Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia Sport "GOL35" Serüvenimiz

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Insignia Sport "GOL35" Serüvenimiz

2016 sonlarındayken, büyük talep gören makyajlı Insignia'nın 1.6 dizel motoru ve Sport donanımını yusuf abi ve mstfkls almaya karar verdiler ve birbirlerine yakın zamanda araçlarını sipariş ettiler. 10.ayda Yusuf abi, 11.ayda Mustafa arabalarını teslim aldılar, böylece kulübümüz için ve benim için yeni bir serüven başlamış oldu

O dönemde Odak Dynamics'de çalıştığım için araçların birçok işiyle ilgilenebildim, yapılanları fotoğrafladım, üzerinden biraz geçmiş olsa da sizlerle paylaşmak istiyorum.
    Arabalara yapılanlar hemen hemen aynı ama #GOL35'in işleri daha kapsamlı olduğu için onu anlatacağım.

Aracın bayiye gelişiyle başlayalım; Insignia 1.6 CDTI Sport+Stil Paket (07.11.2016)

Henüz araba gelmeden Mustafa bazı aksesuarları sipariş etmeye başlamıştı
    Orijinal OPC vites topuzu ve vites kulakçıklı OPC direksiyon stoğumuzdaydı.

LED uygulamaları, Sprint Booster, kaliper kapağı, yay, OPC sinyal çerçevesi, çift egzoz vs. gibi uygulamalarla 1.aşamayı tamamlayıp teslim etmeye koyulduk.

Eibach yay ve kaliper kapağı da takılıp rot ayaları yapıldı;

Çift egzoz yapılmak üzere Dynamics'e geçiyoruz.

ve arabayı Perşembe Buluşmamıza yetiştirdik, Yusuf abinin YK'sı ile ilk yolculuklarına çıktılar.

InsigniaTEAM

Kapı ceplerine de beyaz led yapıldı

Daha sonra Mustafa yine duramadı, VXR paketi yapıştırdı haha

Kaminari Park'ta kapı kolu ledleri yapıldı;

Nurettin Abinin eski arabayla bir aradalar

Beklenen diğer siparişler geldi; OPC tamponların parçaları, panjurlar, sinyalli aynalar vs.

Sinyalli aynalar piyasadakilerin aksine kendi ayna altı aydınlatması vardı ama yetersiz kaldı, yanına ek aydınlatma yaptık;

Orijinal OPC ön-arka tamponlar siparişten geldi.
    Bu tamponların piyasadaki diğerlerinden farkı arka çapraz çarpışma algılama sensörleri için yuvaları mevcut.
    Aracın orijinal donanımını bozmamak için birebir uyumlu tampon sipariş ettik.

ve montajlar başladı...

Yusuf abinin araba da sırasını bekliyor

#GOL35'de farklı olarak alt difüzör, marşpiyeller, cam üstü ve bagaj üstü spoiler, ayna kapağı gibi bölümler gerçek karbonfiber çalışıldı; ön kaplan diş parçası çin'den karbon baskılı olarak getirtildi.

InsigniaTEAM

Yorum

Bodykit de tamamlandıktan sonra araç Kaminari Park'ta mat altın rengi kaplandı ve 2017 Topuk Yaylası buluşmamıza gittik.

Mustafa aradığı tonu bulamayınca araba yine Kaminari Park'ta bu sefer sedefli beyaz kaplandı

ve son olarak o zamanlar çok bilinmeyen karbonfiber ve alkantara direksiyon uygulaması ile yapılanları tamamladık.

Birkaç buluşma fotoğrafı ile konuyu noktalayım.
      Umarım keyifle incelemişsinizdir, herkese iyi forumlar

InsigniaTEAM

Yorum

Harika bir nostalji oldu Çağrı emeğine sağlık

Yorum

İnsigniateam'in Efsanelerinden clapclapclapclapclapclap
          *İmza görseliniz kurallara aykırıdır, düzenleyip tekrar yükleyiniz.

http://i1239.photobucket.com/albums/ff517/agyagar/bmw/61A2578A-358B-4144-BB24-07115DC89457_zpsy87xnswe.jpg

BMW F30 320i ed M Sport 40th Year Edition 205+ Hp

Yorum

Insignia bir aşktır..urockurock
            @Murat
            2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Araç restorasyon filmlerine benzemiş
              İlginç olmus sürükleyici.
              Hikayede bir çok orjinal, parmak izi gibi anılar canlandı.
              Insignia Editition Elegance - 18" jant Teknik gri

Yorum

Gol sedef beyaz çok iyiydi.

Paylaşım için teşekkürler Çağrıcım
                Sola Sinyal Devamlı Açık!

Yorum

Çok güzel hazırlamışsın eline sağlık Çağrı. Mustafa ve Yusuf Abi'ye de ayrıca teşekkürler

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

clapclapclapclapclapclap

1.4 T EDİTİON ELEGANCE + AFL+18 jant +NAVİ+sprintbooster+ses sistemi+opc sinyal çerçeveleri+turn push+kaliperler app +full led aydınlatma... vs..

Yorum

Maasallah tamda istedigim renk ve paket.birsey sormak istiyorum bazi tanitim videolarinda ambiyans aydinlatma var vites alti kapi kol ickeri vs. Ambiyans aydinlatma opsiyonmu acaba?

Yorum

Harcanan büyük bir emek ve ciddi bir maddi tutar var, buna saygı duyuyorum ancak bence orijinal hali çok daha şık duruyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Göktan View Post
                          Maasallah tamda istedigim renk ve paket.birsey sormak istiyorum bazi tanitim videolarinda ambiyans aydinlatma var vites alti kapi kol ickeri vs. Ambiyans aydinlatma opsiyonmu acaba?
                          ilk kasa ve makyajlı kasada ambiyans aydınlatmaları yok, hangi arabada varsa sonradan yapılmıştır.
                          Sadece kapı cepleri için bazılarında (her seride görmedim) kırmızı loş bir aydınlatma var, birde Opel klasiği olarak eski Opel'lerde ayna altında; Insignia'da tavan aydınlatma bölgesinden vites topuzuna vuran ambiyans var.
                          InsigniaTEAM

Yorum

Çok güzel bir çalışma olmuş kardeşim, emeğine sağlık
                            2011 MODEL ,1.6T 180hp, DVD800

Yorum

Harika paylaşım, süreci an be an takip edebileceğin, keyif veren ve çok çok özendiren bi paylaşım teşekkürler. Ancak satın almayı istediğim parçaları burada gördüm ve üzüldüm opc deri vites topuzu ve opc direksiyon bu iki parça aracımda tek eksik kalan öğeler. Bilgilerinize sayın cagri aklınızın bi köşesinde olayım

Yorum

İşleniyor...
                              X