Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Astra j Sport' a Cosmo bixenon montajı

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Herkese selamlar,
    Konuyu hortlattım Akrabamın 2011 Astra J 1.4 Sport aracını aldım ve aranıza yeni katıldım.
    Bildiğiniz gibi aracın farları halojen ampül, orjinal gündüz farları led olan far buldum. Aracıma taktırdım, soketler falan tam uydu. Ancak araç sağ ve sol gündüz far arızası veriyor. Bilgisayara bağlatıp sildik ancak hata vermeye devam ediyor. Opel yetkili servisi ile görüştüm bilgisayara bağlayarak halojen gündüz ampülünü led ile değiştirip değiştiremeyeceğimizi sordum. Servis uyumsuz olduğu için hata vereceğini ancak bir sıkıntı çıkarmayacağını iletti. Bu konuda bilgi ve tecrübelerinize istinaden bu hatayı silmenin bir yolu var mı? Ayrıca servisin dediği gibi böyle hata vererek kullansam bir sorun olur mu? Sonuçta elektrik aksamı ile ilgili olduğundan çekincelerim var.

Yorum

Bildigim kadarıyla arıza kodu hatası vermeyen ledler vardı.. photon marka olabilir.. odak dynamics arayıp bir sorun..

1.4 T EDİTİON ELEGANCE + AFL+18 jant +NAVİ+sprintbooster+ses sistemi+opc sinyal çerçeveleri+turn push+kaliperler app +full led aydınlatma... vs..

Yorum

insgna44 bilgi için teşekkür ederim. Bu ledleri, led ampül şeklinde alıp takmadım. Benim farları, gündüzleri led olan orjinal far ile değiştirdim. Arıza kodu silinmez ve bir zararı olacak ise bu gidişle kendi farlarımı geri taktıracağım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mmercetin View Post
          insgna44 bilgi için teşekkür ederim. Bu ledleri, led ampül şeklinde alıp takmadım. Benim farları, gündüzleri led olan orjinal far ile değiştirdim. Arıza kodu silinmez ve bir zararı olacak ise bu gidişle kendi farlarımı geri taktıracağım
          Bilemedim şimdi ama .. gündüz ledli olan far astra j cosmo larda var sanırım.. bu takılan farları yazılım ile araca tanıtazlarmı.. arıza kodunu silmek yerine cosmo farı gibi sistemi yanıltmak olurmu bilemiyorum.

1.4 T EDİTİON ELEGANCE + AFL+18 jant +NAVİ+sprintbooster+ses sistemi+opc sinyal çerçeveleri+turn push+kaliperler app +full led aydınlatma... vs..

Yorum

Sıkıntılı bi iş bu.. opelde bu konularla alakalı wag grubu gibi bi yazılım yok.. baştan aşağı ustaların el atması gerekecek bi iş.. zamanında yaptık uğraştırıyor işin doğrusu.. far mercekli ise mercek sökülüp farklı mercek takılıyor + Farın içine ekstra artı eksi kablosu koyuyorlar bunu akünün artısı eksisiyle bağlatıyorsun vs vs
            bu işlerin içinde en kolayı sadece farın montajı.. dediğim gibi daha önce yapılmış işi bilen bi ustanın elinden geçmesi gerekiyor oda masraflı külfetli iş.. sırf fardan bile rahatsız olup far yaptıracağınıza aracı satın yenisini alın... bi müddet sonra huzursuzda olabilirsiniz far buhu yaptı şunu yaptı bunı yaptı gibi gibi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: insgna44 View Post
              Bilemedim şimdi ama .. gündüz ledli olan far astra j cosmo larda var sanırım.. bu takılan farları yazılım ile araca tanıtazlarmı.. arıza kodunu silmek yerine cosmo farı gibi sistemi yanıltmak olurmu bilemiyorum.
              Cosmo farı olabilir, açıkçası ben de net bilmiyorum. Serviste sisteme led olara tanıtılabileceğini düşünüyordum. Bakalım bir süre daha böyle kalsın olmadı eski farları geri taktıracağım.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hakan Uygur View Post
                Sıkıntılı bi iş bu.. opelde bu konularla alakalı wag grubu gibi bi yazılım yok.. baştan aşağı ustaların el atması gerekecek bi iş.. zamanında yaptık uğraştırıyor işin doğrusu.. far mercekli ise mercek sökülüp farklı mercek takılıyor + Farın içine ekstra artı eksi kablosu koyuyorlar bunu akünün artısı eksisiyle bağlatıyorsun vs vs
                bu işlerin içinde en kolayı sadece farın montajı.. dediğim gibi daha önce yapılmış işi bilen bi ustanın elinden geçmesi gerekiyor oda masraflı külfetli iş.. sırf fardan bile rahatsız olup far yaptıracağınıza aracı satın yenisini alın... bi müddet sonra huzursuzda olabilirsiniz far buhu yaptı şunu yaptı bunı yaptı gibi gibi
                Farlar mercekli değil. Kısa ve uzunlar normal H7 halojen ampül, sadece gündüzler led. Mercek farlar için bir çok arkadaşın uğraştığı ve maya zor olduğunu okumuştum. Bu farlar mercekli olmadığı için soketlerde direk uyunca sorun olmaz diye düşünmüştüm. İşin ilginç yanı dün gece kullanırken hiç uyarı vermedi. Tahmin ediyorum sadece gündüzleri bu uyarıyı verecek. Bir süre daha bekleyip bir şekilde sorunu çözemezsem eski farlarımı taktıracağım.

Yorum

İşleniyor...
                X