Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.4 turbo insignia ile 63 ay 61777km. Sorun çikardi mi? Masraf açti mi? Yolda birakti mi?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 1.4 turbo insignia ile 63 ay 61777km. Sorun çikardi mi? Masraf açti mi? Yolda birakti mi?

İnsignia 1.4 turbo almayı düşünenlere rehber olması amacıyla bu konuyu açıyorum.
    Herşey foruma üye olduğum 20 Nisan 2014'te Aydın Opel bayisi Surtaş Otomotiv'den Insignia Edition Elegance +Sunroof Paket+ Stil Paket 1.4 Turbo Manuel sipariş etmemle başladı. Normalde Tr renk kartelasında Maun Kahverengi ile siyah koltuk döşemesi alınabiliyordu, ancak Rüsselsheim ile yazışmalar sonucu bej iç döşeme ile aracım üretime alındı. Aracımı 9 Temmuz 2014'te teslim aldım.
    9449. km de debriyajda sertleşme ve geri vitesten boşa geçmede zorlanma sonrası aracın debriyaj aktivatörü garantiden değişti (Araç 1 gün serviste kaldı, dizel Astra ikame aracı olarak verildi).
    İlk bakımımı 14412 km. de aracın birinci yılında yaptırdım.
    22000 km de sadece Cosmo donanımda olan bagaj üstü stop ledlerinden taktırdım.
    2. bakımı 26466 km. de aracın 2. yılında km dolmadan yaptırdım.
    30.000 kmde aracın üzerinde gelen Bridgestone Potenzaları; sertleşmesi ve yol tutuşunun düşmesi üzerine 4 adet Conti Sport Contact 5'lerle değiştirdim.
    32.000 kmde aracın üzerindeki halojen farları Photon ledlerle değiştirdim.
    3. bakım 41126 km. de 3. yılını doldurması üzerine yapıldı. Ön balatalar değiştirildi.
    Aracın yolcu makyaj aynasının kapağı kırıldı, serviste 400tl. ye güneşlik değişimi yapıldı.
    Sürücü koltuğu yan bakaliti çatladı, serviste 80 tl. ye değiştirildi.
    4. bakım 50401 km. de 4. yılını doldurması üzerine yapıldı. Akü orijinal GM aküyle değiştirildi.
    5. bakımı 60068 km. de 5. yılını doldurması üzerine yapıldı.

Bakımlar dışında 3 set GM orijinal ön silecek takımı (hepsi OpelGm.com'dan alındı) değiştirildi.
    Aracın tüm işlem ve bakımları Aydın-Surtaş'ta yapıldı. Bakımlardan sonra Liqui Moly enjektör temizleyicisi ve Speedtech katkı uygulandı. Bakımlarda servisin yağı kullanıldı.
    Aracım 5 yıl boyunca makyaj aynası ve sürücü koltuğu bakaliti dışında bana problem yaratmadı.

İnsignia sıkıntı çıkarır, Opel yolda bırakır diyenlere inat sorunsuz sıkıntısız dolu dolu 5 yılı geçirdiğim aracımı 4 çeker bir araca geçmek için 1 Ekim 2019'da araca benim kadar iyi bakacak bir kullanıcıya sattım. İnsignia ikinci elde tutulmuyor diyenlere kapak olacak 7 saat gibi rekor bir sürede aracım satıldı.
    İnsignia'nın bana en büyük hediyesi bu forumda edindiğim dostluklar oldu, herkese teşekkürler.

You do not have permission to view this gallery.
    This gallery has 4 photos.

2014 INSINGNIA 1.4 TURBO Sedefli Mahagony Kahve Edition Elegance + Stil Paket + Sunroof Paketi
    2016 MOKKA X 1.6 CDTI AT Amber Turuncu Excellence + Opel Eye + Deri Paketi + Sunroof Paketi

Samimi yorumların için teşekkürler

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Alana da satana da hayırlı olsun. İrtibatı koparmayalım.
      34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Hayırlı olsun alana da satanada sorunsuz bir süreç geçirmeniz sevindirici. Opel insignia güzel bir araç.
        1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
        Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Bilgilendirme için teşekkürler, bu aileye bir kere girdiğinizde bir daha çıkması zordur
          2011 MODEL ,1.6T 180hp, DVD800

Yorum

Aynı araç, aynı donanım füme rengine sahibim. Yerine ne alsam diye düşünüyorum...

