Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Fix It Pro

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Fix It Pro

Orjinal yazı sahibi: Hasan_apg09
    Orjinal yazı sahibi: skydroll
    Hasan zımpara yaptığın bölge tamda söylediğin gibi verniği matlaştırmıştır tahiminim...
    Çok fafif bir polisajla hemen düzelir.
    Elle pasta bitirir adamı ama denemek te fayda var..

nail abi çok ufak bi bölge zaten, çapı 3-4 cm filan, dediğin gibi rutuju düzelteyim derken zımpara verniği matlaştırdı, normal klasik pastayla uygulama yapsam eski haline dönermi?
    Döner ama hangi pasta kullancan oda önemli...
    Çok kalın pasta yaparsan yine fark olur

Benim eski aracım Leon da çizik gidercem diye pastayla girişmiştim tavana iyice mat oldu boya nasıl bastırdıysam...Sonra ince pasta yla düzeldi.
    Bence dene zaten tampon bölgesi çok bastırmadan 3 er dk 2 tur yedirsen 3-4 cm gibi yerlere bende elle giriyom bazen..Makina uğraştırıyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hasan_apg09
      Hasan zımpara yaptığın bölge tamda söylediğin gibi verniği matlaştırmıştır tahiminim...
      Çok fafif bir polisajla hemen düzelir.
      Elle pasta bitirir adamı ama denemek te fayda var..

nail abi çok ufak bi bölge zaten, çapı 3-4 cm filan, dediğin gibi rutuju düzelteyim derken zımpara verniği matlaştırdı, normal klasik pastayla uygulama yapsam eski haline dönermi?
      Döner ama hangi pasta kullancan oda önemli...
      Çok kalın pasta yaparsan yine fark olur

Benim eski aracım Leon da çizik gidercem diye pastayla girişmiştim tavana iyice mat oldu boya nasıl bastırdıysam...Sonra ince pasta yla düzeldi.
      Bence dene zaten tampon bölgesi çok bastırmadan 3 er dk 2 tur yedirsen 3-4 cm gibi yerlere bende elle giriyom bazen..Makina uğraştırıyor.

az önce beyaz ince pastayla üstübü yardımıyla elimle yedirdim, tam olarak matlığı almadı ama yinede önceki halinden iyi oldu, bakalım artık bi makine bulursuz onla yine denerim, teşekkür ederim ilgin için.....

Yorum

burada kullanmış olduğun zımpara numaralarıda önemli bence. İlk etapta 1500 grid sonra 2000 grid ardından 3000 grid ile zımpara işini bitirecektiniz. Sonra polisaj makinası kullanarak aşındırması çok yüksek olmayan (sıvı pasta olabilir) pasta ile üzerinden geçecektiniz. En sonra el ile wax uygulayacaktınız. İstediğini parlaklık bu şekilde netice verecektir.
        2011 Insignia 2.0 CDTI 130HP Edition + EP Active Select + Cyclone Navi (Safir Siyah)
        2008 Alfa Romeo 159 1.9JTDm Q-Tronic Distictive Plus(Siyah)

Yorum

fix it pro yu bir yıl önce almıştım.Kapıda ufak bir çizik vardı.Denedim bir işe yaramadı.Hatta daha da çizdi diyebilirim.Bu ürünü sakın denemeyin derim.
          INSIGNIA 1.6 Turbo Cosmo
          20" jant
          infinity
          DVD 800
          Sunroof
          Deri koltuk

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hi_cazz
            burada kullanmış olduğun zımpara numaralarıda önemli bence. İlk etapta 1500 grid sonra 2000 grid ardından 3000 grid ile zımpara işini bitirecektiniz. Sonra polisaj makinası kullanarak aşındırması çok yüksek olmayan (sıvı pasta olabilir) pasta ile üzerinden geçecektiniz. En sonra el ile wax uygulayacaktınız. İstediğini parlaklık bu şekilde netice verecektir.

teşekkür ederim vermiş olduğunuz bilgiler için, ben tek tip 1500 zımpara kullandım, bugunde sıvı pastayla tekrardan matlaşan bölgeye, (rutuj cevresine) sıvı pasta ve cila uygulaması yapıcam....

Yorum

Hasan,

vernige zarar verdiysen sadece polisaj ile duzeltmen zor. Yapman gerekn vernigi tekrar geri koyman. Bauhau veya sanayilerde akzo veya standox urun satan yerlerden bizim arac ile uyumlu vernik satin al. Kapali bir garaj bul, tozsuz olsun. İnce zimpara ile matlasan yeri duzelt. Yada goruntu iyi ise hic dokunma. Matlasan yerin etrafini maskele, ipa veya alkol ile vernik aticagin yeri temizle. Kurut. Spray ile en az 30 cm mesafeden ince paso vernik at. Vernigin akmamasi icin ince pasolar halinde at. Kurumaya birak. Kuruduktan sonra kontrol et yuzey ise hic dokunma , kotu ise hafif polisaj gerekebilir.
              2015 Opel Mokka 1.6 CDTI Cosmo

Yorum

Orjinal yazı sahibi: turquaz72
                Hasan,

vernige zarar verdiysen sadece polisaj ile duzeltmen zor. Yapman gerekn vernigi tekrar geri koyman. Bauhau veya sanayilerde akzo veya standox urun satan yerlerden bizim arac ile uyumlu vernik satin al. Kapali bir garaj bul, tozsuz olsun. İnce zimpara ile matlasan yeri duzelt. Yada goruntu iyi ise hic dokunma. Matlasan yerin etrafini maskele, ipa veya alkol ile vernik aticagin yeri temizle. Kurut. Spray ile en az 30 cm mesafeden ince paso vernik at. Vernigin akmamasi icin ince pasolar halinde at. Kurumaya birak. Kuruduktan sonra kontrol et yuzey ise hic dokunma , kotu ise hafif polisaj gerekebilir.

abi bu dediğin iş benim için çok zahmetli sanırım beceremem, dün az miktarda pasta ile biraz matlaşma azaldı, bugün bi parti daha denicem, sanırım kaybolcaklar diye umut ediyorum, zaten çok küçük bi bölge, olmadı ellerinden öper gökhan abi

Yorum

1500 zimpara üzerine bence 2500 ve 3000 uygulayın. Yoksa istediğiniz sonuca ulaşmanız zorlasacaktir.
                  2011 Insignia 2.0 CDTI 130HP Edition + EP Active Select + Cyclone Navi (Safir Siyah)
                  2008 Alfa Romeo 159 1.9JTDm Q-Tronic Distictive Plus(Siyah)

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hi_cazz
                    1500 zimpara üzerine bence 2500 ve 3000 uygulayın. Yoksa istediğiniz sonuca ulaşmanız zorlasacaktir.

2500 ve 3000 zımpara dahamı ince, ben en incesi 1500 diye biliyordum?

Yorum

bir resim alabılırsek guzel olur aslında
                      2011/1.6T 180 hp/Karbon Siyah/Cosmo/Dvd 800/ 19" /Multimedia Box/Led Aydınlatma/SprintBooster

Yorum

en incesi 3000
                        ben alacaktım ama kağıt zımpara değilde disk halinde varmış, tanesine 13 tl dediği için almadım ihihi
                        InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: iatros
                          bir resim alabılırsek guzel olur aslında

neyin resmini?

Yorum

İşleniyor...
                          X