Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Honda CRV 1.6 dizel 160hp vs İnsignia 1.6 CDTI 136 hp

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Honda CRV 1.6 dizel 160hp vs İnsignia 1.6 CDTI 136 hp

Bursa'dan ufak bir kaçamak
    Arkadaşlar araçların ikisi de otomatik
    Şöyle bir deneyelim dedik
    İnsignia'da flex vardı ama kullanılmadı normal modda gazlandı
    Honda ZF , BMW deki kadar üstün değil ilk hızlanmada sport mod bile kurtarmıyor
    Video çekmediğim durumlarda manuel hızlanmada bir kafa daha öne çıkıyor.

İnsignia bizi çok etkiledi bir kez daha
    Kadir daha sonra spor modda denemiş ve hayran kalmış hem performans hem de yakıt tüketimine
    Hoş kendisi müzmin 180hp cilerden

Ben İnsignia alt devirlerine 20-60 ; 40-80 gibi ara hızlanma tepkilerine hayran kaldım
    Motor çok sessiz geldi hırlaması eski A6 3.0 TDI anımsattı
    Şu an piyasanın 100bin bandındaki en iyi aracı

Biz de start stop yokmuydu bilmiyoruz ama devreye girmedi
    Gösterge paneline şahsen biraz daha alıştım
    İnşallah alan arkadaşlar kronik bir hastalık olmadan keyif içinde kullanırlar

Gelelim ufak kıyaslamamıza
    Düz yol roll olarak gerçekleştirdik ve araçlar bire bir aynı gibi
    Ama hız artıkça insignia nın nefesi kesilyor gibi
    Hoş Kadir 218kmh görmüş ama 200 den sonra bir iki km dip gaz gitmiş
    CRV motor ve şanzımanı ile 1750kg 4 çeker kütlesini oldukça iyi taşıyor

Her iki araçta sadece şöför vardı
    Yaklaşık 50 km bu tempolara 10 adet roll sonrası insignia 8.8 lt crv 9.4 lt yaktı

Her ikisi de başarılı ve kendi sınıflarının en iyileri

Ufak paylaşım
    İyi geceler

http://youtu.be/6_IBwlZlagc

Ynt: Honda CRV 1.6 dizel 160hp vs İnsignia 1.6 CDTI 136 hp

Test için teşekkürler. Ben iki araç ile aynı gün test sürüsü yapmıştım.
    .
    Crv nin hızlanması daha iyi gelmişti. Ama motor sesi yalıtımi konusunda insignia daha başarılı.
    İnsignia 2014 Cosmo 1.6 170hp, Marjet Sıvı Sistem LPG, Zeytin Yeşili, Otomatik, FlexRide Paketi, Çevre Görüş Paketi 2, Sunroof, BOSE Ses Sistemi, Park and Go Paketi, Isıtmalı Siena Perfore Deri Koltuklar

Yorum

Crv kısa sürede fark atar sanıyordum ama Insignia sandığımdan iyi yürüyor, gerçi Crv de de aerodinami ve ağırlık dezavantajına sahip.
      2014 Insignia 1.6 170Hp A.Select Cosmo + Sunroof

Yorum

Orjinal yazı sahibi: maxut
        Test için teşekkürler. Ben iki araç ile aynı gün test sürüsü yapmıştım.
        .
        Crv nin hızlanması daha iyi gelmişti. Ama motor sesi yalıtımi konusunda insignia daha başarılı.
        Manuel de daha iyi hızlanıyor CRV motor sesi değil de genel yalıtım konusunda insignia üstün geldi bana

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Tolga Karaca
          Crv kısa sürede fark atar sanıyordum ama Insignia sandığımdan iyi yürüyor, gerçi Crv de de aerodinami ve ağırlık dezavantajına sahip.
          Kesinlikle İnsignia çok iyi yürüyor tabi şöför faktörü de önemli ,
          CRV tüm dezavantajlarına rağmen full doluyken dizel Jetta va Fluenceların üzerine çıkıyor
          Yani İnsignia ile 110-120hp lik alt segment dizeller çıtır çıtır yenir

Yorum

Guzel bi test olmus. Crv nin yalitim sorunu sanirim var cunku hangi testini izlesem hepsi bunu vurguladi. Insignia ya bide 160 hp lik dizel gelirse eski şanını korumaya devam eder...
            F30 Sport+

