Duyuru

Collapse
No announcement yet.

3M™ Performance Finish Max.Boya Koruma Cilası

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: 3M™ Performance Finish Max.Boya Koruma Cilası

Body kit plastik mi? Bende de bir sarı 2011 color edition var, tipini düzeltmeyi düşünmeye başladım senin arabadan sonra

Yorum

Teşekkür ederim
      Bodykit orijinal Opel OPC-Line, yani plastik, tamponlar ile aynı malzemeden.
      Orijinal 17" yıldız jantlar, cam tavan, bodykit ve renk kombinasyonu sayesinde farklı duruyor
      Tabii bir de Sport donanımla gelen alçaltılmış spor şasiyi de unutmamak lazım

Yorum

Çok güzel gerçekten, kazasız belasız inş.

Yorum

Amin, cümlemize. Tekrar teşekkürler.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tozse
            Gökhan bey,detaling tecrübenize tekrar ihtiyacım var.
            EXTREME NANO-TECH PARLATICI WAX 500ML adlı ürünü aldım ve aracıma uygulayıp üstüne de
            3M boya koruma yapmayı düşünüyorum.Bu konuda ki fikriniz benim için çok önemli.

Almış olduğun malzeme zaten boya koruma ürünü yani wax. Bence 3M boya koruma yaptıracaksan bu ürünü kullanma.
            Boya korumadan kasıt; polisaj + wax olmalıdır. Boya koruma yapılırken zaten wax uygulanmalıdır.
            Uygulamayı yaptır, daha sonra aracı yüzeyin sürekli kontrol et. 1-2 ay için hafif çizikler gelmeye başlar.
            İşte o zaman aldığın ürünü kullanarak yaptırdığın korumanın ömrünü uzatırsın. 2-3 hafta 1 kere yıkamadan sonra uygulamaya devam et.
            2015 Opel Mokka 1.6 CDTI Cosmo

Yorum

Serdar aracın her zamanki gibi pırıl pırıl ve çok güzel. Kırmızı renk bu kadar mı yakışır bir arabaya. Kazasız belasız iyi sürüşler.
              İlerde araç değiştirirsem kırmızı renk yakışan bir arac almayı planlıyorum. Detailing işinde siyah ne kadar iyi etki bırakırsa bıraksın
              kırmızı kadar canlı olamıyor. Kırmızının sıcaklık etkisi müthiş bence.
              2015 Opel Mokka 1.6 CDTI Cosmo

Yorum

Sağolasın Gökhan

Son yıllardaki beyaz trendinin ardından kırmızı tekrar moda olmaya başladı.
                Yeni model araçlarının lansman rengi olarak kırmızıyı tercih eden pek çok üretici var bu aralar.
                Klasik renkleriyle tanınan modellerde bile kırmızı kullanılıyor artık, örneğin BMW yeni 3 serisinin Sport donanımının reklamlarını hep kırmızı renk ile yapıyor.

Yorum

Insignia'yı power kırmızı sipariş etmiştim, fabrika haziran itibariyle 2013 model üretimine geçildiği için en iyi ihtimalle türkiyeye ekim kasım gibi gelebileceği söylendiğinden vazgeçmek zorunda kaldım ne yazık ki

Yorum

Muhtemelen özel sipariş almayıp eldeki araçlardan verebilmek için süreyi abartarak söylemişler.
                    Araç ihtiyacı acil miydi bilmiyorum tabii ama keşke beklerim deseydiniz.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: turquaz72
                      Orjinal yazı sahibi: tozse
                      Gökhan bey,detaling tecrübenize tekrar ihtiyacım var.
                      EXTREME NANO-TECH PARLATICI WAX 500ML adlı ürünü aldım ve aracıma uygulayıp üstüne de
                      3M boya koruma yapmayı düşünüyorum.Bu konuda ki fikriniz benim için çok önemli.

Almış olduğun malzeme zaten boya koruma ürünü yani wax. Bence 3M boya koruma yaptıracaksan bu ürünü kullanma.
                      Boya korumadan kasıt; polisaj + wax olmalıdır. Boya koruma yapılırken zaten wax uygulanmalıdır.
                      Uygulamayı yaptır, daha sonra aracı yüzeyin sürekli kontrol et. 1-2 ay için hafif çizikler gelmeye başlar.
                      İşte o zaman aldığın ürünü kullanarak yaptırdığın korumanın ömrünü uzatırsın. 2-3 hafta 1 kere yıkamadan sonra uygulamaya devam et.
                      Gökhan bey önerileriniz için teşekkürler.Bir ay önce 3M 'i kendim uygulamıştım, o zaman şimdi sadece turtle wax'ı uygulayacağım.
                      Bundan sonra ki programım 3 ay da bir kil ve 3M aralarda da turtle wax'ı uygulayacağım.

Yorum

Serdar bey,

Turtle wax'ı nasıl uyguladınız, bir kutu ile kaç uygulama yapabiliriz ?
                        Tampona, cama, kroma, plastik aksama ve park sensörüne herhangi bir zararı var mı?

Yorum

Benim aracımda krom ve boyasız plastik aksam içeren yalnızca ön üst ve alt ızgaralar var, oraya uygulama yapmaya gerek de yoktu zaten. Bunun dışında aracın sac, plastik veya bakalit olan tüm diğer bölgeleri boyalı.

Ben bir kutunun yarısını kullandım, bir uygulama daha yapabilecek kadar var. Fakat ben az malzeme kullanmayı hiç bir zaman başarabilen biri değilim, her zaman her türlü malzemeyi bol bulamaç kullanırım. Ürünün etiketinde belirtilmiş olan önerilen miktarlara uyarsanız 3 ya da 4 uygulama yapılabilir diye düşünüyorum.

Ürün ile birlikte bir sünger ve mikrofiber kurulama havlusu satın alın. Cilayı süngerin üstüne döküp yumuşak dairesel hareketlerle yüzeye uygulayın. Buğulu bir görüntü alana kadar bekleyip kurulama havlusu ile parlatın. Parlatma için, havluyu tamamen açık bir şekilde avucunuzun içiyle tutup ayakkabı boyacılarının yaptığı gibi sağa sola kısa mesafeli hızlı hareketlerle yaparsanız çok iyi sonuç alırsınız. Aracı ön çamurluk, kapı, arka çamurluk, kaput, bagaj kapağı gibi bölgelere ayırıp her bir seferde bir bölgeye cila uygulama ve parlatma yapın. Çalışma için aracı doğrudan güneş almayan gölgelik bir alana parkedin.

Kolay gelsin

Yorum

Serdar bey teşekkürler ama biraz geç kaldınız şuan işimizi bitirmek üzereyiz, son parlatmaları yapıyoruz.
                            Tamda sizin dediğiniz gibi yaptık ama gerçekten çok kullanmıisınız.Ben de 3M'i uyguladığımda çok kullanmıştım.
                            Turtle waxı en az 6-7 kere daha uygulayabilirim.3M'i aracın her yerine kullanmıştım camlara farlara bile ve iyi de olmuştu.
                            Turtle'in üzerinde cama,plastik aksama sürmeyin yazınca biraz temkinli ve az kullandım.

Tekrar teşekkürler...

Yorum

İşleniyor...
                            X