Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Gına geldi kuryelerden, 3 saniyede 3 kaza nasıl kıl payı atlatılır videosu!!!

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Gına geldi kuryelerden, 3 saniyede 3 kaza nasıl kıl payı atlatılır videosu!!!

Merhaba,

Bu videoda konumuz kuryeler Kamikaze mantığıyla motor kullanan bu organizmalar kendilerininki de dahil hiç bir cana ya da mala saygı göstermiyorlar, riske atıyorlar hatta zarar veriyorlar. Kimse ekmek parası kisvesinin ardına saklanmasın bu ekmek parası meselesi değil bildiğiniz vandallık.

Videodaki kurye önce benim altıma girmekten son anda kurtulup tamponumu teğet geçiyor, sonra bir kızcağızı ezme tehlikesi atlatıyor ve kızı fena korkutuyor, en sonunda da bir araca çarpmasına ramak kalıyor. Belki de çarpıyor tam göremedim. Ve bunların hepsi sadece bir kaç saniye içinde meydana geliyor.

Bence artık bu teröre birilerinin dur demesi lazım.

Selamlar.

https://youtu.be/Tj38O0i20HY
    2009 - Cosmo - 2.0 CDTI 160 HP - Flexride - Sunroof - Piyano Lake - Infinity Ses - Spor Deri Koltuklar - BlackVue Cams - DVD 800 - Lite Body Kit - OPC Pedallar ve Sinyal Çerçeveleri - Ayna Altı Işıklandırması - 245-40-19 Lastikler Yazlık: Michelin PSS ve PS3 + Kışlık: Kumho KW27 ve Pirelli Sottozero

Ynt: Gına geldi kuryelerden, 3 saniyede 3 kaza nasıl kıl payı atlatılır videosu!!!

Motor kullanımı maalesef Türkiye de sokakta öğreniliyor araç söförleri motor kullanıcılarına saygısı yok aynı şekilde motorlarda binek araçlara saygısı yok

Eğitim şart

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Ynt: Gına geldi kuryelerden, 3 saniyede 3 kaza nasıl kıl payı atlatılır videosu!!!

Bizim Memleketi görün siz.
      Motorlu taşıtlarda ölüm oranı çok yüksek. Veletlerde bile elektrikli motor furyası var. Farları da yakmıyorlar bataryaları dayansın diye.
      Tam dayaklıklar. Bir gün inip eşek sudan gelinceye kadar döveceğim zibidileri.
      CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
      SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Orjinal yazı sahibi: aton1981
        Motorlu taşıtlarda ölüm oranı çok yüksek. Veletlerde bile elektrikli motor furyası var. Farları da yakmıyorlar bataryaları dayansın diye.
        Dövmekle bitecek gibi olsalar ben bugün başlarım da, nerdeeee... Birini yakalar döversin onu görüp 10 tanesi üstüne çullanır bir de temiz dayak yersin üstüne. Tam zibidiler işte, iyi demişsiniz.
        2009 - Cosmo - 2.0 CDTI 160 HP - Flexride - Sunroof - Piyano Lake - Infinity Ses - Spor Deri Koltuklar - BlackVue Cams - DVD 800 - Lite Body Kit - OPC Pedallar ve Sinyal Çerçeveleri - Ayna Altı Işıklandırması - 245-40-19 Lastikler Yazlık: Michelin PSS ve PS3 + Kışlık: Kumho KW27 ve Pirelli Sottozero

Yorum

elektrikli motorlar sessiz oluşu da işi zorlaştırıyor bence yayalar ve araçlar motorun geldiğini hissetmiyor ve istenmeyen olaylar oluyor.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Flesius
            Merhaba,

Bu videoda konumuz kuryeler Kamikaze mantığıyla motor kullanan bu organizmalar kendilerininki de dahil hiç bir cana ya da mala saygı göstermiyorlar, riske atıyorlar hatta zarar veriyorlar. Kimse ekmek parası kisvesinin ardına saklanmasın bu ekmek parası meselesi değil bildiğiniz vandallık.

Videodaki kurye önce benim altıma girmekten son anda kurtulup tamponumu teğet geçiyor, sonra bir kızcağızı ezme tehlikesi atlatıyor ve kızı fena korkutuyor, en sonunda da bir araca çarpmasına ramak kalıyor. Belki de çarpıyor tam göremedim. Ve bunların hepsi sadece bir kaç saniye içinde meydana geliyor.

Selamlar.

