Duyuru

Collapse
No announcement yet.

BUGÜN LPG TAKTIRDIM..!!!

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: BUGÜN LPG TAKTIRDIM..!!!

yalçın abi aracın çekişinde bir fark oluyormu klima falan acıkken lpgde kullanırken?

Yorum

Arkadaşlarıma aracın lpg li olduğunu söylemedim. Kullanan arkadaşlar aracı çok beğendi. Sonradan söylediğimde acaba demeye başladılar..... Tamamen lpg ye karşı bir önyargı var . Araçta en ufak bi sıkıntı yok. Prins yağlamalı sistem taktırmıştım. Gayet memnunum. Konuda belirttiğim mesafe de 2 yetişkin 2 çocuk araç ön yolcu koltuğu dahil ağzına kadar bagaj dolu klima sürekli açık halde.

1.4 Beyaz 18" Sunroof
      Navigasyon DVD
      46KT880

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yates
        Selamlar ben de aracıma Prins lpg taktırdım. Şu an aracım 13000 de. 3000 km de iken takılmıştır. Şu ana kadar bir sorun yok lpg li iken 205 km hıza ulaşmama rağmen bi hata oluşmadı. yakıt konusuna gelince şehir dışı bir depo ile (yaklaşık 35 lt 72 tl ye doluyor K.maraş fiyatları) 390 km gittim. K.Maraş-Elazığ sivrice ilçesi arası mesafe..
        Bildiğim kadarı ile 1,4 lerden ilk taktıran sizsiniz.Biraz anlatırsanız sitede merak eden varsa bilgilenmiş olur.

Performansınız nasıl?
        Tüketim ortalamanız nasıl?
        Pistonlarla ilgili işlem yaptırdınız mı?
        Garantiniz bozuldu mu? Yoksa devam ediyor mu?
        Marka konusunda araştırma yaptınız mı? Tavsiyeniz var mı?

Bu ve benzeri soruların cevabını en iyi sizden alırız galiba.

Yorum

Taktırmadan önce bayağı bir araştırma yaptım. İlk defa 0 bir araç aldığım için başlardaki yakıt tüketimi beni gerçekten korkutmuştu ve bu nedenle taktırmaya karar verdim . (10 lt nin altını hiç görmemiştim şehir içi) Bi kaç marka tavsiye edildi, Prins,vialle,Emer gaz gibi. Hem servis yaygınlığı hem de bölgedeki ustamın isminden dolayı Prinse karar verdim. Araç 2 yıl Prins (ipragaz firması) garantis altında. Eğer araçta bir sorun oluşursa yetkili servis sorunun LPG'den kaynaklandığını belirten rapor yazması halinde İpragaz faturayı kabul ediyor. Zaten lpgden kaynaklı değilse garanti kapsamında olduğu için Opel garantisinde yapılıyor. Yakıt tüketimine gelirse K.maraşta şehiriçi rahat kullanımda lpg&benzin karışık 30 krş, eğer sakin kullanırsanız 25 krş.1 depo ile otobanda Adana-K.maraş gidiş geliş 400 km biraz da şehiriçi rahatlıkla gidiyorum. (max hız 120 klima açık).
          extra bilgi isteyenlere Pm den cep telefonumu verebilirim.