Sizin gibi 4x4 ihtiyacım olmadığı için hangi arabaya baksam e bu özellikler zaten mevcut aracımda var diye sayfayı geri kapatıyorum.

Ben ise makyaj aynası ( yeni kırıldı, kendim tamir ettim )
            su genleşme tankı (2 kez değişti )
            Termostat dağıtıcı gövdesi değişimi ve bir adet su hortumu değiştirdim. Başka sorun çıkarmadı.

Fikrin kadar varsın!

Yorum

Insignia D segmentinin en az sorun çıkaran seçilmiş modeli, benim kafam o konuda çok rahat.

Aracınız da güzelmiş hayırlısı olsun.

Yorum

Değerli arkadaşım, kardeşim,sizin beş yıldan ziyade kullandığınız araçtan ufak tefek dışında şikayet
                ve sorun yaşamamış olmanızın sebebi, aracın yetkili serviste bakılmış ve adam gibi kullanılmış olması.

Münferit , az sayıda olay dışında yaşanan sorunların en önemli sebebi garantisi biten aracın bir daha
                yetkili servise götürülmemesi.İnsanımız tuhaf , araç bakımını yağ değişiminden ibaret görüyor, yağı
                da kendisi alıp çoğu zaman ehil olmayan kişilere değiştirtiyor. Problem yaşanan araçlara bakın hemen
                hepsi servis bakımları düzenli olarak yapılmamış, yüksek kilo metre yapmış 7-8 yaşlı araçlar. Bu yüzden
                ben diyorum ki mazisi ve servis geçmişi meçhul bir arabaya tek kuruş vermem, almam.

Yorum

Bir ikinci husus 'ikinci eli zayıf' efsanesi. Külliyen uydurma, benim altımdaki yedinci insignia.
                  Bundan öncekiler arka bahçede durmuyor herhalde, nereye gittiler, kimler aldılar bu arabaları.
                  Pert olan biri haricinde hepsini de istediğim fiyatlara satabildim, hepsinden de para kazandım.
                  En son 106 bin tl verip aldığım arabamı bir yıl sonra 125 bin tl pazarlıksız sattım. Kötü, bakımsız,
                  hor kullanılmış ,bir dokun bin ah işit misali ağzı gözü çarpılmış bir araba -markası ne olursa olsun-
                  zor alıcı bulur. Sorun insignia kaynaklı değil,insan kaynaklı bence.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Şaman TÜRKSOY View Post
                    Bir ikinci husus 'ikinci eli zayıf' efsanesi. Külliyen uydurma, benim altımdaki yedinci insignia.
                    Bundan öncekiler arka bahçede durmuyor herhalde, nereye gittiler, kimler aldılar bu arabaları.
                    Pert olan biri haricinde hepsini de istediğim fiyatlara satabildim, hepsinden de para kazandım.
                    En son 106 bin tl verip aldığım arabamı bir yıl sonra 125 bin tl pazarlıksız sattım. Kötü, bakımsız,
                    hor kullanılmış ,bir dokun bin ah işit misali ağzı gözü çarpılmış bir araba -markası ne olursa olsun-
                    zor alıcı bulur. Sorun insignia kaynaklı değil,insan kaynaklı bence.
                    Noktasına kadar haklısınız ????

2014 INSINGNIA 1.4 TURBO Sedefli Mahagony Kahve Edition Elegance + Stil Paket + Sunroof Paketi
                    2016 MOKKA X 1.6 CDTI AT Amber Turuncu Excellence + Opel Eye + Deri Paketi + Sunroof Paketi

Yorum

İşleniyor...
                    X