Duyuru

Collapse
No announcement yet.

E-5 Gezintisi (2)

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: E-5 Gezintisi (2)

Orjinal yazı sahibi: OkanB
    Arkadaş 1.3 lineayla gazlamış.Diğer arkadaşların bu konuda uyarılarını gayet olumlu buluyorum.Ama aynı arkadaşların kadranda 240 ı gören arkadaşları yada polis lambası takarak 200 km hızlarda makas atışları gördüklerinde de aynı hassasiyeti göstermelerini isterim.
    o arabayı ben kullanmıyordum, kullansam öyle şeyler yapmazdım. araç içinde bulunduğum için anın tadını çıkarmaya baktım
    InsigniaTEAM

Yorum

Duruşunu bilmiyorum fakat gidişi beni memnun etmedi 110dan sonra linea yok tedirginlik var resmen.
      Focus linea ayrı bir dünya bence focusa hakeret olur.Linea üretim amacı belli bir araç accent,symbol neyse lineada o.
      2016 w205 AMG

Yorum

Orjinal yazı sahibi: OkanB
        Arkadaş 1.3 lineayla gazlamış.Diğer arkadaşların bu konuda uyarılarını gayet olumlu buluyorum.Ama aynı arkadaşların kadranda 240 ı gören arkadaşları yada polis lambası takarak 200 km hızlarda makas atışları gördüklerinde de aynı hassasiyeti göstermelerini isterim.Altımızda insignia değil süper yarış otomobili olsa bu hızlarda en ufak hata allah korusun dönüşü olmayan sonuçlar yaratır.Şunu anlayabilirim bazı insanlar vardır adrenalin bağımlısı hayatını riske atmaktan böyle yaşamaktan hoşlanabilir.Ama trafikte kendinizden oluğu kadar başkalarınada karşı sorumluluğunuz var.Benim şahsi fikrim trafik kurallarının ihlal edildiği videoların yönetim tarafından engellenmesi.Bu tür videoların altında birbirlerini tanıyan insanlar hep övgüyle ve özendirici mesajlar yazıyorlar.Bir kişi bile buna özenip bak altımdaki araç 240 ı görüyormuş deniyim diye kaza geçirseSonu büyük vicdan azabı olur.
        Okan bey,

Söyledikleriniz çok doğru burada Fırat kardesimiz 16 yaşından beri bu formu aktif takip eden araba sevdalısı bir kardeşimiz Fıratın gençlik ve toyluğun vermiş olduğu cesaretle bazı yanlışlarını gördüğümüz için uyarmak istedik ama konu fırattın araç sürüşünden linea ve diğer markaların konusu oldu

Kazasız Sürüşler.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

linea boş ağırlığe acaba insignia ağır bi araç durma mesafesi biraz uzun kalabilir sonuçta ayne segmentte değiller. aracı süren kardeşimiz ters yone giriyor bu çok yanlış hem kendi hem başkalarının hayatıyla oyun oynuyor eğer karşıdan bir beton mikseri geliyo olsaydı
          sonuç...

http://www.youtube.com/watch?v=IlmSOXj-Wq0#
          Insignia 2.0 cdti cosmo flexride

Yorum

Bı clıo vıdeosu wardı gencın bırı heyecanlı heyecanlı araba suruodu

Yorum

Bu sabah videonun tamamını seyrettim

Fırat kardeşimiz anlaşılan hızlı araç sürmeyi seviyor e5 te normal seyir hızından daha hızlı önüne gelen aracı sağladı solladı arkasından yol istedi belki video kayıtı yapıldığı için böyle aksiyonlu geçişler yaptı hava şartları da pek uygun gözükmüyor yerler hafif ıslak birde 11:50 de bir hatası var ama Allah tan soğuk kanlılıkla kurtarmış Allah muhafaza diyelim kendi hatasını anlatmak için birde kornaya basmış Fırat kardeşimiz

Videodan Alınacak Dersler
              1-Kurallara uymaya gayret edeceğiz
              2-Hatalı Sollama/Sağlama Yapılmayacak
              3-Hava Koşullarına uygun sürüş yapılacak
              4-Kullandığımız araçların neyi yapıp neyi yapamıyacağını bileceğiz
              5-Otoban çıkışlarındaki virajlara çok hızlı girmeyeceğiz
              6-Riskli hareketlerden kaçınacağız.
              7-Forumdaki bazı abilerini örnek alma (Ben dahil)
              8-Aracı kontrol etmeyi tam manası ile öğrenip zamanla bazı şeyleri yapmaya başlarsın zaten
              9-Yaşın daha çok genç
              10-Allah'a Emanet ol.

