Duyuru

Collapse
No announcement yet.

2012 MODEL YENİ ASTRA ARACIM KOMPLE BOYALI ÇIKTI NE YAPMALIYIM

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: 2012 MODEL YENİ ASTRA ARACIM KOMPLE BOYALI ÇIKTI NE YAPMALIYIM

Orjinal yazı sahibi: ozas
    aracı satan bayı tırdan ınen araçlarda mıkron olcumu yapmıyor bayılere de bu bilgı verılmıyor bayı aslında mıkro degerlerının yuksek oldugunu ılk sızden ogrenıyor
    Aynen öyle oluyo .. Yasal yollardan bi kazancım olabilirmi :S

Yorum

Ben hiç yorumları okumadan direk cevabıma geçiyorum

Opel bu konuda çözüm yoluna gitmiyor

Yapmanız gerekenler

- Başta çözüme gitmeyi deneyin.
      - Olmazsa tüketici hakları mahkemesine başvurun.
      - Basına duyurun
      - Mahkeme süresince çok soğuk kanlı olun. Tehditler yağacaktır!

Abilerim kusura bakmayın ama Opeli kötülemiyorum. Türkiyede tüketiciye bildirmeden üstünde oynama yapıyorlar ve sonunda çözüme de gitmiyorlar. Bu olayın Türkiyede haddi hesabı yok. ve sadece Opel forumlarına takıldığımdan olsa gerek , başka markalarda böyle bir şey duymadım ne Türkiyede ne Avrupada ne Asyada..

Mesela benim arkdaşın annesi VW Tiguan almıştı sıfır. Türkiyede gemiden inerken kaputun üstüne yabancı madde düşmüş ve kaput göçmüş. Ve aracı arkadaşım teslim alırken açıkça belirtmişler." Efendim kusura bakmayın sizin aracınızı gemiden indirirken üstüne yabancı madde düşmüş ve kaputu ezmiş. Motorda hasar yok. Buyrun gelin görün" şeklinde. Gelmişler görmüşler aracın kaputu gerçekten ezilmiş. Ve oradaki bayi müdürü " Kaputu yaptırabiliriz veya Almanyadan yenisini getirtebiliriz. Veya aracın tamamen yenisini getirtebiliriz ama bu sizin 2 ayınızı alır. Eğer yeni araç istemez de yeni kaput veya kaputu yaptırmayı kabul ederseniz 1.000 TL indiriminizi yaparız , araç halılarınız , Çelik Jant Stepneniz ve ön park sensörlerinizi bedavaya yaparız " demişler ve arkadaşlarım bu dürüstlük karşısında çok memnun kalmışlar ve kaputun yenisini getirtmişler. Ama maalesef Opel bunu yapmıyor. Yazık arkadaş.
      Sonuna Kadar Vectra , Sonuna Kadar 125 HP , Sonuna Kadar LPG Power hiho

Yorum

Çözüm konusunda benim açımdan benim lehime olacak hiçbir konuşma yapmıyolar .. Fabrikasyon olarak böyle diyolar.. Tüm markalarda olabilir diyolar..Açıkcası bana yol gösterecek birsi yok ben 19 yaşındayım .. Mahkemede dava açıcam avukat tutup onada para ödücem çok zor geliyo ... Bu işlerle ilgili tecrübesi olan birinden yardım bekliyorum ..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cash41
          Çözüm konusunda benim açımdan benim lehime olacak hiçbir konuşma yapmıyolar .. Fabrikasyon olarak böyle diyolar.. Tüm markalarda olabilir diyolar..Açıkcası bana yol gösterecek birsi yok ben 19 yaşındayım .. Mahkemede dava açıcam avukat tutup onada para ödücem çok zor geliyo ... Bu işlerle ilgili tecrübesi olan birinden yardım bekliyorum ..
          İlla ki dava açmak istiyorsan avukat tutmana gerek yok il tüketici hakem heyetine dilekçe ile müracaat et. Hakem heyetinin vereceği karara bayi itiraz ederse hakem heyeti konuyu mahkemeye taşıyacaktır. Bu süreçte sana maddi bir külfeti olmaz. Eğer mahkeme senin aleyhine karar verirse senin ve karşı tarafın dava masraflarını sana yüklerler. Bu tutar da ortalama 600-1000 tl arasındadır. Ama senin durumunda mahkemenin senin lehine karar vereceği düşüncesindeyim.

