bir zamanlar 34 KTN 03 (Biz kırmızı başlıklı kızın hikayesinde bile kurttan yanayız)

Kasabadaki en iyi silahşör olunca,herkes sizinle boy ölçüşmek ister cool cool

F10 Msport

Yorum

ya bak gokhan abi sen gel benle bırlık ol. Ortalayalım yolu saate 110 km h ile gıdelım kımseyıde gecırmeyelım. Herkes sana yuruyo

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BABOLİ
              ya bak gokhan abi sen gel benle bırlık ol. Ortalayalım yolu saate 110 km h ile gıdelım kımseyıde gecırmeyelım. Herkes sana yuruyo
              Tamam kayinco merak etme) sen ne dersen öyle yapalim)
              F30 Sport+

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BABOLİ
                Tamam kayinco merak etme) sen ne dersen öyle yapalim)
                eyvallah gözümsün

Yorum

Sattıktan sonra, araba beğenmeyip, premium araçlar bakıp, en sonunda da yine "insignia alayım" demektir .

Yorum

Sattıktan sonra, araba beğenmeyip, premium araçlar bakıp, en sonunda da yine "insignia alayım" demektir .
                    Naci abi sen insignia iste bulurum ben,en afllisinden
                    Bir zamanlar 34 KTN 03 (Biz kırmızı başlıklı kızın hikayesinde bile kurttan yanayız)

F10 Msport

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kdristnbl
                      Seni arayacağından emin olabilirsin kardeşim. Ama biraz zaman gerekiyor şimdilik beklemedeyim

Yorum

Seni arayacağından emin olabilirsin kardeşim. Ama biraz zaman gerekiyor şimdilik beklemedeyim
                        Herzaman ağabey

F10 Msport

Yorum

Herzaman ağabey
                          Öncelikle teşekkür ederim kardeşim.

Tam bu noktada arabasını satalı birkaç ay olmuş ve tekrar araba almayı düşündüğünden gözü dışarıda birisi olarak düşüncelerimi paylaşmak istiyorum.

Malum olduğu üzere ben arabayı sattım. Allah'a şükür borçtan harçtan dolayı değil bu satış. Yaniden bir araba almak tabiki istiyorum. Bu nedenle gözüm dışarıda, oto pazarlarında ve nette. Gerçi araba almak için acelem yok ama bakıyorum işte.

bu birkaç aylık süreçte birçok arabalara baktım. Ezcümle:

1. Forumumuzda bazı arkadaşlarımızın kullandığı, hız limiti bulunan ve bu nedenle insignialarla yarışmayı bırak yanına bile yaklaşamayan, BMW lere baktım. En düşük donanımlısını bile alsanız 150.000 liraları gözden çıkarmanız gerek. tamam araba BMW ama donanımsal olarak zayıf. sırf logosuna vereceksiniz o parayı.

2. bizim milletin gözünde adı bile lüksü çağrıştıran Mercedes'e bakmadan olmazdı. Bende baktım tabi. Hatta kendi sitelerinde 122.000 lira baz model fiyatlı C180' i görünce etkilenmedim de değil. Bir de konfigüratörden birkaç özellik ekledim. araba oldu 140.000 civarı. eder mi? eder... hatta diyebilirim ki gözüm hala orada. aklıma çok yattı. benim hayalim olacak arabaya bu kadar yaklaşmışken vazgeçmek istemiyorum. belki de nefsime yenilip Mercedes'te karar kılarım.

3. Gelelim orta sınıflara ve öncelikle vw'lere. ben öncelikle söylemeliyimki, passatlarda 2000'li yılların "makam arabası" ya da "patron arabası" ağırlığı şimdikinden bir önceki kasada tamamen kalktı gibi geliyor bana. kısacası sıradanlaştı. tamam DSG falan var, motor teknik özellikleri iyi sayılır (dizellerde yakıt tüketimi) ama arabada o eski hava yok. sıradan mahalle arabası. üstelik birde parasını hazır edip sıra beklemesi var. adamlar 1,6 TDI DSG için 1 yıl süre verebiliyorlar o da garanti değil üstelikte fiyat garantisi de yok. ama bence 120000 lira verip passat beklemektense 1 ve 2. maddede saydığım araçların temiz ikinci ellerini bile almak daha mantıklı. o nedenle passat büyük ihtimalle değerlendirme dışı. belki cc olur ama passat yok gibi.