Videoya konu olan kişi ''Kurye''değildir.Videodaki kişi ''Pizzacı'' tabir edilen bir arkadaştır.Motorlu kuryecilik bir meslektir.Bu meslekte çalışanları anlayabilmek için,ya kurye çalıştırmanız,yada kuryecilik yapmanız gereklidir.Kar,kış,fırtına demeden özellikle İstanbul trafiğinde,acil bir şekilde evrak yetiştirmek zorunda olan,bu değerli arkadaşlarımız için bir daha yorum yapmadan önce düşünmenizi rica ederim.Her biri çeşitli meslek hastalıklarına yakalanan,rüzgara karşı direnen bu değerli arkadaşlarımız için ''org.....'' benzetmesi de beni çok üzdü.Hatalı davranışlar tespit ettiyseniz ve bundan rahatsızsanız,plakası ve çektiğiniz video ile birlikte yasal şikayetinizi yaparsınız.Bu şikayetiniz içinde sizi ayakta alkışlarım.Aksi durumda ''terör'' olarak nitelendirdiğiniz bu duruma siz ''birileri'' olmazsanız dur denemez.Saygılarımla.
            https://www.youtube.com/watch?v=Jem11GNnbzg

''Fidan dikmek için en iyi zaman yirmi yıl önceydi.Sonraki en iyi zaman ise şimdi'' İhtiyar Balıkçı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: aton1981
              Ne desem bilemedim,en iyisi susmak.

''Fidan dikmek için en iyi zaman yirmi yıl önceydi.Sonraki en iyi zaman ise şimdi'' İhtiyar Balıkçı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: canbaz
                Orjinal yazı sahibi: Flesius
                Merhaba,

Selamlar.

Videoya konu olan kişi ''Kurye''değildir.Videodaki kişi ''Pizzacı'' tabir edilen bir arkadaştır.Motorlu kuryecilik bir meslektir.Bu meslekte çalışanları anlayabilmek için,ya kurye çalıştırmanız,yada kuryecilik yapmanız gereklidir.Kar,kış,fırtına demeden özellikle İstanbul trafiğinde,acil bir şekilde evrak yetiştirmek zorunda olan,bu değerli arkadaşlarımız için bir daha yorum yapmadan önce düşünmenizi rica ederim.Her biri çeşitli meslek hastalıklarına yakalanan,rüzgara karşı direnen bu değerli arkadaşlarımız için ''org.....'' benzetmesi de beni çok üzdü.Hatalı davranışlar tespit ettiyseniz ve bundan rahatsızsanız,plakası ve çektiğiniz video ile birlikte yasal şikayetinizi yaparsınız.Bu şikayetiniz içinde sizi ayakta alkışlarım.Aksi durumda ''terör'' olarak nitelendirdiğiniz bu duruma siz ''birileri'' olmazsanız dur denemez.Saygılarımla.
                Ekmek parası kisvesi derken kastettiğim tam da buydu zaten. Pizza ya da mektup taşıması benim konum değil, adına ne derseniz deyin bu vandallıktır. Çarpmak üzere olduğu o kıza çarpsaydı ailesine siz anlatırdınız pizzacı mı postacı mı diye o süslü cümlelerle. Sebebi ne olursa hiç kimse böyle motor kullanamaz. Birileri bir kağıt parçasının bir yerden başka bir yere hızla ulaşmasını istiyor diye, ya da birileri pizzası, kebabını 20dkda kapısında istiyor diye kimse ölmemeli ya da sakat kalmamalı. Eğer bu açıdan değil de " Ama acil evrak var abicim!" açısından bakıyorsak insanlığımızı sorgulamamız gerekiyor demektir. Açıkça söylüyorum, eğer bu videodaki d.llama kaputuma yapışsaydı, o kızın yerinde benim oğlum olsaydı da onu ezseydi, ya da son araçtaki gibi bana arkadan çarpsaydı tepkim şaşıracağınız kadar sert olurdu Şikayetçiysem git bildir mantığını da anlamam mümkün değil. Ben şikayetimi iletirim ya da iletmem, konu bu değil. Konu bu toplumsal soruna dikkat çekilmesi.

Kuryelerin bu gibi hareketleri, taksicilerin trafik kurallarını hiçe sayması, minibüsçülerin bırakın hiçe saymayı haberdar dahi olmaması gibi konuların hepsi aynı konulardır. Bunun olağan ya da normal gibi göstermeye çalışmanız da beni hem şaşırttı hem de üzdü. Sakat kalan ya da ölen onca insanın canı demek ki bir pizza ya da kğıt parçası etmiyor ha? Yazık.

Yorum

[/quote]
                  öncelikle düzeltmemiz gereken bir şey var. taşıtla veya yürüyerek, herhangi bir eşyayı ya da bilgiyi bir yerden başka bir yere götüren kişilere genel olarak kurye denir. videodaki kişi de pizzacı değildir. pizzacı pizza yapan kişidir. motorlu arkadaş da pizzayı sahibine götüren kuryedir.

yaptıkları işin kesinlikle çok zor olduğunu kabul ediyorum. özellikle ülkemiz şartlarında, trafikte saygının olmadığı bir yerde küçük taşıt kullanmak çok zor. dediğiniz gibi hava koşulları da cabası. genelleme yapmadan, trafikte taşıt kullanmanın şartlarını bilmeyen herkese sitem etmek herkes için orta yol olur sanırım. Zira çok nizami bir şekilde sıcak havaya rağmen kaskını takıp, sinyalini veren, ani hareketler yapmayan bir çok kuryeye denk geldim.

