Duyuru

Collapse
No announcement yet.

''Cam filmi cezasına İptal''

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• ''Cam filmi cezasına İptal''

http://www.youtube.com/watch?v=DL6v8RjH_Eg#

Arkadaşlar bu video bir kaç sene öncesine ait.. Son bir yıl içinde cam filmi cezası yazılan oldumu.

1.4 T EDİTİON ELEGANCE + AFL+18 jant +NAVİ+sprintbooster+ses sistemi+opc sinyal çerçeveleri+turn push+kaliperler app +full led aydınlatma... vs..

Ynt: ''Cam filmi cezasına İptal''

3 ay önce Kızılay'da kontrole takıldım.. Aynen anlatayım;
    Polis arka camları göstererek neden filimli içerisi hiç gözükmüyor ceza keseceğim diyerek ekip otosuna ehliyeti ruhsatı uzattı o arada cam filmi yok renkli cam akşam vakti olduğu için içeri gözükmüyor desem de fabrikadan öyle almayacaksın o zaman diyerek pişkin pişkin prosedürü bana açıklıyor. Ceza + Camları değiştirteceksin aksi halde tekrar çevirmeye girersen aracın trafikten çekilir. 1 hafta süresi varmışş.
    Nasıl olur Hava karardı ondan bu kadar koyu gözüktü... 'Arka taraftaki tavan ışıklarını yaktım' Böyle bakın desem de lafımı dinletemedim..
    Hem filiminde artık serbest olduğunu söylüyorlar dedim. Ukala ukala! Yoook yaa.. nerdeymiş o kanun dedi.. (tam tipine denk gelmişim yada hepsi böyle)
    Fazla inatlaşmadan ekip otosundaki memur ile şansımı deneyim dedim film değil renkli cam olduğunu söyledim. İlla ceza yazacaksanız ehliyetten yazın vaktim yok camlar değişmesi gerekiyormuş vs vs dil döktüm. Ehliyeti ruhsatı uzattı tamam hadi hadi devam et dedi... Teşekkür ettim ama Stres öfke cabası...

(2009) 1.6 Turbo Cosmo Spor Tourer >>> (2012) 1.4 Turbo Edition Elegance Yeni Stil Sunroof >>> (2015) 1.4 Turbo Edition Elegance Sunroof Orginal LPG power

Yorum

Geçmiş olsun kardeşim.. Benim de önceki aracım film li idi.. Ceza yemedim ama aynı tavır ve hareketler ile bir kaç kez karşılaştım.. İnsignia yada cam filmi yaptırmadım.. Şu işi bi açıklığa kavuşturamadılar gitti..Yaptırmak det deil de sonrası ceza sök falan filan.. insan yaptırdığına pişman oluyor..Ama yaptıracam insignia yada..varsaki varmış böylee bir emsal karar.. verecen avukat a vekaleti uğraşacan başka yol yok gibi..

1.4 T EDİTİON ELEGANCE + AFL+18 jant +NAVİ+sprintbooster+ses sistemi+opc sinyal çerçeveleri+turn push+kaliperler app +full led aydınlatma... vs..

Yorum

Orjinal renkli canlarin kodu farklidir polis memuru bu koda gore islem yapar eger inatlasiyorsa bu araclar bu halleri ile tescil ediliyor hatali kusurlu olsa tescil olmaz
        o polis cok biliyormus

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Teşekkür ederim böyle işte... Fatih abi onu anlayacak kadar zeki polise rastlarsam derim.. Ama nerdeeee adam seni dinlemiyor bile.

(2009) 1.6 Turbo Cosmo Spor Tourer >>> (2012) 1.4 Turbo Edition Elegance Yeni Stil Sunroof >>> (2015) 1.4 Turbo Edition Elegance Sunroof Orginal LPG power

Yorum

Trafik polislerinin cam filmlerine ceza keserken dayanak gösterdikleri maddeyi aşağıya aynen alıyorum.

Araçların teknik şartlara uygunluğu:
            Madde 30 – Araçların, esasları yönetmelikte belirtilen şekilde ve tarzda teknik şartlara uygun durumda bulundurulması zorunludur.
            a) (Değişik : 21/5/1997 - 4262/4 md.) Servis freni, lastikleri, dış ışık donanımından yakını ve uzağı gösteren ışıklar ile park, fren ve dönüş ışıkları noksan, bozuk veya teknik şartlara aykırı olan araçları kullanan sürücüler 1 800 000 lira para cezası,
            b) (Değişik: 21/5/1997 - 4262/4 md.) Diğer eksiklik ve bozuklukları bulunan araçlarla, görüşü engelleyecek veya bir kaza halinde içindekiler için tehlikeli olabilecek süs aksesuar eşya ve çıkıntıları olan araçları kullananlarla, karayolunu kullananlar için tehlike yaratacak şekilde olan veya görüşü engelleyecek ve çevredekileri rahatsız edecek derecede duman veya gürültü çıkaran araçları kullanan sürücüler 3 600 000 lira para cezası,
            İle cezalandırılırlar.
            Bu maddenin (a) bendinde belirtilen eksiklik ve bozuklukları bulunan araçlar,teknik şartlara uygun duruma getirilinceye kadar trafik zabıtasınca trafikten men edilebilir. (b) bendindeki şartlara uymayan ve uyumsuzluğu trafik emniyetini tehlikeye düşürmeyecek nitelikte olan araçların şartlara uygun duruma getirilmesi ihtar olunur. İhtarda verilen süre için teknik şartlara uygun duruma getirilmediğinin tespiti halinde araç trafik zabıtasınca trafikten men edilir.