4. En tercih edilebilir vw arabası bence CC'dir. Ama onunda donanımlısı çok maliyetli. ama hakikaten güzel araba bence. benim açımdan şansı çok yüksek.

5. Ford, Peugeot, Hyundai, Honda, vs. araşları aynı sınıfa koymak pek doğru değil belki, özellikle Ford'un Mondeo'su güzel ama tam donanımlı alacaksan fiyat çok yükseliyor. Ben 100000 lira sınırını aşarsam psikolojik olarak aklım tekrar ilk iki maddeye kayıyor. Yani bu kadar para vereceksem ya Mercedes ya BMW olsun diyorum. ..

Gelelim bizim kısraklara. insan düşünmeden edemiyor. geçenlerde sahibinden.com'da bir insignia vardı. zeytin yeşili. Arabada yok yok. şunu da ekleyeyim diyebileceğiniz hiç bir eksi özellik yok. (standart kullanıcı için) adam 103000 liradan başladı. en son 95000 liraya düştü. sonunda ilan yayından kalktı galiba. şöyle düşündüm; bu aracın özelliklerine sahip bir araç Mercedes yada BMW olsaydı fiyatı kaç lira olurdu. cevap aslında çok basit. 200000'li rakamlar olurdu. insignia kötü bir araba mı? hayır... Çürük mü? hayır... Çirkin mi? hayır... Güveliği mi az? hayır... Gaza basınca gitmez mi? hayır, hatta nal toplatır... vs. vs. yani tam anlamıyla dolu bir insignia için maksimum 90000 lira ayırmam gerekirken; ki bu bir araba olarak insanı her açıdan tatmin eden bir araba olur diye düşünüyorum, daha az özellikte arabalara hem de sıra falan bekleyerek 120, 130, 140, 150 bin liralar vermek akıllıca gelmemeye başladı sonunda.

Yukarda kısaca anlattığım sebep ve maceram bana gösterdi ki, paranın hakkını verecek bir araba alacaksam, insignia almalıyım.

yani, İNSİGNİA demek parasının hakkını veren araç demek...

Yorum

ınsıgnıamı daha ıkı hafta once aldım konyadan almıştım 20 saat uykusuz olmama rağmen 700 km yolu okadar rahat geldımkı anlatamam daha yoldayken doğru secım yaptığımı anladım zaten ınsanların gozlerı uzerımdeydı otobana gırdım ankaradan kar başladı yolda kar vardı lastıkler yazlık olmasına rağmen hıcbır sıkıntı yasamadım benım ıcın ust lımıt hem spor gıbı guclu hemde makam aracı kadar rahat ve konforlu ınsıgnıanın rakıplerı bence BMW Mercedes audı ama benım gozum onlara bakmıyor artık yabancı bı test ızlemıstım ordada Mercedes bmv ınsıgnıa degerlendırılıyodu demekkı aynı sınıftalar dedım ve aldım herkese nasıp olmayacak kadar özel bır araç asktır ask...........

Yorum

o o o benim ^TOSUNUM^ demek haha haha yourock

2010 1.6T 180 HP COSMO KARBON SİYAH DVD800+TURNPUSH+PRİNS LPG+KAPI KOLU+AYNA ALTI+VİTES ALTI+KAPI İÇLERİ+GÖSTERGE PANELİ+ARAÇ İÇİ LED AYDINLATMA

Yorum

Öncelikle teşekkür ederim kardeşim.

Tam bu noktada arabasını satalı birkaç ay olmuş ve tekrar araba almayı düşündüğünden gözü dışarıda birisi olarak düşüncelerimi paylaşmak istiyorum.

