Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Astra j Sport' a Cosmo bixenon montajı

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Astra j Sport' a Cosmo bixenon montajı

arkadaşlar bugün cosmo astra j den çıkma bixenon far takımı bulduk, ustamla sport olan aracıma takmak istedik Gündüz farları ve xenon özelliği hata vermeden çalıştı ama uzunlar yani bixenon özelliği çalışmadı. Ustamın dediği uzunları farklı bir şekilde çalıştırıyormuş mercek. ne yaptıysa aktif edemedi uzunları. Biliyorum daha önce konular açılmış bu konu hakkında ama aradığım cevabı tam bulamadım.Daha önce yaptıran eden varsa, yada yaptıran tanıdığı varsa beni çok acil bilgilendirirseniz sevinirim. yoksa yarın öğlene doğru amelyata başlayacak ustam farda Cheesy

teşekkürler

Ynt: Astra j Sport' a Cosmo bixenon montajı

insignialarda da uyum sağlamıyor sonrada eklenen sistem.Ya ledler çalışmıyor yada yanıp sönüyor yada farklı şeyler çıkıyor.Aynı zamanda AFL sistem çalışmıyor.Bir takım kablolar ve gerekli parçalar var.Onlar olur ise olur diye biliyorum.Ama astarı yüzünden pahallıya gelir bu bi gerçek.Birde ikametiniz nerersi?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: aziz
      evet arkadaşlar birkaç servisle görüşmemden sonra insignia editiona orjinal cosmo farı takılırmı dedim imkansız dediler komple tesisat değişmesi lazım kablolar kaldırmaz vs vs.... birsürü bahane sonra ismini vermiyorum bir yetkili servis takarız olur dedi ohh dedim sonunda neyse farı taktılar ama sadece led ve sinyaller yandı ve sonuç hüsran uzun far modülü ve far modülü yokmus ondan olmamış.neyse sonunda insignia da uzman bir tanıdık buldum ve farları taktı yaktıda sadece uzunlar yanmadı sonra az önce bahsettiğim modül olayı cıkageldi karşımıza farın içindeki uzunları yakan motor değişken voltajla çalışıyormuş.neyseki bmw x6 mercek motoru birebir uyumlu çıktı ve onu taktık ve uzunlarda calıstı.tam sevinmeye başladık farlar tekrardan göz kırpmaya başladı ve yine değişken voltaj sorunu aracı pc ye bağladık xenon ve helojen seciminden ayarı xenon yaptık sorun düzelmedi. sonrasında kendimiz bir devre yapıp taktık voltajı ayarlamak için ve sonuç olarak farlar sorunsuz calışmaya basladı. afl hariç tabi afl ye çözüm var ama biraz tuzlu. neyse biz afl ampullerinide uzunlara bağladık onlarda calısır durumda sadece direksiyon hareketiyle calısmıyor manuel

"aziz" abi ile görüşürseniz daha detaylı anlatır heralde.
      Seat Ibiza 2014 1.4 Style Beyaz
      Seat Ibiza 2013 1.2 TSI DSG Style Kırmızı
      VW Passat 2015 1.6 TDI DSG Comfortline Harvard Mavi Sunroof Led Ön Farlar

Yorum

İstanbul gaziosmanpaşada oturuyorum. Afl çalışmıyor evet, onu göze alarak girdim malesef bu işe olsa iyiydi ama işte hem görüntü hem bixenon uğruna yapalım dedim. ama uzunları beceremedik. bu gerekli parçaların neler olduğunu ve nerede kullanmamız gerektiğini biliyormusunuz?

Yorum

Bunlar da diğer resimler

birkaç resim bakalım beğenicekmisiniz

Seat Ibiza 2014 1.4 Style Beyaz
          Seat Ibiza 2013 1.2 TSI DSG Style Kırmızı
          VW Passat 2015 1.6 TDI DSG Comfortline Harvard Mavi Sunroof Led Ön Farlar

Yorum

Opel odak'ın size yardımcı olacağını düşünüyorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hasan
              evet arkadaşlar birkaç servisle görüşmemden sonra insignia editiona orjinal cosmo farı takılırmı dedim imkansız dediler komple tesisat değişmesi lazım kablolar kaldırmaz vs vs.... birsürü bahane sonra ismini vermiyorum bir yetkili servis takarız olur dedi ohh dedim sonunda neyse farı taktılar ama sadece led ve sinyaller yandı ve sonuç hüsran uzun far modülü ve far modülü yokmus ondan olmamış.neyse sonunda insignia da uzman bir tanıdık buldum ve farları taktı yaktıda sadece uzunlar yanmadı sonra az önce bahsettiğim modül olayı cıkageldi karşımıza farın içindeki uzunları yakan motor değişken voltajla çalışıyormuş.neyseki bmw x6 mercek motoru birebir uyumlu çıktı ve onu taktık ve uzunlarda calıstı.tam sevinmeye başladık farlar tekrardan göz kırpmaya başladı ve yine değişken voltaj sorunu aracı pc ye bağladık xenon ve helojen seciminden ayarı xenon yaptık sorun düzelmedi. sonrasında kendimiz bir devre yapıp taktık voltajı ayarlamak için ve sonuç olarak farlar sorunsuz calışmaya basladı. afl hariç tabi afl ye çözüm var ama biraz tuzlu. neyse biz afl ampullerinide uzunlara bağladık onlarda calısır durumda sadece direksiyon hareketiyle calısmıyor manuel

