Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Corsa Sport : Yeni orijinal donanım uygulamaları ile tekrar merhaba :)

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Corsa Sport : Yeni orijinal donanım uygulamaları ile tekrar merhaba

Orjinal yazı sahibi: Tunaks
    13290394NL direksiyon kolon numarası bu
    bagajı düzenlerken bugün fromdonanımdaki konuşmalarınızı okudum dün aklıma geldi arka sol tarafı söktüm orda da 3 adet soket vardı acaba bunlar ne işe yarıyordur
    Şasi numarasını gönderdiğinizde hem direksiyon kolonu hem de diğer parçalara bakıp edineceğim bilgileri paylaşırım.

Arkadaki soket römork bağlantısı için.
    Fakat Park Pilot sistemi de CANBUS, elektrik ve şasi bağlantılarını aynı hat üzerinden sağladığı için, bu sokete gelen kablolardan ek bağlantı alarak Park Pilot kontrol modülüne bağlamak mümkün.

Yorum

Fotoğrafta görünen farlar orijinal Opel farı değil sanırım, yanılıyor muyum ?
      AFL sisteminin köşe lambası ve viraj aydınlatma fonksiyonları mevcut mu bu farlarda ?

Şasi numarasını aldım, akşam müsait olduğumda bakacağım.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Serdar99
        Fotoğrafta görünen farlar orijinal Opel farı değil sanırım, yanılıyor muyum ?
        AFL sisteminin köşe lambası ve viraj aydınlatma fonksiyonları mevcut mu bu farlarda ?

Şasi numarasını aldım, akşam müsait olduğumda bakacağım.

KUZENİM 18 YILDIR YEDEK PARÇA İŞİ YAPIYOR O TOPTANCISINDAN GETİRDİ 2013 KASANIN FARI AFL MERCEĞİN ÜZERİNDE YAZIYO

Yorum

KUZENİM 18 YILDIR YEDEK PARÇA İŞİ YAPIYOR O TOPTANCISINDAN GETİRDİ 2013 KASANIN FARI AFL MERCEĞİN ÜZERİNDE YAZIYO
          İlk fotoğrafta seçilmiyordu, bu fotodan makyajlı kasanın farı olduğunu görüyorum.
          Bu far sizin tampona bire bir uymaz, takabilmek için önce tamponu değiştirmeniz gerekir.

Yorum

EWET NURBURGRİNG YADA OPC ÖN ARKA TAMPON ARIYORUM ARIYORUM ARIYORUM dknow BURDAN YETKİLİLERE SESLENİYORUM

Yorum

naptınız bakabildiniz mi serdar hocam birde ekstra bi sorum olucak kararan ayna geldi taktım alttaki ışık yandı ama fonksiyonları şuan çalışmadı herhalde bana öle geldi aynada mı sıkıntı var yoksa eksik bişeyler mi var

Yorum

naptınız bakabildiniz mi serdar hocam birde ekstra bi sorum olucak kararan ayna geldi taktım alttaki ışık yandı ama fonksiyonları şuan çalışmadı herhalde bana öle geldi aynada mı sıkıntı var yoksa eksik bişeyler mi var
                Net hatırlamıyorum ama Tech2'de BCM menüsünde değişken konfigürasyona bakıp elektrokromatik ayna ile ilgili bir seçenek varsa aktive etmek gerekiyor olabilir.
                Yine de aynanın önünde alt kısımdaki sensöre fener ışığını tutup kararıp kararmadığını kontrol edebilirsiniz.

Şasi numarası ile direksiyon kolonuna baktım.
                EPC'nin gösterdiği verilere göre aracınızdaki parça ESP ve AFL'yi desteklemiyor.
                Ancak bu %100 güvenilir bir bilgi değil, nadir de olsa farklılıklar olabiliyor.

Fotoğraftaki etiket üzerinde yazan 13290394 parçanın üretim kodu.
                Üretim kodu EPC'de bazı parçalarda var, bazılarında yok.
                Opel bu konuda maalesef bir düzen sağlayamamış.
                Tüm parçalarda mutlaka bulunan Part No ve Kat No ise etikette yok.
                NL olarak görünen kod ise Ident Code olarak adlandırılıyor.

Üretim ve Ident kodları üzerinden yaptığım arama maalesef sonuç vermedi.
                Parça üzerinde başka etiketler de olup olmadığına bakın, belki bir yerlerde Part No da yazıyor olabilir.
                Bir de Tech2'de EPS (ya da EHPS) olarak görünen direksiyon sistemi kontrol modülünün menüsüne girip parça tanımı ile ilgili bilgiler edinmek mümkün olabilir.

Sonuç olarak araçtaki direksiyon kolonunun ESP/AFL destekli olup olmadığını henüz tespit edebilmiş değiliz.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Serdar99
                  Net hatırlamıyorum ama Tech2'de BCM menüsünde değişken konfigürasyona bakıp elektrokromatik ayna ile ilgili bir seçenek varsa aktive etmek gerekiyor olabilir.
                  Yine de aynanın önünde alt kısımdaki sensöre fener ışığını tutup kararıp kararmadığını kontrol edebilirsiniz.

Şasi numarası ile direksiyon kolonuna baktım.
                  EPC'nin gösterdiği verilere göre aracınızdaki parça ESP ve AFL'yi desteklemiyor.
                  Ancak bu %100 güvenilir bir bilgi değil, nadir de olsa farklılıklar olabiliyor.

