Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İNSİGNİA 1.6 SIDI 170 HP SIVI SİSTEM LPG

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• İNSİGNİA 1.6 SIDI 170 HP SIVI SİSTEM LPG

Merhabalar. Uzun süredir aklımda olan ve uygulamaya cesaret edemediğim, ettiğim zamanda uygun bir kit bulamadığım Lpg uygulamasını sonunda yaptırdım.
    .
    Aslında Prins marka sıvı sistem düşünüyordum ancak prinsi 1 yıldan uzun süredir beklememe rağmen bir türlü kit gelmedi. Ustune birde yedek parça sıkıntısı olduğunu duydum. Bunun uzerine alternatif kit arayışına girdim. Atikerin 2016 ağustos gibi sıvı sistem kiti çıkaracağı söyleniyordu. Ancak onda da bir gelişme göremedim. Landirenzo eski usul bir kit çıkardı ve fiyatı 3850 tl idi. Hem sistem eski hem fiyat pahalı geldi. En son Kahramanmaraş ta bir firmanın (marjet) sıvı sistem Lpg kitini duydum. Arayıp su ana kadar 3_4 insignia ya uyguladıklarını öğrendim. İlk uygulanan kullanıcı ile telefonda görüştüm. Araca sıfır km uygulanmış şu anda 45000 km de. Herhangi bir sorunu olmadığını, su ana kadar hiç ayar veya bakım ihtiyacı olmadığını öğrendim.
    .
    Tüm bunlardan sonra bende taktirmaya karar verdim. Montaj 1.5 gün sürdü. 60 litrelik simit tank takıldı. Dolum ağzı benzin kapağının içine yerlesetirildi. Sonrasında aracı alıp Elazığ a döndüm. Yolda bir shell bayiin de gaz almak için durdum ama Dolum yapamadılar. Sanırım basıncı yeterli değil dedim. Devam ettim. Başka istasyondan aldım ama 45-50 lt gaz alması gerekirken 30 lt kadar aldı. Elazığ da tekrar denedim 3 farklı istasyonda 30 lt ye kadar aldı ve attı pompa. Takan bayii ile görüştüm ve tank boşalmadan Lpg almamı, bunu da birkaç kez tekrarlamami istediler. İçinde bir yaydan bahsettiler ve bu şekilde o yayın duzelebilecegini söylediler.
    .
    2 gün öncede araçta geç marş alma sorunu oluştu. Aynı sıkıntı benzinde de devam ediyordu. Bugün sabah servise gittim. Usta marşa basınca akü bitmiş dedi. Ölçümde de akü bitik çıktı. Aküyü yenileyip, kaçak kontrolü yaptık bir sıkıntı bulamadık. Akü nün Lpg sonrası biteceği tutmuş. Sevimsiz bir rastlantı oldu ama akü değişimi ile sistem yine saat gibi oldu.
    .
    Bakım yapalı 10000 km olmasına rağmen akü değişimi sonrası filtre ve yağ bakımınıda yaptırdım. Merak edenler için filtreler ve işçilik 350 tl tuttu. Yağı ben götürdüm. Mobil 1 esp 0 40 aldım.
    .
    Özetle şu ana kadarki tek sıkıntı Lpg tankının kapasitesi. En az 45 lt alacak tank, 30 lt olunca dolmuş gibi atıyor.
    .
    Tasarruf oranıyla ilgili net bir hesap yapamadım henüz. Depo sorunu hallolunca net bir hesap çıkacaktır. Şu an depo boşalmadan dolduruyorum. Tahminen karma tüketimi 20 25 kuruş olur.
    .
    Bu arada sistem gaz benzin geçişi yapılmazsa gerçektende benzin tuketmiyor. Lpg ile 300 km yol yaptım benzin göstergesi hiç kıpırdamadı.
    .
    Performans olarak kayıp yok tam tersine araç rampalarda daha iyi gidiyor gibi. Eskiden vites küçülttüğü yerleri şu an sabit vites ve gazla çıkıyor.
    .
    Bir olumsuz yönü ise bagaj. Simit tank yüzünden bagaj bayağı küçüldü. Ama benim işimi fazlasıyla görüyor.
    .
    Şimdilik bu kadar. Sorusu olanlara yardımcı olmaya çalışırım.
    İnsignia 2014 Cosmo 1.6 170hp, Marjet Sıvı Sistem LPG, Zeytin Yeşili, Otomatik, FlexRide Paketi, Çevre Görüş Paketi 2, Sunroof, BOSE Ses Sistemi, Park and Go Paketi, Isıtmalı Siena Perfore Deri Koltuklar

Ynt: İNSİGNİA 1.6 SIDI 170 HP SIVI SİSTEM LPG

Benim aracımda da 42 litrelik simit tank vardı. 30-32 litreden fazla almıyordu. Emniyet için olduğunu düşünüyorum.

