Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.6 cdti 136 hp Astra ile 4 gün

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 1.6 cdti 136 hp Astra ile 4 gün

Sayın Insignia team üyeleri.
    Cuma akşamı İnsignia'mda yaşadığım sorun üzerine aracım Surtaş Aydın servisine çekildi ( http://www.insigniateam.com/forum/in...?topic=15353.0 ).
    Surtaş'daki arkadaşlar araşsız kalmamam için test aracı olan 1.6 cdti astra'yı bana verdiler. 1.4 t 140 hp kullanıcısı olarak 4 gün boyunca bu aracı kullanma fırsatı buldum. araç 13000 km.de cosmo donanımlıydı. Astra'ya çok değinmeyeceğim zaten çoğunuz aracı biliyorsunuzdur. yeni 320 nm torklu dizel motor ise performans açısından çok başarılı. özellikle ara hızlanmalarda koltuğa yapıştırıyor. ancak tüketim değereleri 1.4t insignia ile aşağı yukarı aynı. araçla toplam 350 km yol yaptım (220 km şehirdışı, 130 km. şehir içi) 7.1 lt/100 km ortalama tüketim elde ettim (kendi aracımda ortalalamam 7.5 lt/100 km). ekonomi beklentisi olanları pek tatmin etmez muhtemelen. aracın rölanti gürültüsü psa ya da renault dizellerine göre çok daha az, devirlenme isteği benzinli motorlara benzer. dikkatimi çeken başka bir durum ise start-stop sisteminin motor soğukken bile devreye giriyor olmasıydı.

2014 INSINGNIA 1.4 TURBO Sedefli Mahagony Kahve Edition Elegance + Stil Paket + Sunroof Paketi
    2016 MOKKA X 1.6 CDTI AT Amber Turuncu Excellence + Opel Eye + Deri Paketi + Sunroof Paketi

Ynt: 1.6 cdti 136 hp Astra ile 4 gün

Benim 2.0 cdti ile yakaladığım şehiriçi değerini yakalamışsınız. Kullanımın ve gidilen yolun durumuda çok etkili olmuş sanıyorum. Test esnasında anlık tüketim olarak 3lt/100 km gördüğüm bir araç. Uzun yolda tahmin ediyorum 5 litre civarında olacaktır tüketimi. Belkide test aracı olduğu için bu değerler çıkmıştır. Sessizlik olarak gerçekten hoşuma gitmişti. Direksiyonunu kendi aracım ile kıyasladığımda çok daha yumuşaktı.

Yorum

Aracın direksiyonu Insignia'ya göre çok yumuşak. Tüketim konusuna gelirsek aracın benden önceki ort tüketimi 7.8 lt idi. benim sıfırlayıp ulaştığım değerler bunlar. Aydın'ın trafiğini biliyorsunuz, hafta sonu havalar çok da soğuk değildi, bir dizele göre fazla yakıyor gibi.

2014 INSINGNIA 1.4 TURBO Sedefli Mahagony Kahve Edition Elegance + Stil Paket + Sunroof Paketi
      2016 MOKKA X 1.6 CDTI AT Amber Turuncu Excellence + Opel Eye + Deri Paketi + Sunroof Paketi

Yorum

Kesinlikle. Sanırım elektro servo hidrolik direksiyon var. Evet biliyorum, benim için şaşırtıcı oldu bu değerler. Benim test ettiğim 20 - 30 km bir alan idi sadece.

Yorum

Sizin için değişik bir tecrübe olmuş yakın bir zamanda bu motorun geliştirilmiş versiyonları insignia ile karşımıza çıkacak bakalım nasıl olacak merakla bekliyoruz .

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

1.6 350 tork 150 bglik bir dizel insignia tadından yenmez

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yusuf1980
              1.6 350 tork 150 bglik bir dizel insignia tadından yenmez
              [img width=600]http://i.hizliresim.com/m5zD02.png[/img]

Yorum

Göreceli olarak küçük hacimli ama yüksek performanslı motorların derdi bu sanırsam
                Yakın geçmişte 2.0 dizellerin gücünü veren 1.6 CDTI da ara hızlanmalarda hissettirmeden kendini kasıyor ve bir çıt fazla yakıyor. Ama sessizlik ve ataklık şahane ve eminim uzun yolda sabit hızda çok daha az tüketir. İnsignia için daha da geliştirilmişi şahane olacak.

Bu arada kendi aracınıZın problemi yapıldı mı ?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mccoffeer
                  Aracın direksiyonu Insignia'ya göre çok yumuşak. Tüketim konusuna gelirsek aracın benden önceki ort tüketimi 7.8 lt idi. benim sıfırlayıp ulaştığım değerler bunlar. Aydın'ın trafiğini biliyorsunuz, hafta sonu havalar çok da soğuk değildi, bir dizele göre fazla yakıyor gibi.
                  arkadaşlar yaklaşık 2 aydır bu aracın hb modelini kullanıyorum şuan 800 km de. Sanırım en doğru yaklaşımı ben yapacağım.bizim yaşadığımız bölge inişli çıkışlı bölge babam da bildiğiniz üzere 1.6 otomatik insignia var. Yaşadığımız bölgede babamın ortalama tüketimi 11-12 litre arası değişirken bu araç şuan 7.1 litre göstermekte.yani motor ekonomik ama aracın yakıtı öyle çok değişmiyor uzun yolda 4-5.5 arası şehir içi 6-7 arası Değişiyor . Araç Gücüne göre fazla yakmıyor .alt devirler çok başarılı üst devirlerde memnun ediyor. Yürüyen aksam ve Sürüş özelliklerini merak edenler bana ulaşabilir
                  2014 astra 1.6 cdti sport+still (ateş kırmızı)
                  2014 insignia 1.6 sidi at flexride park go sunroof

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Funkyair
                    Göreceli olarak küçük hacimli ama yüksek performanslı motorların derdi bu sanırsam
                    Yakın geçmişte 2.0 dizellerin gücünü veren 1.6 CDTI da ara hızlanmalarda hissettirmeden kendini kasıyor ve bir çıt fazla yakıyor. Ama sessizlik ve ataklık şahane ve eminim uzun yolda sabit hızda çok daha az tüketir. İnsignia için daha da geliştirilmişi şahane olacak.

insiniaya da 136 lik motor gelecekmiş ilk etapta keşke manuel olsa ama otomatik koyarlar kesin motorun yakıtı 2 litrelere yaklaşır otomatik farkı 1 litre astra ile ağırlık farkı da 0.5 litre olsa zaten 8-9 litrelere yaklaştı ama sıfır alırken uygun olur

Yorum

Bence tam tersi manuel gelir ilk etapta. sanırım 1.6 136 hp dizel astra'da da otomatik yok zaten.
                      ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kingdragon
                        Bence tam tersi manuel gelir ilk etapta. sanırım 1.6 136 hp dizel astra'da da otomatik yok zaten.
                        mokka da var otomatik. Insignia ya da otomatik gelicek büyük ihtimal

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Funkyair

Evet serviste problemin kırık rulman yayından olduğu belirlendi. Garantiden değişim yapıldı.

Yorum

İşleniyor...
                          X