Yorum

cash41 şöyle özetleyeyim sana senin aracın sade bir,iki veya üç parçası boyalı olsa tmm derim sen komple iki kat boya diyorsun. fab. belirli bir mikron ölçüsüne kadar ok verir bunu sana daha öncede söylemiştim iki tane sıfır aynı model renk arabayı yanyana koy ikisininde boya aynı çıkmaz
            özlem hanım bi konuda yanlış söylemiş kazanın dibine gelen boyadan dolayı mikrom fazla çıkmış demiş ama öyle birşey olmaz bu boya kazanı öyle bildiğimiz kazan değildir ve robotlar en ufak boyada pislikte kalınlıkta sistemi durdurur. zaten bir araç en fazla 2kg boya kullanılmaktadır ve su bazlı boyalarda pislik kalınlık yoktur çok ince bir boyadır
            gelelim konumuza araçında neden iki kat boya çıkıyor su bazlı boya olduğundan ortamda yani çalışanlarda ve araç üzerinde tam temizlik yapılmadığında veya astar zımparada iyi zımpara yapılmadığından ve aracı iyi silinmemesinden veyada araç boya kurutma kabininde fazla kaldığıonda araç boyadan çıktığında açılmalar olmaktadır bu araçlara pasta cilayla kurtarmıyorsa araçlar tekrardan iki kat boyaya gider ve araç boyadan çıktığında sizin tahmin edemiyeceğiniz özel işıkların altından incelenmektedir eğer boya kalite kontrol elemanı araçta kusur bulursa laboratuar teknisyeni gelip araca bakıyor boyayı ölçüyor boya altındaki tozları bile görmektedir eğer boya ok değilse araç hurdaya ayrılmaktadır. her araç banta girmeden presten başlayıp fabrikadan gidesiye kadar sigortalıdır ve yasal belli bir zorunluluk vardır her arac marka yani belirli bir mikrona kadar ok verir opel kaç veriyor onu araştır ve öyle bu işe gir yoksa birşey yapamaz ve talep edemezsin üzücü bir şey ama seri üretimde bizim sürekli karşılaştığımız şeyler bunlar

2015 leon fr

Yorum

Orjinal yazı sahibi: thehunturk
              İlla ki dava açmak istiyorsan avukat tutmana gerek yok il tüketici hakem heyetine dilekçe ile müracaat et. Hakem heyetinin vereceği karara bayi itiraz ederse hakem heyeti konuyu mahkemeye taşıyacaktır. Bu süreçte sana maddi bir külfeti olmaz. Eğer mahkeme senin aleyhine karar verirse senin ve karşı tarafın dava masraflarını sana yüklerler. Bu tutar da ortalama 600-1000 tl arasındadır. Ama senin durumunda mahkemenin senin lehine karar vereceği düşüncesindeyim.
              İl Tüketici Hakem Heyetine adliyedenmi dilekçe vericez acaba ? Kaymakamlıklara veriliyo diye duydum bikaç yerde ? Yardımların için teşekkür ederim

Orjinal yazı sahibi: yigitihsan18
              cash41 şöyle özetleyeyim sana senin aracın sade bir,iki veya üç parçası boyalı olsa tmm derim sen komple iki kat boya diyorsun. fab. belirli bir mikron ölçüsüne kadar ok verir bunu sana daha öncede söylemiştim iki tane sıfır aynı model renk arabayı yanyana koy ikisininde boya aynı çıkmaz
              özlem hanım bi konuda yanlış söylemiş kazanın dibine gelen boyadan dolayı mikrom fazla çıkmış demiş ama öyle birşey olmaz bu boya kazanı öyle bildiğimiz kazan değildir ve robotlar en ufak boyada pislikte kalınlıkta sistemi durdurur. zaten bir araç en fazla 2kg boya kullanılmaktadır ve su bazlı boyalarda pislik kalınlık yoktur çok ince bir boyadır
              gelelim konumuza araçında neden iki kat boya çıkıyor su bazlı boya olduğundan ortamda yani çalışanlarda ve araç üzerinde tam temizlik yapılmadığında veya astar zımparada iyi zımpara yapılmadığından ve aracı iyi silinmemesinden veyada araç boya kurutma kabininde fazla kaldığıonda araç boyadan çıktığında açılmalar olmaktadır bu araçlara pasta cilayla kurtarmıyorsa araçlar tekrardan iki kat boyaya gider ve araç boyadan çıktığında sizin tahmin edemiyeceğiniz özel işıkların altından incelenmektedir eğer boya kalite kontrol elemanı araçta kusur bulursa laboratuar teknisyeni gelip araca bakıyor boyayı ölçüyor boya altındaki tozları bile görmektedir eğer boya ok değilse araç hurdaya ayrılmaktadır. her araç banta girmeden presten başlayıp fabrikadan gidesiye kadar sigortalıdır ve yasal belli bir zorunluluk vardır her arac marka yani belirli bir mikrona kadar ok verir opel kaç veriyor onu araştır ve öyle bu işe gir yoksa birşey yapamaz ve talep edemezsin üzücü bir şey ama seri üretimde bizim sürekli karşılaştığımız şeyler bunlar