Sizler de yasa metnini okuduğunuzda anlayacaksınız ki; cam filmi ile kanun metni çok farklı şeylerden bahsetmekte. Şöyle ki; kanundaki "görüşü engelleyecek" tabiri şoförün görüşünü ifade eder. Polisler ise işgüzarlık yaparak dışarıdan içerisinin gözükmesi gibi bir yorum yapıyorlar ki, hatalı bir yorumdur. CAM FİLMİ ŞOFÖRÜN GÖRÜŞÜNÜ ENGELLEMEDİĞİ SÜRECE YASALDIR. Zannediyorum ki bilinçli olursak bu çağdışı uygulamalara engel olabiliriz.
            34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ratip
              Trafik polislerinin cam filmlerine ceza keserken dayanak gösterdikleri maddeyi aşağıya aynen alıyorum.

Madde 30 – Araçların, esasları yönetmelikte belirtilen şekilde ve tarzda teknik şartlara uygun durumda bulundurulması zorunludur.
              a) (Değişik : 21/5/1997 - 4262/4 md.) Servis freni, lastikleri, dış ışık donanımından yakını ve uzağı gösteren ışıklar ile park, fren ve dönüş ışıkları noksan, bozuk veya teknik şartlara aykırı olan araçları kullanan sürücüler 1 800 000 lira para cezası,
              b) (Değişik: 21/5/1997 - 4262/4 md.) Diğer eksiklik ve bozuklukları bulunan araçlarla, görüşü engelleyecek veya bir kaza halinde içindekiler için tehlikeli olabilecek süs aksesuar eşya ve çıkıntıları olan araçları kullananlarla, karayolunu kullananlar için tehlike yaratacak şekilde olan veya görüşü engelleyecek ve çevredekileri rahatsız edecek derecede duman veya gürültü çıkaran araçları kullanan sürücüler 3 600 000 lira para cezası,
              İle cezalandırılırlar.
              Bu maddenin (a) bendinde belirtilen eksiklik ve bozuklukları bulunan araçlar,teknik şartlara uygun duruma getirilinceye kadar trafik zabıtasınca trafikten men edilebilir. (b) bendindeki şartlara uymayan ve uyumsuzluğu trafik emniyetini tehlikeye düşürmeyecek nitelikte olan araçların şartlara uygun duruma getirilmesi ihtar olunur. İhtarda verilen süre için teknik şartlara uygun duruma getirilmediğinin tespiti halinde araç trafik zabıtasınca trafikten men edilir.

Sizler de yasa metnini okuduğunuzda anlayacaksınız ki; cam filmi ile kanun metni çok farklı şeylerden bahsetmekte. Şöyle ki; kanundaki "görüşü engelleyecek" tabiri şoförün görüşünü ifade eder. Polisler ise işgüzarlık yaparak dışarıdan içerisinin gözükmesi gibi bir yorum yapıyorlar ki, hatalı bir yorumdur. CAM FİLMİ ŞOFÖRÜN GÖRÜŞÜNÜ ENGELLEMEDİĞİ SÜRECE YASALDIR. Zannediyorum ki bilinçli olursak bu çağdışı uygulamalara engel olabiliriz.
              Ratip im ben bunu belgeledim aracın resmini çektim .. hakime (sytr......sına) gerekirse bilirklişiye gönderin ücretini öderim babında yazı yazdım eline verdim..ııh dedi yetmedi az dahası yokmu dedi çağrıyı gönderecektim onuda azınsayacaktı.. AHİRETE BIRAKTIM CEZAYIDA PAŞA PAŞA ÖDEDİM
              2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
              [center]

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Sufy
                Orjinal yazı sahibi: ratip

İle cezalandırılırlar.

Ratip im ben bunu belgeledim aracın resmini çektim .. hakime (sytr......sına) gerekirse bilirklişiye gönderin ücretini öderim babında yazı yazdım eline verdim..ııh dedi yetmedi az dahası yokmu dedi çağrıyı gönderecektim onuda azınsayacaktı.. AHİRETE BIRAKTIM CEZAYIDA PAŞA PAŞA ÖDEDİM
                Abi ne diyordun sen: lap ciki....
                34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

aynen öyle LAPCIKI DAIME FOR YOU CINTERATTO PIRELLI
                  2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
                  [center]

Yorum

Polislerle muhatap olmamak için en açık tonu yaptırmak lazım. Gerçi geçen diyarbakır'da bir siyah insignia gördüm; ön cam dahil simsiyah film kaplıydı. O halde ceza yemiyorsa olay tamamen polisin keyfi uygulamasıdır bence.
                    ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

Bizim St lerde arka camlar orjinal siyah. Cam filmi değil. Polis çok arzu ediyorsa bulsunda çıkarsın filmleri.
                      "Herşeyi Senin için yarattım diyen" RABBİNE, "Herşeyden senin için vazgeçtim" diyebilmektir AŞK.

Yorum

şimdi sonuç olarak yaptıralım mı, yaptırmayalım mı ?
                        Ergün GÜRBÜZ

Yorum

Sonuç olarak en açığını yaptırmakta fayda var
                          ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

Orjinal yazı sahibi: arel2434
                            şimdi sonuç olarak yaptıralım mı, yaptırmayalım mı ?
                            . Bu is bir sonuca varmadi maalesef çünkü mevzuat net değil yaptirirsaniZ şansa kalmış ceza olayı.Mahkemeye giderseniz muhtemeldir ki lehinize karar verilir.Kafam rahat olsun derseniz yaptirmamaniz gerekiyor.Kazasız ve keyifli surusler...

Yorum

mevcuta devam :/
                              Ergün GÜRBÜZ

Yorum

İşleniyor...
                              X