Duyuru

Collapse
No announcement yet.

FAR ARIZASI (AFL lambaları servis gerekli)

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: FAR ARIZASI (AFL lambaları servis gerekli)

Bugulanmadan kastınız sisli gibi beyazlıksa bir sorun çıkarmaz ama damla damla ise farı kontrol etmekte fayda var

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Arkadaşlar merhaba insignia aracımda sağ far'ı ufak bi tıklama sonucu kırdım sonrasında kırık yerden su aldı beyin iptal oldu. şimdi far ve beyni sıfır orjinali ile değiştirdim herşey normal uzun kısa sağ sol hareketleri ama ekranda afl servis gerekli, kısa hüzme arızası ve far yükseklik ayarı ikazları hala daha geliyor birkaç kez bilgisayar bağlayıp hata kodu silme işlemi yaptım ama nafile tekrar tekrar çıkıyor ne yapılması gerekiyor.

Yorum

Anlamadığım Şekilde Bendede Aynı Sorun var. Benimki Sürekli AFL Servis Gerekli Yazıyordu. Ama Stop edip tekrar çalıştırdığımda geri normale dönüyor. Sonra Tekrar Yine. Bazende hiç bir hata vermiyordu. Önceleri kasis çukur vs. den dedim galiba ama sorunum şuki Dışarısı 20 derecenin üstündeyse Sürekli AFL arıza veriyor. Ama 20 derecenin altındaysa hiç bi zaman yanmıyor. Kısacası kışın hiç vermiyor ama yazın hele hele çok sıcaksa yanar yanmaz arızaya geçiyor. Bi fikri olan varmı?

Yorum

Sensörlerden biri su koyvermek üzere, servise bir uğramanızda yarar var.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Kontrol Ünitesi View Post
            Ynt: FAR ARIZASI (AFL lambaları servis gerekli)

Öncelikle geçmiş olsun dilerim..Sorun çözümsüz değildir, can sıkmayın, umuyorum küçük bir mesele yüzündendir arızası..Arızanın kodu önemli..Size ''AFL arızası'' der araç bilgisayarı ama tech2 ye bağlanmalı...Eğer kısa hüzmeleriniz yanıyorsa,arıza motorlarla ilgili olabilir..AFL+ ile birlikte uzun far asistanı da var mesela..Bunun için de araçta aynanın arkasında kamera mevcuttur..Onda da arıza olabilir eğer uzunlar yanmıyorsa..AFL powermodül denen ve farın altına takılan beyin ile de ilgili olabilir..Bu farların özelliklerini pek çok kullanıcı (diğer marka sahiplerinin geneli)bilmezler..Yani aracı alırken bu opsiyon kimine gereksiz kimine de gereğinden fazla pahalı gelir..Benim için ise insignia ve AFL;simit ile çay ya da peynir; ekmek kadayıfı ile kaymak gibidir umarım sorununuz tez zamanda giderilir..
            Mrb foruma yeni katıldım. 2009 cosmo insigniam var benimde afl de sorun var arasıra uyarı veriyor. Stop edip çalıştırdığım da uyarı gidiyor. Servise üç kez götürdüm ilkinde uyarı verince getir dediler. Uyarı verdiğinde götürdüm sağ far motoru arızalı dediler. En son götürdüğümde ise far beyninin biri bozuk ama hangisinin olduğunu bulmamız için bir gün bırakmamı söylediler. Büyük ihtimalle onlarda ilgili değil. Şimdi anlayan arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim

uyarıyı otomatikte veriyor Manuel'de hiç vermiyor uyarı. Uyarı verdiğinde uzunlar çalışmıyor ve sağa sola dönmüyor. Sol far uyarı verdiğinde ışık çizgisi manueldeki gibi değişiyor ama sağ far çizgisi değişmiyor. Ve bugünde bir şey dikkatimi çekti uyarı verdiğinde sağ far daki gündüz farında dalgalanma oluyor nasıl anlatayım bilmiyorum ama pırpırlıyordu. Uyarı vermediği zaman gündüz ledlerinde dalgalanma olmuyor. Evet anlatmaya çalışmışımdır inşallah. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Yorum

sga Hoşgeldiniz kendinizi tanışma bölümünde tanıtırmısınız.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

sga. Merhaba.Arızayı çözebildiniz mi ?

Yorum

merhabalar;
                  2009 model 1,6T Cosmo, aynı problem bizde de mevcut malesef. farların yanındaki beyinler ayrı ayrı değiştirilerek denendi, ama problem devam ediyor. devamlı gelen bişey değil, bazen geldiğinde kontağı kapatıp açtığımızda düzeliyor, uzun bir süre devam ediyor sıkıntısız. bazen de defalarca kapatıp açmamıza rağmen hata tekrar geliyor. ilk çalıştırırken farlar sağa/sola, yukarı/aşağı hareket ediyor, problem yok. bazen seyir halinde bazen daha kalkış yapmadan hata gelebiliyor. ön cam değişmiş olabileceğini, bundan sebep uyumsuz çalışabildiğini söylediler. sizce bununla alakası olabilir mi? bu problemin çözülememesi artık canımı sıkmaya başladı.
                  yardımlarınızı rica ederim..