Umarım sorun yaşamazsınız. Güle güle kullanın.
    1.6T COSMO karbon siyah
    17 FT 925'idi

Yorum

Teşekkürler.
      .
      Tank normalde 60 lt. ℅20 guvenlik için ayrılıyor. Yani 48 lt alması lazım ama 30 lt de tıkanıyor. Bakalım nasıl çözülecek.
      İnsignia 2014 Cosmo 1.6 170hp, Marjet Sıvı Sistem LPG, Zeytin Yeşili, Otomatik, FlexRide Paketi, Çevre Görüş Paketi 2, Sunroof, BOSE Ses Sistemi, Park and Go Paketi, Isıtmalı Siena Perfore Deri Koltuklar

Yorum

Güle güle kullanın

Yorum

Teşekkürler.

Yorum

Oncelikle hayirli ugurlu olsun.2015/subat ayi montaj tarihiyle sidi motora lpg taktiran ilk kisilerdenim sanirim.Prins kit ile araci 65.000km ye kadar biz kullandik.Montaj yapildiginda arac 5.000km deydi.65bin km ye kadar 2 kere filtre degistirmekten baska herhangi bir masraf cikarmadi.Tekleme,rolanti bozuklugu vs hicbir sorun yasamadik.Daha sonra araci sattik ve alan arkadasada uygulattigimiz servis ve ustanin tavsiyelerini ilettik.Arac gecen hafta 80bin bakimina girdi ve hicbir sorun yok.Sanirim sidi motorlar lpg ye cok daha yatkin..

- INSIGNIA 1.6T 180HP SEDAN COSMO + FLEXİ
            - ASTRA 1.4T 170HP HATCHBACK SPORT
            - AUDI Q5 2.0TDI 190HP QUATTRO SLINE

Yorum

Hayırlı olsun. Bu tür uygulamaların yaygınlaşmasını ve fiyatlarının düşmesini dilerim.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Hayırlı olsun, normalde LPG'li araba rampada tıkanır ancak sizde tam tersi olmuş, ilginç.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: fatihdemircelik
                  Oncelikle hayirli ugurlu olsun.2015/subat ayi montaj tarihiyle sidi motora lpg taktiran ilk kisilerdenim sanirim.Prins kit ile araci 65.000km ye kadar biz kullandik.Montaj yapildiginda arac 5.000km deydi.65bin km ye kadar 2 kere filtre degistirmekten baska herhangi bir masraf cikarmadi.Tekleme,rolanti bozuklugu vs hicbir sorun yasamadik.Daha sonra araci sattik ve alan arkadasada uygulattigimiz servis ve ustanin tavsiyelerini ilettik.Arac gecen hafta 80bin bakimina girdi ve hicbir sorun yok.Sanirim sidi motorlar lpg ye cok daha yatkin..
                  Teşekkürler. Dediginiz gibi SIDI motor daha sorunsuz gibi. 200 tl ye sigortada yaptırdım. Umarım sıkıntı olmaz. Olursa da sigortaya başvuracaz.

Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş
                  Hayırlı olsun. Bu tür uygulamaların yaygınlaşmasını ve fiyatlarının düşmesini dilerim.
                  Teşekkürler. Benim taktırdığım kit 4200 tl. Prins e göre daha uygun.

Orjinal yazı sahibi: Davudx
                  Hayırlı olsun, normalde LPG'li araba rampada tıkanır ancak sizde tam tersi olmuş, ilginç.
                  Teşekkürler. Hız sabitleyici açık vites düşürüp çıktığı rampalarda vites düşürmeden gidiyor. Geçici bir durummu bilmiyorum. Ama hoşuma gitti. Eskiden bazen kararsız kalırdı. Özellikle klima açıkken bir alt vitese geçer, sonra yükseltir, sonra yine düşürürdü. Rampa bitene kadar bu kararsızlık sürüyordu.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: maxut

Tüm bunlardan sonra bende taktirmaya karar verdim. Montaj 1.5 gün sürdü. 60 litrelik simit tank takıldı. Dolum ağzı benzin kapağının içine yerlesetirildi. Sonrasında aracı alıp Elazığ a döndüm. Yolda bir shell bayiin de gaz almak için durdum ama Dolum yapamadılar. Sanırım basıncı yeterli değil dedim. Devam ettim. Başka istasyondan aldım ama 45-50 lt gaz alması gerekirken 30 lt kadar aldı. Elazığ da tekrar denedim 3 farklı istasyonda 30 lt ye kadar aldı ve attı pompa. Takan bayii ile görüştüm ve tank boşalmadan Lpg almamı, bunu da birkaç kez tekrarlamami istediler. İçinde bir yaydan bahsettiler ve bu şekilde o yayın duzelebilecegini söylediler.
                    Öncelikle hayırlı olsun, İnşallah sorunsuz bir şekilde uzun süreler kullanmak nasip olur.

