Duyuru

Collapse
No announcement yet.

5. kez yeniden insignia ST

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 5. kez yeniden insignia ST

Birçoğunuz beni olağan kaşılayacaktır. Malumunuz 5. insignia ile yola devam diyorum. Delta ile olan kısa birlikteliğimiz aslında uzun sürdü. ( 6 ay )
    Delta' nın insingia dan tek artısının direksiyon yumuşaklığı ve yakıtıydı. Diğer her yönü ile insignia' yı arar oldum. Günler günleri, dakikalar saniyeleri kovalarken nerede bir insignia görsem bir yanım depreşiveriyordu.
    Nasip geçen haftayaymış. Delta'yı sattığımın haftası gözüme kestirdiğim aracı satın aldım. Önceki araçlarım sırası ile, siyah elegance 2010, beyaz cosmo 2010, Füme cosmo 2010, beyaz cosmo sunroof 19'' jantlı 2010,
    Ve şimdiki, çok istediğim hatta insignia ya en çok yakıştırdığım renk olan siyah karbon ve cam tavan ikilisinin bir arada olduğu 2010 ST aracım. Önceki araçlardaki tecrubelerim bu aracı alırken çok işime yaradı.
    Exper sırasında teknisyenle beraber her yerine baktık... Kimi yeri ben ona söyledim Bak birdahakine bura bura bakarsın vs vs Kendi aracımı kendim kontrol ettim desem yeridir. Nede olsa, dyno ölçümü benim için önemli idi.

Veriler ve yapılanlar;
    177 HP dyno ölçümü aldık. İlk anda, tüm susturuculardan oldukça kurum ve su attı. Yatan bir araçtı. Km 29 bin. İlk sahibinden. 4 parça da çizik boyası var.
    ARaç oldukça temizdi. Herşey sanki ellenmemiş gibi. Expertiz sırasında, bir çok insignia da olan ÖNEMSİZ kronikleri bunda da tespit ettim. Turbo düdük sesi, Şanzıman prizdirek rulmanı şakırtısı, Kalkışlarda volan'a çarparak küt diye nadirende olsa geçişi....Aracı aldıktan sonra, katalitik tıkalı uyarısı aldım. Zaten yakıt oralaması 12 litreyi geçmiş. Biraz dip gaz ile ne var ne yok temizledik. Şu an gaz tepkileri mükemmele yakın.
    Araç biraz yolda geziyor. Alt takım sorun yok, nedenini eskimiş lastiklere bağlıyorum. 6,5 senesini dolduran 2011 araçta 2010 çıkışlı lastikler mevcut. 29 bn km yapmış olmasına ramen artık hamuru oldukça sert. Ayrıca, bu konuyu forumda tartışmak istiyorum.
    Bu gün de klima sistemini temizledik. İçindeki yağ ve gazı aldık. Dezenfekte sprey ile temizleyip yeniden gaz dolumu yaptık. Fabrikada 110 gram fazla basılmış 600 gram bastık. Daha iyi soğutmaya başladı.
    Şimdilik memnunuz. Lastiklerde kısa zaman sonra değişince karakteri çok değişeceğine inanıyorum.

CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
    SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Ynt: 5. kez yeniden insignia ST

Masallah,rabbim kazadan beladan korusun insallah Ali Agabey obaa obaa clapclap
    Bir zamanlar 34 KTN 03 (Biz kırmızı başlıklı kızın hikayesinde bile kurttan yanayız)

Kasabadaki en iyi silahşör olunca,herkes sizinle boy ölçüşmek ister cool cool

F10 Msport

Yorum

Maşallah Allah kaza bela vermesin araç çok şık.

clapclap clapclap clapclap clapclap

Opel Insignia COSMO 34FG350 2.0 CDTI 160hp AS

Yorum

Hayırlı olsun Ali,Allah kaza bela vermesin
        Gri Bmw F10 5.25 xd 2014

Yorum

Kazasız belasız güzel günlerde kullanın Ali bey.
          http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
          2.0 CDTI
          Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

Maşallah.. araç cok şık ve temiz duruyor..

1.4 T EDİTİON ELEGANCE + AFL+18 jant +NAVİ+sprintbooster+ses sistemi+opc sinyal çerçeveleri+turn push+kaliperler app +full led aydınlatma... vs..

Yorum

Buluşmalarımız sayesinde içindeki Insignia'cı ruh tekrar uyandı abi. Allah kazasız belasız ağız tadıyla binmeyi nasip etsin.

Yorum

Hayirli olsun
                F30 Sport+

Yorum

Hayirli olsun, guzel gunlerde kullanin

Yorum

Yeni arabanız hayırlı olsun... yakında maliyecileri kapında görmeyesin

Yorum

Keyifli olsun inşallah

Galeriden ikinci el alınan arabayı petshoptan alınmış evcil hayvana benzetiyorum. Saçma gelebilir ama her ikisinde de satıcılar (galerici,petshopcu) aynı kişiliktedir; insanlardan yok pahasına alıp en üst fiyatı isterler. Alıcı taraftalar da aynı; duygusal, vefalı, kurtarıcı insanlardır.

Ali abi sayeden bir insignia daha galeriden kurtuldu

(2009) 1.6 Turbo Cosmo Spor Tourer >>> (2012) 1.4 Turbo Edition Elegance Yeni Stil Sunroof >>> (2015) 1.4 Turbo Edition Elegance Sunroof Orginal LPG power

Yorum

Hayırlı olsun kazasız belasız.
                        Birde en büyüğünden MAŞALLAH.

Yorum

abim hayırlı olsun, güle güle kullan

Yorum

maşallah ,Allah iyi günlerde kullanmayı nasip etsin.
                            insignia 1.6 cdti sport AS + ÇG 2 paketi

Yorum

Aracınızın maşallahı var. Kazasız belasız inşallah

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

İşleniyor...
                              X