Ya tamam fabrika kendince haklı aynı açıklamayı yapıyolar aşağı yukarı .. Ama ben aracımı satarken neden sıkıntı yaşıyayım abi günah değilmi ? Psikolojim bozuldu ya

Yorum

bir ara fordlardada boyle br sıkıntı cıkmıstı boya kalınlıklarında .ford a dedıgınız gıbı fabrıkasyon hatadır dıye gereklı acıklamaların oldugu kagıt verıyordu araclarını satacak olan musterılerını madur etmemek acısından.ama su var sonucta ınsan aldıgı seyden soguyunca daha tat alamıyor cok gecmıs olsun

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tonyhawk
                  bir ara fordlardada boyle br sıkıntı cıkmıstı boya kalınlıklarında .ford a dedıgınız gıbı fabrıkasyon hatadır dıye gereklı acıklamaların oldugu kagıt verıyordu araclarını satacak olan musterılerını madur etmemek acısından.ama su var sonucta ınsan aldıgı seyden soguyunca daha tat alamıyor cok gecmıs olsun
                  İşte mesele tamda burda başlıyo .. Çok severek aldığım aracımdan soğudum yemin ediyorum işten çıkıp arabaya binebilmek için dakikaları sayıyordum..Ama gerçekten arabamdan soğudum..Allah razı olsun sağolun ..

Yorum

https://www.turkiye.gov.tr/hakem-heyeti-sorgulama

Yorum

Orjinal yazı sahibi: thehunturk
                      Çok teşekkür ediyorum .. Umarım istediğim bir sonuç çıkarabilirim dknow

Eğer istediğim bir sonuç alamazsam bidaha opelin arabasına binmeyeceğim . pişman oldum maad

Yorum

mahkeme konusnda bi yanlışlık var belli fiyata kadar ilçe tüketici hakem heyetlerine gidiyorsunuz bu araba konularında direk adliye kanalı ile tüketici mahkemesine başvurucaksınız kolay gelsin..
                        2010 1.6T Cosmo,Teknik Gri, 19 jant,Cyclone navigasyon, JBL ses sistemi, ayna altı led,

