Duyuru

Collapse
No announcement yet.

3M™ Performance Finish Max.Boya Koruma Cilası

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 3M™ Performance Finish Max.Boya Koruma Cilası

Aracımı ilk aldığımda boya koruma yapılmıştı ama artık etkisi bitiyor.
    3M™ Performance Finish Max.Boya Koruma Cilası bu ürünü satın alıp kendim uygulamayı düşünüyorum.
    Ne dersiniz bir tavsiyesi olan var mı?

http://www.hepsiburada.com/liste/3m-...SKU=OTCSI11201

http://www.3mcarcareturkiye.com/CarWax

Ynt: 3M™ Performance Finish Max.Boya Koruma Cilası

Boya koruma bilindiğin aksine ( bazı nano ürünler hariç) çok uzun süre koruma sağlamaz. Türkiye şartlarında 6 ay koruma bile gerçeklikten uzaktır.
    En iyi boya koruma her hafta yapılandır. Burada boya korumadan kastımız tabiki waxdır. Kullanılan kötü yıkama sıvıları, kostik içeren köpük, fırça ile yıkamak,
    uygun olmayan kötü bezlerle kurulamak, kötü hava şartları aracı yıpratır.

Diyeceğim o ki 3M performance Finish cilası iyi bir ürün gönül rahatlığıyla kullanabilirsin. Ancak tek başına bu ürün bir işe yaramaz. Neden diyeceksen aracın üzerini güneş ışığında veya spot fener ile şöyle bir kontrol et bir sürü çizik oluşmuştur. Koruma yapmadan önce iyi bir görüntü sağlayabilmek için öncelikle bu çiziklerin polisaj ile
    düzeltilmesi gerekir. Aksi takdirde koruma hiç bir işe yaramaz.

Önce polisaj sonra wax.
    2015 Opel Mokka 1.6 CDTI Cosmo

Yorum

Bilgi için teşekkürler.
      Korumadan önce kille temizleyeceğim bu şekilde idare eder diye düşünüyorum.

Yorum

Kil aslında polisaj öncesi yüzeyi hazırlamak icin kullanılır. Wax için gerek yok. Ama yinede kil uygulamanın zararı olmaz.
        Wax için yararı yoktur.

Yorum

Dün akşam aracımı kılle temizledikten sonra 3M™ Performance Finish Max.Boya Koruma Cilasını tatbik ettim.
          Görüntü gayet iyi,araçtaki su boncuklaşması epey arttı ama boyayı nekadar korur bunu zaman gösterecek. rolleyes

Yorum

Bir kaç fotoğraf siteye koysanıza?

Yorum

Gün içinde koymaya çalışacağım...

Yorum

.

Yorum

Guzel olmus eline saglik. Yeni uygulamalarini bekliyoruz.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: turquaz72
                    Guzel olmus eline saglik. Yeni uygulamalarini bekliyoruz.
                    İlginiz için teşekkürler.
                    Kaporta kayganlığından ve su boncuklanmasınından takip ederek tekrarlamayı düşünüyorum.
                    Ama bu belirtilerde azalma olmasa bile kısmetse en geç 2 ay sonra tekrarlarım ...

Yorum

Tekrar wax uygulama öncesinde kille temizlemeyi düşünmüyorum.
                      Kil wax katmanını da boya üzerinden alır mı, kili hangi sıklıkta kullanmamı tavsiye edersiniz?

Yorum

Evet kil waxi temizler. Kil normalde polisaj oncesi kullanir. Ama araciniza boya bulasmis ise veya normalda cikmayan leke ve benzeri kirleri cikarmak icin kullanilir. Ayrica 3-4 ayda bir kil uygulayarak arac kaportasinda mukemmel yuzey elde edebilirsin. Kil uygulandiktan sonra kesinlikle wax uygulmasi gerekir.

Yorum

Gökhan bey,detaling tecrübenize tekrar ihtiyacım var.
                          EXTREME NANO-TECH PARLATICI WAX 500ML adlı ürünü aldım ve aracıma uygulayıp üstüne de
                          3M boya koruma yapmayı düşünüyorum.Bu konuda ki fikriniz benim için çok önemli.

Yorum

Gökhan'ın boya koruma konusundaki görüşüne aynen katılıyorum. Temmuz 2007'de aldığım aracımı 2.gün Ziebart Diamond Gloss boya korumaya soktum, geçen yıla kadar her sene Temmuz'da gün sektirmeden aynı uygulamayı tekrarlattım. Her boya koruma arasında bir iki kez de wax uygulattım, buna rağmen güneşe çok maruz kalan bölgelerdeki solmayı engelleyemedim. Geçen sene ise Sonax Nano uygulama yaptırdım, yine uzun vadeli bir faydasını görmedim, bir ay sonra soluk bölgeler yine ortaya çıktı. Yine de boya koruma uygulamasından vazgeçmedim, bu yaz başında Opel yetkili servisi Arkas Çengelköy Waxar'da yaptırdım. Özetle, Gökhan'ın dediği gibi 6 ay koruma bile fazla iddialı ve pek gerçeği yansıtmayan bir süre.

Bir 10 gün kadar önce soluk bölgeler yine gözüme batmaya başlayınca bu yukarıda resmini koyduğunuz TurtleWax ürününü alıp kendim uyguladım, çok da tatmin edici bir sonuç aldım. 10 günde araç iki kere de yıkamaya girdi buna rağmen cila etkisini kaybetmedi ve araç pırıl pırıl duruyor. Bu uygulamayı sık sık yapmayı planlıyorum, bir sonrakinde kil de kullanacağım.

Yorum

Ne güzel bir corsa bu. 4 kapılı olup da bu kadar çekicisini görmemiştim. Jantın etkisi büyük bence

Yorum

İşleniyor...
                              X