Yorum

Dediklerinizi kulağıma küpe edip bundan sonra araba kullanırken daha dikkatli olmaya çalışacağım. Uyarılarınız ve iyi temennileriniz için teşekkür ederim. Seviyorum hepinizi.
                2011 Fluence Dynamique 1.5 dCi 105 BG

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
                  Bu sabah videonun tamamını seyrettim

Fırat kardeşimiz anlaşılan hızlı araç sürmeyi seviyor e5 te normal seyir hızından daha hızlı önüne gelen aracı sağladı solladı arkasından yol istedi belki video kayıtı yapıldığı için böyle aksiyonlu geçişler yaptı hava şartları da pek uygun gözükmüyor yerler hafif ıslak birde 11:50 de bir hatası var ama Allah tan soğuk kanlılıkla kurtarmış Allah muhafaza diyelim kendi hatasını anlatmak için birde kornaya basmış Fırat kardeşimiz

Videodan Alınacak Dersler
                  1-Kurallara uymaya gayret edeceğiz
                  2-Hatalı Sollama/Sağlama Yapılmayacak
                  3-Hava Koşullarına uygun sürüş yapılacak
                  4-Kullandığımız araçların neyi yapıp neyi yapamıyacağını bileceğiz
                  5-Otoban çıkışlarındaki virajlara çok hızlı girmeyeceğiz
                  6-Riskli hareketlerden kaçınacağız.
                  7-Forumdaki bazı abilerini örnek alma (Ben dahil)
                  8-Aracı kontrol etmeyi tam manası ile öğrenip zamanla bazı şeyleri yapmaya başlarsın zaten
                  9-Yaşın daha çok genç
                  10-Allah'a Emanet ol.
                  clapclap clapclap clapclap
                  Hayat bisiklete benzer,Pedal çevirmeyi bıraktığın an düşmeye mahkümsun...
                  [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Yorum

Fırat sana sunuda söyleyim kendimden örnek vereyim mesela 13//14 yaşımdan beri motora biniyorum benden küçüklere hep sunu tavziye ediyorum herşey zamanla oluyor zaten motorda (arabada )kendini nezaman ben herşeyi yaparım o yaparsa bende yaparım dersen düşmeye (kaza yapmaya ) mahkümsün neden mi Valentino Rossi düşüyor sen kim oluyorsun derim
                    Hayat bisiklete benzer,Pedal çevirmeyi bıraktığın an düşmeye mahkümsun...
                    [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Yorum

Fırat kardeşim sen bu gidişle çok yaşamazsın. Senin yaptıklarını f10 5.20D ile yapmıyorum , yapamıyorum değil, pist etkinliklerini takip et orda görelim boyunun ölçüsünü trafikte olcak iş değil bunlar. Bu işe merakın varsa pistlere taşı hem kendini hem başkalarını riske atma. Pistler pahalı yeaaaa deme, etkinlikler oluyor ücretsiz otomobil firmalarını, motorsporlarındaki gelişmeleri takip edersen sıklıkla pist etkinliklerine katılıp sürüşünü geliştirebilirsin. Trafikte 70'i geçmeyen adam 1.5 kmlik pistte sana 10 sn takınca anlarsın pistle trafik farkını. İstiyorsan seni burdan haberdar ederim birlikte buluşur, çıkarız pistlere herhangi bir etkinlik olduğunda pm atarım.
                      Beyaz Renk 1.6T Cosmo+Dvd 800

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Mindfreak
                        Fırat kardeşim sen bu gidişle çok yaşamazsın. Senin yaptıklarını f10 5.20D ile yapmıyorum , yapamıyorum değil, pist etkinliklerini takip et orda görelim boyunun ölçüsünü trafikte olcak iş değil bunlar. Bu işe merakın varsa pistlere taşı hem kendini hem başkalarını riske atma. Pistler pahalı yeaaaa deme, etkinlikler oluyor ücretsiz otomobil firmalarını, motorsporlarındaki gelişmeleri takip edersen sıklıkla pist etkinliklerine katılıp sürüşünü geliştirebilirsin. Trafikte 70'i geçmeyen adam 1.5 kmlik pistte sana 10 sn takınca anlarsın pistle trafik farkını. İstiyorsan seni burdan haberdar ederim birlikte buluşur, çıkarız pistlere herhangi bir etkinlik olduğunda pm atarım.
                        Uygundur abi angle
                        Bu arada çok yaşayıp boş yaşamaktansa madem, hayatı dolu dolu yaşayıp uzun yaşamamak felsefesine uyuyorum. Ve dediğiniz araçlar zaten bu iş için üretilmiş araçlar, fakat marifet böyle dandik arabalarla böyle hareketleri yapabilmektir benim için. Ki her zaman yaptığım şeyler değil bunlar video çektiğim için biraz kastım diyebilirim. Bir önceki iletimde de söylediğim gibi dediklerinizi dikkate alıyorum, belki bugüne kadar Allah'a emanet yaşadım, ama artık bundan sonra trafikte daha tedbirli davranmaya gayret ediyorum.
                        2011 Fluence Dynamique 1.5 dCi 105 BG

Yorum

Orjinal yazı sahibi: firat12
                          .......
                          belki bugüne kadar Allah'a emanet yaşadım, ama artık bundan sonra trafikte daha tedbirli davranmaya gayret ediyorum.

Yorum

İşleniyor...
                          X