Malum olduğu üzere ben arabayı sattım. Allah'a şükür borçtan harçtan dolayı değil bu satış. Yaniden bir araba almak tabiki istiyorum. Bu nedenle gözüm dışarıda, oto pazarlarında ve nette. Gerçi araba almak için acelem yok ama bakıyorum işte.

bu birkaç aylık süreçte birçok arabalara baktım. Ezcümle:

1. Forumumuzda bazı arkadaşlarımızın kullandığı, hız limiti bulunan ve bu nedenle insignialarla yarışmayı bırak yanına bile yaklaşamayan, BMW lere baktım. En düşük donanımlısını bile alsanız 150.000 liraları gözden çıkarmanız gerek. tamam araba BMW ama donanımsal olarak zayıf. sırf logosuna vereceksiniz o parayı.

2. bizim milletin gözünde adı bile lüksü çağrıştıran Mercedes'e bakmadan olmazdı. Bende baktım tabi. Hatta kendi sitelerinde 122.000 lira baz model fiyatlı C180' i görünce etkilenmedim de değil. Bir de konfigüratörden birkaç özellik ekledim. araba oldu 140.000 civarı. eder mi? eder... hatta diyebilirim ki gözüm hala orada. aklıma çok yattı. benim hayalim olacak arabaya bu kadar yaklaşmışken vazgeçmek istemiyorum. belki de nefsime yenilip Mercedes'te karar kılarım.

3. Gelelim orta sınıflara ve öncelikle vw'lere. ben öncelikle söylemeliyimki, passatlarda 2000'li yılların "makam arabası" ya da "patron arabası" ağırlığı şimdikinden bir önceki kasada tamamen kalktı gibi geliyor bana. kısacası sıradanlaştı. tamam DSG falan var, motor teknik özellikleri iyi sayılır (dizellerde yakıt tüketimi) ama arabada o eski hava yok. sıradan mahalle arabası. üstelik birde parasını hazır edip sıra beklemesi var. adamlar 1,6 TDI DSG için 1 yıl süre verebiliyorlar o da garanti değil üstelikte fiyat garantisi de yok. ama bence 120000 lira verip passat beklemektense 1 ve 2. maddede saydığım araçların temiz ikinci ellerini bile almak daha mantıklı. o nedenle passat büyük ihtimalle değerlendirme dışı. belki cc olur ama passat yok gibi.

4. En tercih edilebilir vw arabası bence CC'dir. Ama onunda donanımlısı çok maliyetli. ama hakikaten güzel araba bence. benim açımdan şansı çok yüksek.

5. Ford, Peugeot, Hyundai, Honda, vs. araşları aynı sınıfa koymak pek doğru değil belki, özellikle Ford'un Mondeo'su güzel ama tam donanımlı alacaksan fiyat çok yükseliyor. Ben 100000 lira sınırını aşarsam psikolojik olarak aklım tekrar ilk iki maddeye kayıyor. Yani bu kadar para vereceksem ya Mercedes ya BMW olsun diyorum. ..

Gelelim bizim kısraklara. insan düşünmeden edemiyor. geçenlerde sahibinden.com'da bir insignia vardı. zeytin yeşili. Arabada yok yok. şunu da ekleyeyim diyebileceğiniz hiç bir eksi özellik yok. (standart kullanıcı için) adam 103000 liradan başladı. en son 95000 liraya düştü. sonunda ilan yayından kalktı galiba. şöyle düşündüm; bu aracın özelliklerine sahip bir araç Mercedes yada BMW olsaydı fiyatı kaç lira olurdu. cevap aslında çok basit. 200000'li rakamlar olurdu. insignia kötü bir araba mı? hayır... Çürük mü? hayır... Çirkin mi? hayır... Güveliği mi az? hayır... Gaza basınca gitmez mi? hayır, hatta nal toplatır... vs. vs. yani tam anlamıyla dolu bir insignia için maksimum 90000 lira ayırmam gerekirken; ki bu bir araba olarak insanı her açıdan tatmin eden bir araba olur diye düşünüyorum, daha az özellikte arabalara hem de sıra falan bekleyerek 120, 130, 140, 150 bin liralar vermek akıllıca gelmemeye başladı sonunda.