Fotoğraftaki etiket üzerinde yazan 13290394 parçanın üretim kodu.
                  Üretim kodu EPC'de bazı parçalarda var, bazılarında yok.
                  Opel bu konuda maalesef bir düzen sağlayamamış.
                  Tüm parçalarda mutlaka bulunan Part No ve Kat No ise etikette yok.
                  NL olarak görünen kod ise Ident Code olarak adlandırılıyor.

Üretim ve Ident kodları üzerinden yaptığım arama maalesef sonuç vermedi.
                  Parça üzerinde başka etiketler de olup olmadığına bakın, belki bir yerlerde Part No da yazıyor olabilir.
                  Bir de Tech2'de EPS (ya da EHPS) olarak görünen direksiyon sistemi kontrol modülünün menüsüne girip parça tanımı ile ilgili bilgiler edinmek mümkün olabilir.

Sonuç olarak araçtaki direksiyon kolonunun ESP/AFL destekli olup olmadığını henüz tespit edebilmiş değiliz.

yağmur sensörü far anahtarı ve ayna yı çalıştırabilmek için aktivasyon şart
                  hız sabitleyici de var aktiv edilmesi gereken
                  camı kaskodan değiştirme şansımı deniyerek
                  bu dediklerinizide baz alırsak serviste tespit etmemiz lazım
                  artı camın montajını yapabilmek için sipariş gerekiyor
                  bana banko bu işlerden anlayan
                  afl far ,esp, digital klima projelerim için yardımcı olucak servis veya özel servis bir isim lazım
                  (parçaları cosmo+esp li bir araçtan söküp alma şansım var takas yoluyla tahminime göre tabi %75 olur gibime geliyor)

Yorum

[
                    yağmur sensörü far anahtarı ve ayna yı çalıştırabilmek için aktivasyon şart
                    hız sabitleyici de var aktiv edilmesi gereken
                    camı kaskodan değiştirme şansımı deniyerek
                    bu dediklerinizide baz alırsak serviste tespit etmemiz lazım
                    artı camın montajını yapabilmek için sipariş gerekiyor
                    bana banko bu işlerden anlayan
                    afl far ,esp, digital klima projelerim için yardımcı olucak servis veya özel servis bir isim lazım
                    (parçaları cosmo+esp li bir araçtan söküp alma şansım var takas yoluyla tahminime göre tabi %75 olur gibime geliyor)
                    Kasko aracın üstündeki camın aynısını verir, üstüne fark vereyim sensöre uygun olanını alayım vs gibi işlere girmez.
                    Tabii aklınızda farklı bir yöntem varsa bilemem.

Ben araca yaptığım modifikasyonlarda değişen parçaları isimleri kodları ve yaklaşık fiyatları ile kaskoya yazdırdım, bunlar için bir de ek prim ödüyorum.
                    Buna rağmen bu parçalardan herhangi biri zarar görüp kaskodan değişmesi gündeme geldiğinde ekspere uzun uzun açıklamak gerekiyor, sıkıntı çıkma riski hep var.

Servis konusunda cam değişimi ve parça sök tak işleri için şu an önerebileceğim tek yetkili servis Odak Topkapı.
                    Ancak konu ESP ve AFL için soket değişimi kablo çekimi vs gibi işlere geldiğinde onlar bile girmek istemeyebilirler, çünkü bunlar ne kadar süreceği belli olmayan standart dışı işler. Yaparız deseler bile işçilik fiyatı olarak ne çıkacağı konusu meçhul kalır.

Sakın yanlış anlamayın, bunları hevesinizi kırmak için söylemiyorum, sadece ne ile karşılaşacağınızı bilin.
                    Siz önceden elektrik şeması çalışmalarını yapıp nereden nereye kablo çekileceğini söyleyip yönlendirmediğiniz sürece, bu işi servise kabul ettirmeniz zor.

Yorum

anladım iş başa düşüyor o zaman sadece aktivasyon işlemi için yetkili servisten yardım alabiliriz bu durumuda dediğinize hem fikirim servis işçiliğinden
                      geri kalan işlemler için elektrikten anlayan arkadaşımdan yardım alıcam
                      bana bu şemaları ve uygunluklarını arıştırabileceğim sitelerin isimlerini yada örneklerini göndererek yardımcı olursanız sevinirim

Yorum

Serdar bey öncelikle elinize sağlık her şeyiyle Tr de yapılabilceklerin üstünde işlemler uygulamışsınız hayalinizin peşinden gitmeniz takdire şayan. Forumda Corsa kelimesinin yanına ? koyunca = yapılıp başına Sensei ünvanı ile direk işaret edilen kişisiniz.
                        Bir kaç hayalim var teknik bilgim Opel grubu için anlıyorum ama konuşamıyorum kıvamında .
                        E kasa Corsa ile hiç münasebetiniz oldumu bilmem ama yoksada yanınızda kurcalamayıda isterim. E kasa Essentia donanımlı bir Corsa sahibi olduk.
                        Mokkada kullanılan 6 ileri otomatik bir araç .
                        Bildiğim kadarı ile Corsa Opc de Otomatik yok. olmadığından direksiyonuda f1 kulakçıklı değil. İnsignia makyajı Opc direksiyonu bana kasa olarak çok falz uyumlu geldi E kasa direksiyonu ile. Direksiyon var. Diyelimki direksiyon gövdesi oturdu mile ve çalışıyor. Şu anki direksiyonumdan ses ve radyo geçişi harici herhangi bir işlem yapamıyorum. Opc de ki bir sürü tuştan sadece bu işlemi aktif edebilme imkanım olurmu yada hiç bir şekilde çalışmasada olur. Esas istediğim F1 6 ileri otomatik şansumanı Corsada aktif edebilirmiyiz?
                        Teşekkürler

Yorum

İşleniyor...
                        X