Yorum

ülkemizde davadan ziyade anlaşmak daha mantıklı.Aracın robotlar tarafından 2 kez boyanması çok sorun olmamalı bence.Aracınızı tam bir ekspertize sokun kaportada bir olumsuzluk varmı baktırın.İçinizi rahat olsun.
                          -Hürriyetin linkinde aracın kaputu boyalı çıkmış,yani bölgesel bir sorun gizlenmeye çalışılmış.Sizin durumunuz farklı araç fabrikada 2 kez boyanmış.
                          -Araçlar tır'dan indirilirken bir takım sorunlar(sürtme-ezilme-yamulma vs.) nadirende olsa malesef olabiliyor.
                          Açıkçası bu şans işi,bende epey araştırdım.çift kat boya durumu 500 araçta 2 yada 3 tane çıkması durumu varmış.
                          Bence canınızı sıkmayın.Dediğim gibi aracınızı detaylı ekspertize sokun,ve dua edin araç bölgesel boyalı çıkmasın.
                          -aracınız sonuçta Sıfır Km. Dışında fabrikanın attığı 2 kat orjinal boyası var.mekanik bir arızası yok.iyimser olmak lazım,burada üzülecek tek şey 2.el değerinde kayıp olacağı düşüncesi.general motor aracınızın kaza olmaksızın fabrikada 2 kat boya atıldığına dair yazısına insanların itimat edeceğini düşünüyorum.lütfen kendinizi üzmeyin ve aracınızdan soğumayın.sizede aracınıza da yazık.
                          -bende eskiden boya takıntısı vardı.sonra sıfır km aracıma ,park halindeyken kapalı kasa kamyonet sağ arka çamurluğuna sürttü.dünya başıma yıkıldı.çok üzüldüm.sağ arka çamurluk boyandı.ama aracım eskisi gibiydi,ben olayı yere düşen bir çocuk gibi algıladım.aracımdan asla vazgeçmedim ve soğumadım.ısrarla kullanmaya devam ettim.şimdi boyaya baktığım bile yok..saygılarımla
                          Hyundai Accent Admire 1.5 CRDİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: roerdogan
                            ülkemizde davadan ziyade anlaşmak daha mantıklı.Aracın robotlar tarafından 2 kez boyanması çok sorun olmamalı bence.Aracınızı tam bir ekspertize sokun kaportada bir olumsuzluk varmı baktırın.İçinizi rahat olsun.
                            -Hürriyetin linkinde aracın kaputu boyalı çıkmış,yani bölgesel bir sorun gizlenmeye çalışılmış.Sizin durumunuz farklı araç fabrikada 2 kez boyanmış.
                            -Araçlar tır'dan indirilirken bir takım sorunlar(sürtme-ezilme-yamulma vs.) nadirende olsa malesef olabiliyor.
                            Açıkçası bu şans işi,bende epey araştırdım.çift kat boya durumu 500 araçta 2 yada 3 tane çıkması durumu varmış.
                            Bence canınızı sıkmayın.Dediğim gibi aracınızı detaylı ekspertize sokun,ve dua edin araç bölgesel boyalı çıkmasın.
                            -aracınız sonuçta Sıfır Km. Dışında fabrikanın attığı 2 kat orjinal boyası var.mekanik bir arızası yok.iyimser olmak lazım,burada üzülecek tek şey 2.el değerinde kayıp olacağı düşüncesi.general motor aracınızın kaza olmaksızın fabrikada 2 kat boya atıldığına dair yazısına insanların itimat edeceğini düşünüyorum.lütfen kendinizi üzmeyin ve aracınızdan soğumayın.sizede aracınıza da yazık.
                            -bende eskiden boya takıntısı vardı.sonra sıfır km aracıma ,park halindeyken kapalı kasa kamyonet sağ arka çamurluğuna sürttü.dünya başıma yıkıldı.çok üzüldüm.sağ arka çamurluk boyandı.ama aracım eskisi gibiydi,ben olayı yere düşen bir çocuk gibi algıladım.aracımdan asla vazgeçmedim ve soğumadım.ısrarla kullanmaya devam ettim.şimdi boyaya baktığım bile yok..saygılarımla
                            Bende aynen size katılıyorum.Sonuçta araçlarımızı toplum içinde kullanıyoruz.Kasti olmadıktan sonra verilen hasarlar canımızı çok sıkmamalı.Yetkili serviste güvenilir ustalarca kaporta tamiratı yapıldıktan sonra sorun yok.Zaten tamir edilmiyecek kaporta kısımlarını yetkili servis söküp sıfır yenisini takıyor.Bence boyalı boyasız olayı ülkemizde çok abartılıyor.Önemli olan söküp takmasını bilen ve fabrikasyon gibi temiz işçilik yapan bir yetkili servis bulabilmek.
                            INSIGNIA 1.6 Turbo Cosmo
                            20" jant
                            infinity
                            DVD 800
                            Sunroof
                            Deri koltuk

Yorum

selam arkadaşlar
                              aynı şey benim başımda da var.benim aracın tavanında boya kabarmaları oldu. ben şu an opis ile mahkemeliğim. 29 mayısa son duruşma var. sonuna kadar uğraşın hakkınızı alısınız. opelin bu müşteriden uzak politikası yüzünden bir daha asla opel almam..
                              Doctor

Yorum

Aksilikler hep oluyo, dun bende sifir aracimi teslim almaya gittimki, sag on camurlukta (tam lastigin uzerine gelen kisim) kucuk bir kac tane cokme farkettim. Belliki birsey dusurmusler. Bu sartlarda araci teslim almicagini soyledim. Aldigim arac sunroofluydu. Bana iki yol sundular, 1 - elimizde sunroofsuzu var, fiyat farkini geri odeyip degistirelim 2- illa sunrooflu olsun istiyosaniz,elimizdeki diger sunroofsuz aractaki sag on camurlugu sokup, aracinizdaki ile degistirelim, 3m cektirmis cam filminiz, ilk yil arac bakiminiz hediye olsun dediler. Bende aracim 1.4 oldugu icin cift egzos uygulamasi da istiyorum dedim ve kabul ettiler. Aracin parca degisimini birebir izledim ve kamera kaydina aldim. Bu sekilde uzlasmis olduk. Her opel bayi bir degil demekki. Bilmiyorum belki kazik yedim daha fazlasinida alabilirdim ama ben hakettigim kismi aldigimi ve gerekli ozeni gosterdiklerini dusunuyorum. Mahkemedense uzlasmak bence en dogrusu sanirim.
                                BEYAZ 1.4 T EDITION ELEGANCE + YENI STIL + SUNROOF + CIFT EGSOZ UYGULAMASI

Yorum

İşleniyor...
                                X