"aziz" abi ile görüşürseniz daha detaylı anlatır heralde.
              çok teşekkür ederim ilginiz için, bahsedilen mercek değişimi farı açıp gerçekleştirildi muhtemelen. Benim ustam da son çare öyle yapacağız o kesin çözüm zaten dedi ama işte benim niyetim farı açtırmamak. her ne kadar ustam su yada buğu yazmaz dese de içime sinmiyor pek

Yorum

sadece kısa hüzmeler mi çalışıyor? ..sanırım uzun fara geçmesi için küçük bi motor lazım diye biliyorum.. uzun hüzmeye ve kısa hüzmeye geçmesine yardımcı olacak bi far motoru olması lazım diye biliyorum...

ama eğer bahsettiğiniz problem Uzun Far Asistanı nı çalıştırmaksa, bunun için tüm sistemin olması lazım.. yani sadece çıkma farlarla olacak bi iş değil malesef.. sistemin çalışmabilmesi için öncelikle dikiz aynasının altındaki kameranın olması ve bazı sensörlerin olması lazım.. bu da baya bi pahalıya mal olur ki işçilik falan, bunu yapmak yerine fiyat farkını verip Cosmo alabilirsiniz ...

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

Valla dostum far bir sefer açıldımı bir daha iflah olmuyor. Aziz arkadaşımız bu işi bay kovaladı ve çözdü zannedersem uzunlar için bir motor temin ettiler herhalde bmw parçasıydı. Farları açmadan yapmaya çalışın bence...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: efemuratt
                    sadece kısa hüzmeler mi çalışıyor? ..sanırım uzun fara geçmesi için küçük bi motor lazım diye biliyorum.. uzun hüzmeye ve kısa hüzmeye geçmesine yardımcı olacak bi far motoru olması lazım diye biliyorum...

ama eğer bahsettiğiniz problem Uzun Far Asistanı nı çalıştırmaksa, bunun için tüm sistemin olması lazım.. yani sadece çıkma farlarla olacak bi iş değil malesef.. sistemin çalışmabilmesi için öncelikle dikiz aynasının altındaki kameranın olması ve bazı sensörlerin olması lazım.. bu da baya bi pahalıya mal olur ki işçilik falan, bunu yapmak yerine fiyat farkını verip Cosmo alabilirsiniz ...
                    uzun huzme çalışmıyor, far asistanı zaten hayal
                    şu an tek aşamadığımız konu uzunların da xenon çalışması

Yorum

Orjinal yazı sahibi: xxstormxx
                      Valla dostum far bir sefer açıldımı bir daha iflah olmuyor. Aziz arkadaşımız bu işi bay kovaladı ve çözdü zannedersem uzunlar için bir motor temin ettiler herhalde bmw parçasıydı. Farları açmadan yapmaya çalışın bence...
                      ustam her ne kadar problem olmaz dese de dediğiniz gibi benim de içime sinmiyor. aziz beyle irtibat kurmaya çalışacağım. umarım bahsettiğiniz olay çok zor birşey değildir, benim de niyetim farı açtırmamak

Yorum

Orjinal yazı sahibi: lepaspascale
                        Orjinal yazı sahibi: efemuratt

uzun huzme çalışmıyor, far asistanı zaten hayal
                        şu an tek aşamadığımız konu uzunların da xenon çalışması
                        Aziz Bey in iletisinde de görüldüğü gibi, uzun far motoru olarak x6 motoru kullanılmış.. sanırım bu far motoru olmadığı için uzun hüzmeye geçmiyor.. mesajın olduğu link aşağıda, isterseniz bu konuyu bir inceleyin derim ,

http://www.insigniateam.com/forum/in...44344#msg44344

Yorum

ustam her ne kadar problem olmaz dese de dediğiniz gibi benim de içime sinmiyor. aziz beyle irtibat kurmaya çalışacağım. umarım bahsettiğiniz olay çok zor birşey değildir, benim de niyetim farı açtırmamak
                          Kardeş sen biraz zaman ayır Odak'a gitti işinin ehli ustalar var çözerler ben geçen serviste gördüm uğraşıyorlardı bitanesiyle. Bir dene bişey kaybetmezsin.

Yorum

Kardeş sen biraz zaman ayır Odak'a gitti işinin ehli ustalar var çözerler ben geçen serviste gördüm uğraşıyorlardı bitanesiyle. Bir dene bişey kaybetmezsin.
                            teşekkür ederim, dediğiniz gibi odakla yarın zaman ayırıp görüşeceğim

Yorum

şimdiden hayırlısı olsun diyelim bizi bilgilendirmeyi unutmayın

Yorum

İşleniyor...
                              X