Yorum

Ankara da platin oto elektrik var şaşmaz sanayinde, oraya gitmenizi öneririm. Almanya da , Opel fabrikasında staj görmüş bir usta, ismi Salih.. Tel no da verebilirim ama telden sorduğunuzda , ilk söyleyeceği şey, arıza kodu ne olacak
                    İnsignia Cosmo 1.6 Turbo Flexride + Infınıty + 19'' + Şerit Takip + DVD800 + Buzdolabı + Sunroof +LPG

Yorum

merhabalar, siz yine de paylaşın isterseniz, belki bi yönlendirmesi olur. arıza kodu için bluetooth ile bağlandım telefon uygulaması üzerinden ama hiç bir hata göstermedi. hata kodları için bilgisayar ile bağlanmak gerektiğini öğrendim. öyle kaldı konu. hala daha manuel kullanıyorum farları, can sıkıntısı büyümeye devam ediyor yani. serviste bile far değişimi diyor, kaldı ki garanti de vermiyor, başka bişeyden de olabilirmiş. o kadar para verip sorunum çözülmeyecek, 3 kuruşluk soket veya kablodan çıkacak. ona yanıyorum..

Yorum

Benim de afl servis gerekli uyarısı gelmeye başladı, üstelik arabayı da satma arifesinde.
                        Sorun şu ki afl herşeyi muazzam şekilde çalışıyor bütün görevlerini yerine getiriyor . Birden afl servis gerekli yazıyor uzunlar vs çalışmıyor. Ne zaman yaptığı da belli değil . Ustamı aradım sol tekerin orda sensör olduğunu ondan kaynaklı olabileceğini belirtiyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Kontrol Ünitesi View Post
                          Ankara da platin oto elektrik var şaşmaz sanayinde, oraya gitmenizi öneririm. Almanya da , Opel fabrikasında staj görmüş bir usta, ismi Salih.. Tel no da verebilirim ama telden sorduğunuzda , ilk söyleyeceği şey, arıza kodu ne olacak
                          tel numarasını alabilir miyim? ben arıza kodunu buldum, "U1512 Lin Bus 1 Cihaz 2 ile bağlantısı kesildi" hatası veriyor. bu bahsettiğiniz arkadaşla bir görüşmek istiyorum.
                          Insignia 1.6 T Cosmo // Safire Black // Flexride // Bej + Maun Deri Döşeme // Koltuk Isıtma // Sunroof

Yorum

Orjinal yazı sahibi: huseyineryigit View Post
                            Benim de afl servis gerekli uyarısı gelmeye başladı, üstelik arabayı da satma arifesinde.
                            Sorun şu ki afl herşeyi muazzam şekilde çalışıyor bütün görevlerini yerine getiriyor . Birden afl servis gerekli yazıyor uzunlar vs çalışmıyor. Ne zaman yaptığı da belli değil . Ustamı aradım sol tekerin orda sensör olduğunu ondan kaynaklı olabileceğini belirtiyor.
                            Bende de aynı sıkıntı var. Lifte kaldırdım. Sol teker yanındaki sensörü söktüm. Temizledim geri taktım. Sorun çözülmedi. Farların ilk açılışta sağa sola, aşağı yukarı hareket etmesinde sıkıntı yok. Fakat bir süre sonra AFL servis gerekli hatasını veriyor. Doğal olarak uzunlar çalışmıyor.
                            2017 1.6 CDTI 136HP Excellence
                            Flexride
                            Parkgo
                            Adaptive Cruze Control

Yorum

Orjinal yazı sahibi: basoglanh View Post

Bende de aynı sıkıntı var. Lifte kaldırdım. Sol teker yanındaki sensörü söktüm. Temizledim geri taktım. Sorun çözülmedi. Farların ilk açılışta sağa sola, aşağı yukarı hareket etmesinde sıkıntı yok. Fakat bir süre sonra AFL servis gerekli hatasını veriyor. Doğal olarak uzunlar çalışmıyor.

Acayip bir sıkıntı , 10 dk önce herşeyi muazzam yerine getiren far arıza sonrası bozuluyor. Zamanım da yok ilgilenmeye. Siz çözüm bulabilirseniz , beni de bilgilendirebilir misiniz ?

Yorum

Nette şöyle bir bilgiye rastladım.

"Afl modul arizasi
                                Tabla uzerindeki aci sensorleri ve kablolarinda mekanik gevseklik kopokluk, sisteme bagli hava durumu sensoru arizasi yapabilir.Ama Afl + cok kapsamlidir hava sartlari hiz ve trafik yogunluguna göre aydinlatma yapar..
                                Araci calistirdiginizda far asagi yukari saga sola check yapiyormu yapmiyormu bi bakmalisin yapmıyor sa..

Govde acisini check edemiyor uzunlari yakmiyordur..
                                Bu sistemden anlamayan birine kurcalatma.."

alıntıdır..
                                @Murat
                                2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

İşleniyor...
                                X