ha bu arada, fast food restoranlarında kurye olarak çalışmak zorunda olan arkadaşlara saygı duymamak elde değil. karda kışta biz 4 tekerlekli ile yola çıkmaya cesaret edemezken, mahsur kaldığımız eve sıcacık yemeğimiz getiriyorlar. ama müşteriler sabırsız olduğu için, gittiği kapıda fırça yememek için trafikte sürat yapmak istemelerini de empati yoluyla anlayışla karşılamak gerekli. her ne kadar tehlikeli motorsiklet kullananlara refleks olarak söven biri olsam da gerçekçi olmak lazım
                  1.4T Edition Elegance - Yeni Stil Paketi - Sunroof

Yorum

Yazdıklarımın ne anlama geldiğini tekrar ifade etme gereği duymuyorum.''Beni yanlış anladınız,ben bunu demek istememiştim'' cümleleri de bana çok uzak.Forum üyeleri okuduğunu anlayabilecek kapasitede. Trafikte hepimiz sinirleniyoruz.Küfürler ediyoruz.Bu siniri yazıyla; VANDAL,ZİBİDİ şeklinde ifade etmek bana göre talihsizliktir.''Eşşek sudan gelinceye kadar döveceksin '' ifadeleri bu forumda okumaya alışık olmadığım ifadeler.Eğer bir suç işlendiği görülmüşse,yetkililere bildirilir.Örneğin;Trafik kazası oldu (Allah göstermesin),bir kişiyi x plakalı araç ile çarptı kaçtı.Siz bunu gördünüz ve yetkililere bildirmiyorsunuz.Sizde vicdani bir suç işlemiş oluyorsunuz.Veya her an trafik kazasına sebep olacak bir eylem gördünüz,plakasını da alıyorsunuz,kamera kayıtlarınızda var,şikayet etmiyorsunuz.Sonrada tanımadığınız kişilerin arkasından konuşuyorsunuz.Rica ediyorum,ekmeğini bu işten kazanan,trafik kurallarına uygun davranışlarda bulunan kişi/kişiler hakkında bilip bilmeden genelleme yapmayın.Bilinçli işverenlerinde,kuryenin taşıdığı evrakın ne kadar acil olursa olsun,''dikkatli ve yavaş git'' uyarısını defalarca hatırlatabileceğini unutmayın.

Yorum

Ben yorumlarımı videodaki şahıs üzerinden bu şekilde kullanan tüm kuryelere, pizzacılara, kebapçılara, postacılara, tatlıcılara, lahmacunculara, fastfoodçulara, çiğ köftecilere, köftecilere, sandviççilere, pidecilere, hamburgercilere, suculara, evrakçılara, muamelecilere, emlakçılara, tapuculara, vergicilere, şuculara, buculara, oculara yaptım. Bana sorarsanız bunların hepsinin ortak adı "KURYE" dir. Ama çok da umrumda değil ne isterseniz onu deyin. Hakkıyla motorunu sürene zaten benim lafım yok, her ne kadar rastlamamış da olsam.

Fikirlerim sabittir. Gözümde böyle motor kullanan kuryeler vandaldır. Benimle kazaya karışırlarsa sıkıntı yaşatırım.

Selamlar.

Yorum

eğitim şart
                        [img width=600]http://i.hizliresim.com/m5zD02.png[/img]

Yorum

kamera kaydıyla yetkili kişilere bildirilerek en azından bazı sorunlar hallolmuş olur
                          her ne durumda olursak da olalım her zman dikkatli olmakda fayda var
                          daha dün bende bi kaza atlatıyordum dikkatsiz bi vatandaş aniden dönülmeyecek yerden dönerek 2 metre kala önüme aracı sürdü ve 2 metre kala durabildim
                          hemen zaten hatalı olduğunu anladı plakayı bile alamadan kaçtı fakat unuttuğu birşey var olayın geçtiği yerde market vardı kamera kaydı ile haftaya polis merkezindeyim

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ŞEKEROĞLU
                            kamera kaydıyla yetkili kişilere bildirilerek en azından bazı sorunlar hallolmuş olur
                            her ne durumda olursak da olalım her zman dikkatli olmakda fayda var
                            daha dün bende bi kaza atlatıyordum dikkatsiz bi vatandaş aniden dönülmeyecek yerden dönerek 2 metre kala önüme aracı sürdü ve 2 metre kala durabildim
                            hemen zaten hatalı olduğunu anladı plakayı bile alamadan kaçtı fakat unuttuğu birşey var olayın geçtiği yerde market vardı kamera kaydı ile haftaya polis merkezindeyim
                            Bence de aynen öyle yapmalısın. Sessiz kalmamak lazım bazı konularda, duygusal davranmak daha büyük belalara davetiye çıkarmak ve hatta göz yummak oluyor.

Yorum

kesinlikle öyle ersin bey

Yorum

İşleniyor...
                              X