Yukarda kısaca anlattığım sebep ve maceram bana gösterdi ki, paranın hakkını verecek bir araba alacaksam, insignia almalıyım.

yani, İNSİGNİA demek parasının hakkını veren araç demek...
                                bazı değerlendirmelere katkı yapmak istedim ki karışıklık olmasın.
                                1. f30 316i sahibiydim. hız limiti vardı 210km/s. yarışacak kadar iddialı olan sanıyorum çoğu f30 sürücüsünde RCU vardır. çünkü hem çok ucuz hem de çok sağlam bir potansiyeli açığa çıkartıyor. dsg ağlatan zf şanzuman da cabası bu kasanın. 2 litrelerini bilemem ama 1.6 180, 170 ve dizelleri rahat alır 316i. 320ied daha da kolay alır. bu arada artık remap edilebildiğinden daha da iyileşti bu araçlar. şu anda performans özelinde premium rakipleri yok. yanına yaklaşamaz ne audi ne merc.

2. hocam denememişsiniz c180 ve 320ied. c'nin içi bence malzeme kalitesi ve tasarım olarak daha önde ama özellikle amg tam bir odun. adamın belini ağrıtır yani o cins. üstelik bozuk zeminde zıp zıp zıplayacak kadar sert. direksiyonu eskisine göre başarılı ama 7g-tronic eskiliğini çok belli eden başarısız bir şanzuman. aracın içi de dışı da küçük. bu arada indirimlerle c180 ile 320ied benzer fiyata geliyor alt seviyelerde.

3. passat kesinlikle iyi bir araba ama hem pilotaj hem de parasının arabası değil. iç mekan ve bagaj çok geniş. iç tasarım çok çok zayıf ve basit. malzeme kalitesi orta. işçilik başarılı. aksesuar orta pakette bile zayıf. led far opsiyonel, metalik boya dahi opsiyonel. sıradan yolculuklarda konforlu ve sakin. iddialı kullanımda tedirgin ediyor. poloda bile o tepkisiz ve hissiz direksiyon var. bu arabayı test ederken kendimi 60 yaşında hissetmiştim.

4. cc kasa değişecek 1 yıl sonra. içi zaten belki 8-10 yaşında. yanlış hatırlamıyorsam full bir tane beyazı 115 ya da 118'e verdiler bana. passat için antlaştığım gündü. bir de istanbul'da bu araba için fakir mafya arabası diyorlarmış, yani kro işi. oradaki çalışanlar söyledi; fikir sahibi değilim yanlış anlaşılmasın.

5. Honda ayrı. Mazda ve Honda gibi iyi japonlar 30 basar diğerlerine. özellikle mazda 6 çok iyi ve kaliteli bir araba ancak 2 litreden dolayı malum vergiden gol yiyorlar. bir de yeni accord vb modeller gelmiyor buraya. atmosferik olmaları dezavantaj bir de.
                                yeni mondeo bile cinayettir bu şanzumanla. koymasalar daha iyiymiş. eskiden beri mükemmel bir şasi ve sürüşe sahip bir modeldir. mükemmel direksiyonu da unutmayalım. yenisinde araç içi ve aksesuarlar iyi. güvenlik yerinde ama nasıl bir motor sesidir o Allahım. vitesin üstünde bir uğultu ki anlatamam. gaza basmazken arabada ses yok ama basınca bildiğiniz uğulduyor. şanzumanın Allah cezasını versin; daha kötüsü olamaz. samimi söylüyorum cvt hatta robotize aratır.

insignia da eski olduğunu belli eden bir araç. komik özellikleri de var. mesela selektör uyarmaya değil selamlamaya yarıyor gibi. böyle aygın baygın bir yanıyor ve sönüyor tövbe yarabbim. içi de çok dar. telefonda görüşme bitince müziği tekrar açmayan değişik bir şey.

iyi özelliklerini benden iyi biliyorsunuz hepiniz ama benim tercihim de fiyat/performans oranı ve sürüş zevki oldu. bu fiyata ki highline jetta fiyatına çok çok iyi bir araç.

Yorum

İşleniyor...
                                X