Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Islak zeminde, 30km ile hafif spin attım, anlam veremedim???

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Islak zeminde, 30km ile hafif spin attım, anlam veremedim???

Merhaba,

Bakırköy sahil yolundan çıkıp Bakırköy'e giriş yaptığımız çokça bilinen ve kullanılan virajda, yaklaşık 30 KM hızla dönerken, ıslak zeminde, 10 derece sıcaklıkta ve kış lastikleriyle hafif spin attım. Arka kaydı, ani kontrayla ve ESP desteğiyle yolda kalmayı başardım. Aracın kendini hemen toparlaması güven verdi ama spin için pek de zorlayıcı şartlar olmadığını düşünüyorum. Asfalt temiz görünüyordu ama taze yağmurdan dolayı hafif çamurlanmış da olabilir. Bilemiyorum.

Ben çok şaşırdım, böyle bir spin hiç beklemiyordum. Arkada KW27'ler takılı... Yolda mı sıkıntı vardı yoksa lastikler mi yetersiz emin olamadım. Genel olarak memnunum bu lastiklerden ama artık gözüm üzerlerinde... Gene bir hata hissedersemmmmm... güle güle KUMHO!!!

https://youtu.be/aH1dEY81Eck
    2009 - Cosmo - 2.0 CDTI 160 HP - Flexride - Sunroof - Piyano Lake - Infinity Ses - Spor Deri Koltuklar - BlackVue Cams - DVD 800 - Lite Body Kit - OPC Pedallar ve Sinyal Çerçeveleri - Ayna Altı Işıklandırması - 245-40-19 Lastikler Yazlık: Michelin PSS ve PS3 + Kışlık: Kumho KW27 ve Pirelli Sottozero

Ynt: Islak zeminde, 30km ile hafif spin attım, anlam veremedim???

Flexi kurtarmistir hocam,yeni yagan yagmurda ve yoldaki camurla cogu lastik zor tutunur,gecmis olsun tekrardan
    Bir zamanlar 34 KTN 03 (Biz kırmızı başlıklı kızın hikayesinde bile kurttan yanayız)

Kasabadaki en iyi silahşör olunca,herkes sizinle boy ölçüşmek ister cool cool

F10 Msport

Yorum

Çok teşekkürler

Gene de bana biraz erken saldı gibi geldi ama... Bakalım, takipteyim...
      2009 - Cosmo - 2.0 CDTI 160 HP - Flexride - Sunroof - Piyano Lake - Infinity Ses - Spor Deri Koltuklar - BlackVue Cams - DVD 800 - Lite Body Kit - OPC Pedallar ve Sinyal Çerçeveleri - Ayna Altı Işıklandırması - 245-40-19 Lastikler Yazlık: Michelin PSS ve PS3 + Kışlık: Kumho KW27 ve Pirelli Sottozero

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Flesius
        Çok teşekkürler

Bende kumho yazlıklar var bende sizi takipteyim

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
        Şimdi F30 Modernline Sunroof

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sedat 8266
          Orjinal yazı sahibi: Flesius
          Çok teşekkürler

Bende kumho yazlıklar var bende sizi takipteyim
          Önümüzdeki bir kaç gün İstanbul bol yağışlı, soğuk hatta galiba karlı olacakmış. 10 - 15 cm kar bekleniyormuş yarından itibaren hafta sonuna kadar. Tehlikesiz yerlerde birkaç deneme yapmayı planlıyorum. Şu aksiyon kameramı falan hemen takıyorum şimdi şarja. Paylaşırım burada eğer deneme şansım olursa.

Yorum

Bende de 4 tane kumho var. Mars logistig'in arkasında dik bir yokuş var, fatih abinin arkasında hemen Bende orda bi denesem diyorum ama genede mantık bırak arabayı, taksiyle git diyor. İşe arabayla gidersem dönüşte mecbur denemek zorunda kalıcam veya gece geç saatlerde kimsenin olmadığında denenedebilir. En azından aklımda bir fikir oluşmasını istiyorum.
            2016 Mercedes cla 180 cdi amg

Yorum

Ben bu baharda sabuncu belinden manisaya dogru inerken son s şklindeki virajda 4 yıllik bridgestone blizzak kış lastiği ile arabanin arkasını kaydırdım. Aynen sizin dediğiniz gibi yerler ıslak ve hava sıcaklığı yüksekti. Ben neden olarak lastiğin eski olamasına ve virajdaki ağırlık transferinin ani olmasina bağladım. Hızım da 40km civarıydi. Araç ford focus.

Yorum

Öncelikle Geçmiş olsun

Döndüğünüz virajı biliyorum büyük bir ihtimalle zemşnde az su olması ve havanın soğuması birde sizin o anki direksiyon açınız ve gaz/fren durumunuz etkili olmuştur diye düşünüyorum sizin araçta flexi olduğu için daha az hissedilir bir durum yaşamısınızdır nrmal araçlarda bu tür durumlarda etkisi daha fazla olur

Birde ilk girişte sanki biraz hızlı girdiniz gibime geldi

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Üniversitede bir hocamız henüz yağmur yağmış yolun karlı yoldan bile daha kaygan olduğunu söylüyordu.Tozun üzerine yağan taze yağmur sabun etkisi gösterirmiş.
                  http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
                  2.0 CDTI
                  Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

Bir de sabah saatlerinde İstanbulda araba kullanmak ayrı bir dikkat istiyor.Dün kartal tarafında hafif sis vardı ve heryer tek parça buz olmuştu.Kış lastiği takılı 3000 km deki focusla bir rampayı patinajla,bir virajı da arkayı salarak çıktım.Aceleden kış lastiği markasına bakmayı da unuttum.
                    http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
                    2.0 CDTI
                    Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

bence virajın o anki durumu için hızınız biraz yüksek. ayrıca spin atmak denemez o yaşadığınıza.

Yorum

Soğuk ve yağmurlu havalarda
                        Lastik basıncı önemli diye okumuştum.
                        Geçmiş olsun.
                        Insignia Editition Elegance - 18" jant Teknik gri

Yorum

Yeni yagmis yanda hafif ciselemis yagmurlu yolda her lastik kayar. Egzozlardan cikan gazlar yerde suyla temas edince buz gibi kaygan bir zemin olusturur. Iste bu yuzden yeni baslayan yagmurda cok ama cok dikkatli arac kullanilmali. Yogun yagmurda su birikintisine girmezseniz kolay kolay kaymazsiniz ama yeni yagmur cok tehlikelidir.
                          F30 Sport+

Yorum

O girdiğiniz viraj sürekli bir viraj ve de baya keskin,hızınız o viraj için yüksek bence.1500 Kg bir araç orayı dönerken ağırlığın da etkisiyle kaymaya meyillidir.Yol da kaymaya müsait,ilk yağışsa çok kaygan olur. Bir de böyle virajları direksiyonu sabit olarak değil de hafif sağ tarafa kesik kesik manevralarla dönerseniz lastiğiniz daha iyi tutar.
                            2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

Ayrıca kışlıkların diş derinlikleri fazla ve yapısı da yumuşak olduğundan ,yazlıklardan daha çok esniyor virajlarda.Ona göre girmekte fayda var.
                              2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

İşleniyor...
                              X