Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Octavia A7 Çift Egzoz Çıkışı

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Octavia A7 Çift Egzoz Çıkışı

Selamlar,

Aracımın egzoz çıkışlarını Octavia VRS dekine bezer sağ ve solda birer çıkış şeklinde çift çıkış yapmak istiyordum.

http://www.insigniateam.com/forum/in...?topic=15362.0

konu başlığında bulduğum uçları bugün taktırmak nasip oldu. İşte bugünkü maceramız

Bugün dayanamadım ve sanayi yolunu tuttum. Yaklaşık 2,5 saat süren bir çalışmanın sonuncunda egzozlar takıldı.

Adım adım resimlerle gidecek olursak:

aracımızın altı şu şekilde. Hem sağ hem de solda lastiklerden difizöre kadar uzana kapaklar yapmışlar. Kesmemek için bu kapakları vidalarından söküp çıkardık.

Egzoz kazanı ise resimde görüldüğü gibi yatay duruyor. Kazanın sağ tarafını delip oradan bir çıkış almak mümkün. ancak bu çözüm orjinal kazana zarar vereceğinden ayrıca ses seviyesini de artıracağından bu şekilde olmasını istemedik.

Sonrasında egzoz ölçülerine göre difizör işaretleniyor ve işaretlendiği yerden en ince uç ile taşlama makinası ile kesiliyor.

Soldaki çıkışın ağzı araç dizel olduğu için aşağıya doğru verilmiş. Ucu kaynakla kesip düz hale getirmek gerekti

Hidrolik ayak ile egzoz ucunun tam oturacağı yer ayarlandı.

Egzozun yeri hazır, kaynak da bitmek üzere

Vee sol çıkış tamamdır

Sıra geldi sağ tarafa. Öncelikle alt kapak söküldü. Sonrasında yine alınan ölçülere göre difizör kesildi.

Daha sonra sağ tarafın çıkışı bahsettiğim nedenlerden kazandan sonra alındı. Bunun için sağ tarafın kazandan sonraki borusu kaynakla açıldı.

Görülen bağlantı yerine bir egzoz borusu kaynatıldı ve sağ tarafa çekildi.

Bundan sonra dikkatimi çeken iki nokta oldu. Egzozlar boyutları irtibarı ile difizörün alt hizasından biraz taşıyor. Bunun için taşlama sırasında difizör üstten kesilmeli veya daha uzun bir difizör alınmalı ama difizöre entegre park sensörleri her iki çözümü de çok zor kılıyor.

Diğer bir nokta ise egzozların içlerinin çok krom olması. Biraz daha koyu renk olsa daha iyi görünürdü. Bir süre içlerinin kurum bağlayıp kararmasını bekleyeceğim. Baktım olmadı iç taraflarını boyatacağım.

Son resimleri internetimin sürekli kopması yüzünden yükleyemiyorum. Onları da en kısa zamanda ekleyeceğim

Ynt: Octavia A7 Çift Egzoz Çıkışı

Gelsiiiin Taaaazeleeer

son resim sanırım çekimden ama güzel görünmemiş bence

Yorum

Güzel olmuş

Maşallah

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Teşekkürler

Yorum

Güle güle kullanın,Erhan'a da selam söyleyin görürseniz.
          2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

Maşallah çok yakışmış uçlar. Plakalıklarını sökmenizi tavsiye ederim.

Yorum

HErkese iyi dilekleri ve tavsiyeleri için teşekkürler,

@Tornado: Ben de Ankara da değilim artık, Erhan la çok nadir Skype üzerinden görüşebiliyoruz. Konuştuğumuzda selamınızı iletirim

Yorum

Maşallah.

Yorum

Çok güzel olmuş ama benzer bir uygulama forumda paylaşılmıştı, sanırım muayeneden geçememiş, muayene öncesi bir araştır, ona göre önlemini al.
                  ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

Güle güle kullanın hayırlı olsun...

Yorum

Hayırlı olsun, bende Superb için buna benzer bi difüzör bakıyorum.

[shadow=red,left][glow=grey,2,500]SPORT[/glow][/shadow]

Yorum

hayırlı olsun

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kingdragon
                          Çok güzel olmuş ama benzer bir uygulama forumda paylaşılmıştı, sanırım muayeneden geçememiş, muayene öncesi bir araştır, ona göre önlemini al.
                          Bende öyle birşey hatırlıyorum..

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
                          Şimdi F30 Modernline Sunroof

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kingdragon
                            O geçmeyen arkadaşın sağdaki çıkışta kazan yoktu sanırım o yüzden kalmamış mıydı?

Yorum

Bende de sağ çıkış için kazan yok. Ama uçlar ses de vermiyor. Belki bu şekilde yırtarım. bir de uçların hemen altına denk gelen bölümleri kapatan kapaklar var. İlk birkaç resimde görünüyor zaten. Olmadı onları takar öyle şansımı denerim kazan bunun altında hesabı.

Her şekilde zaten ilk muayneye girerim baktım sorun çıktı orjnal haline dönmesi bir kaynak işine bakar. Nasılsa bir ay içinde ücretsiz 2. kez girebiliyorum muayneye

Yorum

İşleniyor...
                              X