Lpg tankı konusunda yaşadığınız sıkıntıyı ben de yaşamıştım. LPG tankınızı üç beş kez tamamen bitene kadar boşaltıp fullemenizi öneririm
                    her seferinde biraz daha fazla alıyo ve sonunda standarda biniyor.

Zamanla yaşadıklarınızı takibe devam
                    Bende ilerde nasip olursa SIDI otomatik bir insigniaya geçmek istiyorum, yakıt konusunda LPG'li olmadıkça da binmek işime gelmez

Tekrar hayırlı olsun.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: earl-2000
                      Orjinal yazı sahibi: maxut

Öncelikle hayırlı olsun, İnşallah sorunsuz bir şekilde uzun süreler kullanmak nasip olur.

Lpg tankı konusunda yaşadığınız sıkıntıyı ben de yaşamıştım. LPG tankınızı üç beş kez tamamen bitene kadar boşaltıp fullemenizi öneririm
                      her seferinde biraz daha fazla alıyo ve sonunda standarda biniyor.

Zamanla yaşadıklarınızı takibe devam
                      Bende ilerde nasip olursa SIDI otomatik bir insigniaya geçmek istiyorum, yakıt konusunda LPG'li olmadıkça da binmek işime gelmez

Tekrar hayırlı olsun.
                      Teşekkürler. Bugün dolu deponun üzerine Lpg aldım. 20 lt kadar aldı.
                      .
                      Normalde boş depo ile 25-30lt alıp duruyordu. Sanırım dediğiniz gibi bir kaç dolumda normale dönecek. Şu an tahminen içinde 35-40 lt Lpg var ve ilk kez bu kadar aldı.
                      .
                      Geçtiğimiz günlerde yaptığım hesaba göre ortalama hız 40km iken, ağırlıklı şehir içi kullanımda 21 kuruş gibi bir değer buldum. Benzinle kullanımda ortalama 40-50 kuruş arası harcıyordum. Gerçek ten ℅50 tasarruf sağlıyor. Lpg yi ucuz alıyorsanız ℅50 den de fazla olur.

Yorum

Sıvı sistemlerde %5 güç kazancı olmaktadır.O yüzden performansın artması normal.
                        2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tornado
                          Sıvı sistemlerde %5 güç kazancı olmaktadır.O yüzden performansın artması normal.
                          Olabilir. Ben fark olduğunu hissediyorum.
                          .
                          Bu arada araçtan yoğun tempo da kullanım sonrası bir ses geliyordu.
                          https://youtu.be/5SEH-VKzXD0
                          .
                          Fsu isimli bir parçada sorun varmış. Onu garantiden değişince sorun ortadan kalktı.
                          .
                          Sorunu çözmek için Maraş takı bayiye gittim. Orada Marjet firmasının sahibi Rüstem beyle tanıştım. Kendisi sorun çözülünceye kadar aracın başından ayrılmadı. Sorun olabilecek parçaları söktü, baktı, montajladı... Kendisinin yapamadığı işlerde tarif etti, ustalar yaptı. Umarım ürünlerine olan ilgileri ve inançları hep bu şekilde devam eder.
                          .
                          Şu anda 2 hafta oldu ve sorun yok. Birkaç sıkıntı vardı onlarda düzeldi.
                          .
                          Tank kapasitesi düşüktü. 25 30 lt alıyordu. Şu anda hava serin olduğunda 45 50 lt kadar alıyor. Ses sorunu ve benzin gaz geçişlerinde stop sorunu oluyordu. Fsu değişince onlarda düzeldi. Sanırım fsu fabrikasyon hatalıydı.
                          .
                          Km de 21 kuruş harcıyor. Benzin tüketmiyor. Şimdilik memnunum.

Yorum

Hayırlı olsun
                            [Center]    
                                                   1.6 Turbo- 180 HP -Cosmo -Flexride Şase -DVD 800 -Sunroof Ve 34 CHN 85

Yorum

Teşekkürler.
                              .
                              Az önce bi ölçüm daha yaptım. Şehir içi 25 kuruş çıktı. Lpg 2.33 tl den alıyorum.

Yorum

İşleniyor...
                              X