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Gökhan_55
              Guzel bi test olmus. Crv nin yalitim sorunu sanirim var cunku hangi testini izlesem hepsi bunu vurguladi. Insignia ya bide 160 hp lik dizel gelirse eski şanını korumaya devam eder...
              Evet,yüksek hızlarda ses sorunu varmış.İnsignia 1.6 160 bg kesinlikle olmalı.
              2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

Al benden de o kdr insignia gibi cüsseli bi araca 136 hp hiç mi hiç yakışmıyor..kaldıki insignia kuvvetiyle performansıyla iyi bilinen bi araç ..ama mevzuda şu ki crv yi çok başarılı buldum inanın audi Q 7 yi halt edecek gücte bi araçmış performansına bayıldım süper ötesi hele hızlanması çok daha iyi kazasız belasız tatlı sürüşler

Yorum

Bir Arkadaşım yeni aldı.Ses 110 dan sonra ciddi rahatsız etmiş ve servise götürmüş.Acı gerçeği söylemişler. Maalesef her güzelin bir kusuru var.Kilosuna,Fiyatına,Yakıtına göre 2 araçta gayet iyi değerlerde. Opeli beklemeden chip yapılsa araç harika olur.Yeni İnsignia testlerinde Kalkış hantallığı biraz daha giderilmiş gibi.
                  "Herşeyi Senin için yarattım diyen" RABBİNE, "Herşeyden senin için vazgeçtim" diyebilmektir AŞK.

Yorum

Basın ekspreste fiatın 170 hpl ik freemontuna denk geldik 2 seferdede geçilerek CRV rüştünü ispat etti diyebilirim.. ses olayı evet uzun yolda rahatsız edici (yüksek suratlarda)
                    2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
                    [center]

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Gökhan_55
                      Şanına şan katar Gökhanım
                      sen de dönersin eski aşkına

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hakan Uygur
                        Al benden de o kdr insignia gibi cüsseli bi araca 136 hp hiç mi hiç yakışmıyor..kaldıki insignia kuvvetiyle performansıyla iyi bilinen bi araç ..ama mevzuda şu ki crv yi çok başarılı buldum inanın audi Q 7 yi halt edecek gücte bi araçmış performansına bayıldım süper ötesi hele hızlanması çok daha iyi kazasız belasız tatlı sürüşler
                        çok teşekkürler Q7 demeyelim ama 2.0 dizel iri suvların arkasından pek kopmayacak gibi

Yorum

Evet,yüksek hızlarda ses sorunu varmış.İnsignia 1.6 160 bg kesinlikle olmalı.
                          [/quote]

Kesinlikle biturbo candır

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Oguz_75
                            Bir Arkadaşım yeni aldı.Ses 110 dan sonra ciddi rahatsız etmiş ve servise götürmüş.Acı gerçeği söylemişler. Maalesef her güzelin bir kusuru var.Kilosuna,Fiyatına,Yakıtına göre 2 araçta gayet iyi değerlerde. Opeli beklemeden chip yapılsa araç harika olur.Yeni İnsignia testlerinde Kalkış hantallığı biraz daha giderilmiş gibi.
                            rüzgar olursa aynen 110 sonrası ama sakin bir havada 150 den sonra beni rahatsız ediyor ama sürücü koltuğunda
                            ses C sütunundan geliyor arkaya oturan çok daha fazla hissediyor.
                            opele chip ya da box yakışır ama henüz uygulama yok
                            otomatik şanzıman olası uygulamaya karşı sorun çıkarmaz inşallah

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Sufy
                              Basın ekspreste fiatın 170 hpl ik freemontuna denk geldik 2 seferdede geçilerek CRV rüştünü ispat etti diyebilirim.. ses olayı evet uzun yolda rahatsız edici (yüksek suratlarda)
                              Bize bize sessiz dediler bizi bizi kandırdılar üstadım
                              Kayınpederin bir önceki 2.0 benzin CRV si bunun yanında S sınıfı gibi ses açısından
                              ama performans , yakıt ve teknoloji şimdilik herşeyi unutturuyor

Rüzgarsız günlerde keyifli yolculuklar hocam

Yorum

İşleniyor...
                              X