Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.6AT 170 hp aracım ve lpg

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 1.6AT 170 hp aracım ve lpg

Biraz foruma biraz da İnternete baktım ama emin olamadım arkadaşlar hatta satılık ilana da koydum aracı.. 1.6t 170 hp insignia için sizce lpg takılır mı ve hangi kit mantıkli yıllık 30 bin km yapıyorum ve 1 senede zorlamaya başladı sarfiyatı.. Daha önceki aracım ix35ti prins vsi2 taktirmistim candanda güzel yapmışlardı. Yine oraya mı gitsem diyorum. Sizce mantıklı olan nedir?

Bence LPG ile uğraşmayın, satıp dizel bir araç alın. LPG'nin eskisi kadar avantajı kalmadı, bu avantaj her an gelecek yeni bir vergiyle daha da azalabilir. Öte yandan SIDI motorda LPG ile sorun yaşama ihtimali çok yüksek, bir de her yıl muayene işi eklenince bence en mantıklısı dizele geçmek. Yılda 30.000 km için benzinli araç fazla gerçekten.

Yorum

her yıl muayene de yeni mi çıktı hocam anladim bakalim satıp dizele gecicez o zaman

Yorum

Lpg li araca her yil muayene yok. Ankarada mocan otogaz var prins bayisi. Candan dan daha iyidirler.

Yorum

prins mi öneriliyor peki bu araçlara

Yorum

Evet prins en iyi uyum saglayan ve tl bazinda en az yakan sistem, en son 2.0 vsi takiyorlardi. Suan 3.0 vsi takiyo olabililer. Bu sistem karma tuketim yapan bir sistem fakat benzin kullanimi cok cok az. 3.0 olursa tuketimi cok daha az olacaktir. Ankaradaki prins bayisi mocan otogazin iscilikleri cok cok iyi.

Youtube de 1.6 sidi motora lpg takanlar bir izle istersen.

Bu araci satip b sinif araca binersen konfor ve yol tutus acisindan alismakta zorlanabilirsin.

Bu arada aracini begendim takas teklif etsem mi diye aklimdan gecmedi degil.

Yorum

:-) evet hocam biraz zor olcak alışmak ama küçük olsun az yaksın artik donanıma falan bakmıyorum çoğu zaten boş bence temel şeyler dışında bakayım vidyolara

Yorum

Orjinal yazı sahibi: koronel View Post
                her yıl muayene de yeni mi çıktı hocam anladim bakalim satıp dizele gecicez o zaman
                Yokmuş ben yanlış biliyormuşum. Her yıl sızdırmazlık testi mi yaptırmak gerekiyordu?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post

Yokmuş ben yanlış biliyormuşum. Her yıl sızdırmazlık testi mi yaptırmak gerekiyordu?
                  Sızdırmazlık testi de yok, sadece araç muayenesinde sızdırmazlığı kontrol ediliyor. Harici herhangi bir uygulama veya konrtol yok. LPG nin kendi bakımı hariç( her 10.000 km olarak biliyorum)
                  2011 MODEL ,1.6T 180hp, DVD800

Yorum

İşleniyor...
                  X