Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Opel'in ağır abisi: Omega

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Opel'in ağır abisi: Omega

Merhabalar, bu konu başlığının ben açılmasını istemiştim sağolsun çağrı kardeşim de beni kırmadı ve konuyu açtı... opel omega bilindiği üzere opelin E segmentine çıkarttığı lüks bir araç, mercedes E, BMW 5 ve Audi A6'yı direk kendine rakip olarak almış bir araba... bizim de çok sevdiğimiz arabalarımızın abisi konumunda bir araçtır kendisi ben çok kez binme fırsatı buldum, ama sürmedim. araçtaki konfor, bana kızmayın insignia'da yok tabi bunun belli başlı sebepleri yüksek lastik profilleri ve spor olmayan konfor odaklı süspansiyonu, araç adeta amerikan araçları gibi yaylanıyor, ama aracın yol tutuşu da güvensiz değil onu söylemek isterim araç ayrıca kimliğine yakışır bir şekilde arkadan itişli donanım olarak da rakipleri göz önüne alındığında hiçbir eksiği yok, nitekim 2000'in altındaki modellerinde bile xenon far, ısıtmalı koltuk, deri koltuk sunroof gibi ekipmanları standart olarak sunuyor... motorları da hep çok iddialı motorlar olmakla birlikte arabaya kararlı gidiş sağlayan motorları var... 2.0 136 bg, 2.5 V6 170 bg(sonra 2.6 olup 180 bg'ye çıktı), 3.2 V6 218 bg ve dizel 2.2 lt 125 bg motor bulunmaktaydı... bir ara özel olarak eski kasasında 3.0 MV6 211 bg de üretildi... bu spor modeliydi... bu kadar ağırbaşlı ve eşsiz duruşuna rağmen opel omega modifiyeyi de çok güzel kaldıran bir araç birkaç modifiyeli resmini paylaşmak isterim

bu gerçekten güzel olmuş

bu araç 1005 BG'miş blink

Ynt: Opel'in ağır abisi: Omega

bende hastayım Omega'ya (arka stoplar hariç ihihi )
    InsigniaTEAM

Yorum

evet bende dikkat ettim gereksiz büyükler bir de plaka tampon yerine bagajda olabilirmiş, genelde lüks araçlar öyle yapıyor

Yorum

kardesım arabalar super alıcaz sana omega tamam yanı turboda koydukmu senın arabaya tadından yenmez

Yorum

eyvallah kardeşim sana da bi tane bertone, yürürüz senle

Yorum

güzelim arabayı ne hale sokmuşlar. bazı insanların harbi garip zevkleri var. ama tartışmaya değmez
            2011/1.6T 180 hp/Karbon Siyah/Cosmo/Dvd 800/ 19" /Multimedia Box/Led Aydınlatma/SprintBooster

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri
              bende hastayım Omega'ya (arka stoplar hariç ihihi )
              Gayet güzel stoplar Hiç haber vermiyorsun Omega bölümü açıldı diye ayıp ayıp

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Super Bee
                Gayet güzel stoplar Hiç haber vermiyorsun Omega bölümü açıldı diye ayıp ayıp
                unuttum ya ihihi hoşgeldin, kimse demeden ben deyim, kendini bi tanıtıver kimsin nesin
                http://www.insigniateam.com/forum/index.php?board=1.0
                InsigniaTEAM

Yorum

abiliği falan kalmadı artık yeni kasasını çıkarsınlarda abiliği devam etsin..

2010 1.6 T Cosmo Beyaz + chip + ben

Yorum

Omega hala ağır abidir abi. 3.2 V6 Sport Serileri var

ABS , ASR , ESP , Yokuş Kalkış , Otomatik Vites , AFL , Komfor , Hız Sabitleyici , Koltuk Isıtma , Bel Desteği , 6+4 hoparlör , 4 Cam Otomatik , Otomatik Çift Yönlü Klima Standartdır 3,2 V6 Sport da. Opsiyonel Olanlar : Araç Telefonu , Denge Kontrol sistemi ve 2 tane ek hoparlörler vs. daha bir çok sayamadığım özellik.

