Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Proje Aşamaları: Sport Tourer - 1.6T Cosmo - Cam Tavan - Navi - 20 Jant

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Proje Aşamaları: Sport Tourer - 1.6T Cosmo - Cam Tavan - Navi - 20 Jant

srk

Arkadaşlar Tekrardan Merhaba,
    Araçlarımın fotolarını çekmeye bayılırım Sırf bu yüzden 2 adet pro makinem var, tabi eşim bu şekilde bilmiyor bunları alış sebebimi
    Bgn yeni araçla 10 dk lık bir çekim yapma fırsatım oldu.. Resimleri paylaşayım.. Resimlerin altında da yapmak istediklerim ve bazı sorularım olacak sizlere, soru cevap şeklinde gider, gelişmeler oldukça da buradan güncelleme yaparız

Aklımdakiler:
    1-Öncelikle SPACER kullanmak, önlere 10mm, arkalara 15mm.. FAKAT bu araçlarda spacer konusu nasıldır? Yani değişik bir bijon yapısı varmış, ilk kez gördüm, ortası delik, geçip gidiyor.. Bu sebeple SPACER konusunda çok çekincelerim oldu. Henüz yurtdışında da bir araştırmam olmadı, ama tecrübesi olan arkadaşlarımızdan bilgi almak gerçekten çok isterim.
    2- Şu panjurun krom kısımları biraz fazla, buradaki ilk 2 haricini siyaha boyamak istiyorum.
    3- Aracın burnu biraz fazla yüksek, ön ısmı 2 parmak kadar indirmeyi planlıyorum. Bunlar kısa vadede ilk aklımdakiler, bunları hemen yaparım bir aksilik olmazsa

Orta vade;
    4- Speedbooster vb. bir gaz tepkime aparatı.. Biraz araştırma ve tecrübeleri inceledikten sonra karar vereceğim.
    5- Box olmazsa chip de olabilir, bunu da iyice bir incelemek gerek, sonrasında bu ikisinden birisini yapacağım

Uzun vade;
    7- OPC body kit.. Hep Audici olduğum için buraya çok yabancıyım Bana gerekli olan parçaları özetleyebilecek ve ücretlerini biliyorsanız söyleyebilecekler olursa minnettar kalırım. Ben genelde her parçamı Almanya' dan veya İngiltere'den alırım, ya kendi gidişlerimde ya ebay sitelerinde. Opel için de bu yola giderim muhtemelen ama dediğim gibi henüz çok yabancısıyım, yardımlar gerçekten işime yarayacaktır

Sorularımı yanıtlayıp, yol gösterirseniz çok sevinirim, Opel' e ısındıkça eminim sizlere de çok yardımım dokunacaktır, şimdiye kadar hep böyle oldu en azından Bu benim için bir tutku ve çok çok büyük zevkle arabalarımı üst modellere çeviriyorum ya da olmaz denilen işleri yapıyorum, tutkuyla

Ynt: Proje Aşamaları: Sport Tourer - 1.6T Cosmo - Cam Tavan - Navi - 20 Jant

Masallah

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Öncelikle aracınızı güle güle kullanın.

1- KTN'ye müracaat etmek gerek Erhan abi kullanıyordu.
      2- Aynen öyle, en üstteki 2 çıtayı ve dış çerçeveyi atlayın, sadece alt 2 çıtayı siyah boyatın yada kaplatın.
      3- 35mm yay kullanın (ön-arka)
      4- "Sprint Booster" tavsiye ederim, sorunsuz ve TÜV onaylı. her araca lazım olan bir şey.
      5- Çok spor kullanım düşünüyorsanız kesinlikle yazılım veya box'dan uzak durun derim. Motor mekaniğine girmeden +güç düşünmeyin. mekaniğe girmeyecekseniz custom yazılımla alt devirleri çok az canlandırıp toplam gücü de 200 civarına çıkarmanız yeterli gelir.
      6- OPC Body kit; kesinlikle orijinal derim, böyle bir araç almışsınız ve ciddi bir yatırım da düşünüyorsunuz, kesinlikle orijinal plastik tampon kullanın. zaten arka tamponun fiberi yok.
      Ön kısmı makyajlı OPC yapabilirsiniz, tampon, panjur ve farlar değişiyor. Yeni farlar takar takmaz çalışmıyor, üzerinde tadilat gerekiyor. Uğraştıran bir iş. Araç Edition olsaydı sıkıntı olmazdı, AFL işi bozuyor
      Arkada bagaj kapağının dışındaki plastik bölüm ve stop lambaları değişecek. Bu zamana kadar yapan olmadı ama arkada mekanik yada elektronik bir sorun olacağını sanmam, muhtemelen yapabilirsiniz.

bonus: Audi'nin de varsa yapım aşamaları ve son halini ayrı bir konuda görmek isteriz

bonus 2: Sports Tourer OPC
      www.facebook.com/insigniateam

[img width=1000]https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t31.0-8/885218_387110481388069_1979689_o.jpg[/img]

bonus 3: aklıma geldikçe size ilham olsun diye ekliyorum ihihi

http://www.youtube.com/watch?v=jCVVBbrTifg#ws
      InsigniaTEAM

Yorum

güzel fotolar... güle güle kullanın....
        F30 Sport+

Yorum

Teşekkür ederim Çağrı bey yol göstermeler için. Umarım Erhan bey sesimizi duyar bir şekilde

Orjinal yazı sahibi: Gökhan_55
          güzel fotolar... güle güle kullanın....
          Teşekkürler

Yorum

Yeni jantları YENİLEDİM buarada )

Yorum

Hasan Abinin eski jantmı bu ?

[shadow=red,left][glow=grey,2,500]SPORT[/glow][/shadow]

Yorum

Özellikle arkaların offseti daha fazla gibime geldi, önceki janta nazaran.

Yorum

JAnt yakışmış

Fotolarda güzel

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Bu jant daha güzel olmuş
                    2011 1.6 T Cosmo Sports Tourer

Yorum

Jant bir üstadın dediği gibi
                      10 numara 5 yıldız

Yorum

Ben ve mesai arkadaşlarım çok beğendiler. Keyifle kullanın.
                        34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

konfincuss ne demiş?? 'hacı manyak olmuş yaaaaa...'
                          F30 Sport+

Yorum

Yorumlar için teşekkür ederim arkadaşlar
                            Kısa vadedeki SPACER sorunu, yeni jantlar ile çözüldü

Dediğiniz gibi ön ve arkalar farklı, arkalar 10.5 genişliğinde.. Önleri de 275 tutmamın sebebi koruma ve konfor.. Arkalara da 295 rahat takılır AMA düşürdükten sonra sürtme yapacağı için onu da 275 kullandım.. Şimdi indikten sonra bile biraz kamber ile olayı çözebileceğiz

Aracı biraz düşürmem lazım 1.5 parmak fln aşağı yukarı. Çok inik kullanmayacağım Audi deki gibi.. Biraz konfor artık!
                            Aracı indirdikten sonra bir foto çekimi fırsatı daha kollayıp sizlerle paylaşırım işallah kısa zamanda
                            KEyifli forumlar..

Yorum

keyifli bir uğraş.aracınıza eminim uygulamalarınız çok yakışacak.
                              https://www.youtube.com/watch?v=Jem11GNnbzg

''Fidan dikmek için en iyi zaman yirmi yıl önceydi.Sonraki en iyi zaman ise şimdi'' İhtiyar Balıkçı

Yorum

İşleniyor...
                              X