1.4 Beyaz 18" Sunroof
          Navigasyon DVD
          46KT880

Yorum

ben sıfır almıştım insigniamı (1.4 T edition elgance) 25 nisanda.. 3500 km de landirenzo tüp taktırdım çok ciddi bir yakıt tasarrufu var 11000 km ye geldim bu tatil çokk çokk gezdim iki problemden bahsedeyim biri motor arıza lambası yandı.. nedeni diyarbakır dönüşü bir yerden aldığım yakıttmış arızaya bakınca servis söyledi.. tek marka kullanın dediler ve mümkün mertebe şehir içinden en aktif benzinlikten alın dediler ben hep opetten alıyordum ve çok memnunum yolda gazım bitince mecbur kaldım böyle bir durumda kesinlikle benzinle devam etmenizi tavsiye ederim.. bi daha bu hataya düşmem.. ikincisi 3 kez yaşadım bu hatayı kendiliğinden geçiyor nedenini hala araştırıyorum çekiş kontrol sistemi hatası anti patinaj lambası varya göstergede o lamba yanıyor..3-5 dakika sonra geçiyor ilginç olan şey arabayı parka bırakıyorsunuz ya hareket ettiğinizde yanıyor yani sürüş sırasında değil.. ama sonra geçiyor.. .bu ne demek çözemedim.. yakıt olarak bende 370km falan yapıyorum ama yates arkadaşıma gör biraz daha süratli kullanıyorum.. bide digital klima açık olur bende sürekli..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: zorlu_06
              ikincisi 3 kez yaşadım bu hatayı kendiliğinden geçiyor nedenini hala araştırıyorum çekiş kontrol sistemi hatası anti patinaj lambası varya göstergede o lamba yanıyor..3-5 dakika sonra geçiyor ilginç olan şey arabayı parka bırakıyorsunuz ya hareket ettiğinizde yanıyor yani sürüş sırasında değil.. ama sonra geçiyor.. .bu ne demek çözemedim.. yakıt olarak bende 370km falan yapıyorum ama yates arkadaşıma gör biraz daha süratli kullanıyorum.. bide digital klima açık olur bende sürekli..
              Aynı sorun bende de oluyor bu nedenle iki kez servise gittim. ancak oraya varıncaya kadar arıza ışığı sönüyor. servis birşey bulamıyor. en son bana bu arıza tekrar ettiğinde resmini çekin dediler. geçenlerde tekrar etti. bende resmini çektim. servise uğrayınca resmide göstereceğim...
              MEN AMENE BİL KADER EMİN-E MİNEL KEDER.

Yâ Rab! Garibem, bîkesem, zaîfem, nâtüvanem, alîlem, âcizem, ihtiyarem, 
Bî-ihtiyarem, el'aman gûyem, afv cûyem, meded hâhem zidergâhet İlahî!

Yorum

saçmalıyorlar resmini çekince ne değişecekmiş ki.. o lamba yanıyor işte..

Yorum

Stabilitrak hatasının LPG ile ilgisi yok, bende de zaman zaman yanıp biraz gidince sönüyor, sanırım yazılım güncellemesi falan gerekiyor.
                  1.4T Su Mavisi + Sunroof Paketi + Landirenzo Omega Kit LPG

Yorum

Gerçek anlamda merak ettiğim bir konu bu 1.4 T lerde LPG olayı küçük büüyk bi sıkıntı çıkmayacağı veya çıkmadığı takdirde almayı düşünüyorum inşallah araçlarınızda da bir sorun çıkmaz dostlarım allah emek zaylığı vermesin
                    2011 Ford Mondeo/1.6 TİTANİUM 125 ps/SİYAH

Yorum

eren ayda 1500 kmden az km yapıyorsan lpg ye gerek yok zaten az yakıyor ama cok km yapıyorsan lpg yağlamalı sistem prins veya landi renzo taktırabilirsin diye düşünüyorum...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: zorlu_06
                        Selam arkadaşlar bugün Landi renzo tüp taktırdım..Aslında takmaya pek niyetim yoktu ama çevre baskısı diyelim. arkadaşım zorla götürüp taktırtı..Aracım 3600 kmde Olumlu ve olumsuz yanlarını sizinle paylaşıcam şimdilik çekişte bir fark hissetmedim. turbo kitli ve yağlama sistemli lpg takıldı... bakalım hayırlısı ben ordayken bir insignia daha geldi.. onada takılacağını söylediler .. Yarından itibaren kullanıcam bol bol bakalım ne olucak verileri paylaşırım..
                        dostum sen ne marka kit taktırdın ve ne kadar fiyatı
                        2010 1.6T Cosmo,Teknik Gri, 19 jant,Cyclone navigasyon, JBL ses sistemi, ayna altı led,

Yorum

1.4 Turbocular LPG ye geçmeye başlamış bile ...

Bende düşündüm ama asla taktırmamaya karar verdim
                          Onun yerine durumum müsait olursa aracımı dizel üst sınıf bir van ile değiştirmeyi düşünüyorum
                          2015 2.0 sorento

Yorum

Landirenzo taktırdım.. fiyatı düşünürsen konuşuruz şimdi farklıdır çünkü ama bayağı arastırdım.. arar sorarız ankara olgun lpg de taktırdım..

Yorum

İşleniyor...
                            X