Tamam İnsigniadan Çoğu Özelliği Düşüktür Ama 99-03 ün VW-OPEL-RENAULT-FORD vs En İyi Serisidir

99-03 Mondeoyu , 95-06 Lagunayı , 99-06 Passatı ve 2002 ye kadar olan Vectraları solda sıfır bırakır. Yani kendi serisinin en kalitelisidir.

Audi kullanıcısı olan birçok arkadaşım hala diyor keşke omega alsaydık 3.0 veya 3.2 diye ah vah edip duruyorlar

Turbolatsak ve Chiplesek Sizin 2.8 V6 (OPC Olmayanları) Zorlar. Hatta alır. Bence omega çok iyidir...
                    Sonuna Kadar Vectra , Sonuna Kadar 125 HP , Sonuna Kadar LPG Power hiho

Yorum

Omega'da Bose ses sistemi varmış ya yeni öğrendim
                      InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: 18XET01
                        Omega hala ağır abidir abi. 3.2 V6 Sport Serileri var

ABS , ASR , ESP , Yokuş Kalkış , Otomatik Vites , AFL , Komfor , Hız Sabitleyici , Koltuk Isıtma , Bel Desteği , 6+4 hoparlör , 4 Cam Otomatik , Otomatik Çift Yönlü Klima Standartdır 3,2 V6 Sport da. Opsiyonel Olanlar : Araç Telefonu , Denge Kontrol sistemi ve 2 tane ek hoparlörler vs. daha bir çok sayamadığım özellik.

Tamam İnsigniadan Çoğu Özelliği Düşüktür Ama 99-03 ün VW-OPEL-RENAULT-FORD vs En İyi Serisidir

99-03 Mondeoyu , 95-06 Lagunayı , 99-06 Passatı ve 2002 ye kadar olan Vectraları solda sıfır bırakır. Yani kendi serisinin en kalitelisidir.

Audi kullanıcısı olan birçok arkadaşım hala diyor keşke omega alsaydık 3.0 veya 3.2 diye ah vah edip duruyorlar

Turbolatsak ve Chiplesek Sizin 2.8 V6 (OPC Olmayanları) Zorlar. Hatta alır. Bence omega çok iyidir...
                        Bizim Opak Opeli sahibinde çok bakımlı ve temiz omega var ben ona bindiğim zaman çoğu sınıf aractan cok daha kaliteli üretim yılına bakıldığı zaman donanımı bir çok iyiyim diyen arabaya 10 ceker hele içerisinde ki kullanılan malzeme ve kalite bizim insignialara 100 çeker arabadan tık ses gelmiyor hele gaza yüklendiği zaman o kaputun altında ki homurdama hiç birşeye değişilmez Omega zamanının makam arabasıdır her marka modele nasip olmaz bu

Yorum

Orjinal yazı sahibi: DiaDavidoff

Bizim Opak Opeli sahibinde çok bakımlı ve temiz omega var ben ona bindiğim zaman çoğu sınıf aractan cok daha kaliteli üretim yılına bakıldığı zaman donanımı bir çok iyiyim diyen arabaya 10 ceker hele içerisinde ki kullanılan malzeme ve kalite bizim insignialara 100 çeker arabadan tık ses gelmiyor hele gaza yüklendiği zaman o kaputun altında ki homurdama hiç birşeye değişilmez Omega zamanının makam arabasıdır her marka modele nasip olmaz bu
                          Kesinlikle.. +1

Yalnız homurdanma demeyelim şuna gaza yüklendiğinizde altınızda bir canavarın yattığını seziyorsunuz...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri
                            Omega'da Bose ses sistemi varmış ya yeni öğrendim

Abi o zamanın kendi segmentinde BMW , Audi ve Mersoyla yarışabilen tek araçtır zaten omega

Bir de şuna bak. Almanyada özel yapım araç 3.2 Executive. En dolusu

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5917034/detay/

Yorum

Insignia nın kasa daha alımlı bu ne böyle..
                              Motor var tip yok.. -10

Yorum

İşleniyor...
                              X