Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İnsignia vuruntu tekleme

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• İnsignia vuruntu tekleme

Merhabalar foruma yeni üye oldum 1 haftalık insignia 1.6 turbo 180bg kullanıcısıyım aracım landrenzo marka lpg takılı aldığım günden beri aracı devirli kullanıyorum hiç sıkıntı yaşamamıştım motor sıcakken lpgden benzine kendim aldım ve baya gaza abandım 3 vitesteyken araba teklemeye başlayıp güç düştü arıza lambasını yaktı servise götürün yazdı daha sonra aracı stop edip epey bekledim tekrar çalıştırdım rolantide sarsıntılı çalışmaya başladı gaz verince patır patır ediyordu eve gelirken lpgye almayı denedim geçmedi evde stop ettim ustayı aradım tekleme bobinden buji den enjektörden gaz beyninden olabilir sabah getir dedi kutup başlığını sök bekle geri tak dedi tabi bunlar oluncaya kadar motor soğudu söktüm taktım arıza lambası söndü ve aracı çalıştırdığımda düzelmişti lpg ye de geçti stop ettim sabah ustaya götürürkende sıkıntı yoktu arada tekliyordu usta lpg yi bilgisayara bağladı bi kez enjektör hatası vermiş büyük ihtimal pislik vardır araçta sıkıntı yok dedi aracıda bağladı bişey gözükmüyor dedi enjektör temizleyici benzine ve lpg tankına sıktı varsa pislik temizlesin diye 1 gün kullandım benzinde ve gazda sıkıntı yaşamadım bu gün yakıt almaya gittim benzin aldıktan sonra yine sıcakken lpg den benzine aldım benzine geçti daha sonra ilerledim o kadar sıkıştırmadığıma rağmen yine tekleyp vuruntu yapmaya başladı lamba yine yandı ve araç çekişten ve hızdan düştü motor soğuyunca aynı şeyleri yine yaptım düzeldi ama bazen araç hızlanırken yine tekliyor gösterdiğim ustalarda bişey yok diyor yani tam yolda kal öyle gel diyor sıkıntı neden yaşayanınız varmı

Hoşgeldiniz keyifli paylaşımlar

İyi bir ustaya götürün sorunun log de mi yok sa başka bir nedendenmi teşhis konsun ama anlattıklarınız LPG kaynaklı oluşan sorunlara benziyor

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Bu gün götürdüm 3. Silindirde tekleme sorunu olduğunu söyledi bu hatadan geçmiyormuş lpgye teklemeyi bulmak için motorun soğuyup ölçüm yapmam gerek bobindenmi enjektördenmi sibobtanmı olduğunu öğrenmem gerek dedi aracı bıraktık yarın belli olacak arızanın nerden olduğu teşekkür ederim

Yorum

Sibab lar değişecek dedi 4 binlirayı bulrmuş sibab yandığında araç düzelip bozuluyormuymuş anlayamadım

Yorum

Geçmiş olsun öncelikle, sağlama açısından başka bir ustaya önce yağsız sonra yağlı kompresyon testi yaptırın. Mümkünse aracın başında bulunun. Eğer sorun subaplarda ise değişim yapıldıktan sonra LPG için AFR ayarı yaptırın yolda seyir halinde. Forumda gerekli bilgiler var. Sorunuz olursa cevaplamaya çalışırım.
          Kolay gelsin...
          Insignia 1.6T 2010 Cosmo Teknik Gri
          +DVD 800 Navi
          +19" Jant
          +Prins Vsı 1.0

Yorum

Ustalar direk lpg arızası,bobin, subap, oksijen sensörü diye saymaya başlıyor. Mümkünse birden fazla ustadan fikir ve fiyat alın. Hem lov ustasından hem de motor ustasından i. AFR ayar kısmına kesinlikle katılıyorum.

Yorum

Sibaplar ve elektirk bobinini değiştirdi araç düzeldi ama büyük ihtimal bence aracın üst kapak sökülünce contası eskimişti ve yağ kaçırmış piston üzerine piston yataklarını ölçtürdük 100de 100 çıktı conta kaçırınca ondan bozukluk oyabileceğini düşündüm çünkü değişen sibapların sadece ikisinde deforme gördüm oda çok fazla değildi ama değiştirttik söküldü nasılsa diye benzindeki vuruntuyu bu şekilde çözdük işin lpg sine gelince lpg enjektörleri tıkanmış olduğunu söylediler değişimi 750 tl ymiş bizde 80 liraya temizlettik lakin eskiki lpg performansı kalmadı biraz maddiyatı düzeltince onuda değiştirtecem 7 gündür biniyorum bi sıkıntı yaşamadım verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim

Yorum

Öncelikle geçmiş olsun, lpde kullanmaya başlamadan önce mutlaka yolda AFR ayarını yaptırın.

Yorum

Merhaba 2011 1.6 Turbo Benzinli insignia aldım 800 km felan yol yaptiktan sonra araçta yolda bi anda giderken tekleme sorunu ve gaz yememe sorunu başladi motor arıza lambası bi kere yandi söndü ve ekran da en kısa zamanda servise gidin yazısı cıkti arac 3 bin devirin üzerine çıkınca tekleme yi kesiyor. Calisirkende teklemeli çalışıyor. Sorun ne olabilir yardımcı olabilir misiniz?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Talhaaaa06 View Post
                    Merhaba 2011 1.6 Turbo Benzinli insignia aldım 800 km felan yol yaptiktan sonra araçta yolda bi anda giderken tekleme sorunu ve gaz yememe sorunu başladi motor arıza lambası bi kere yandi söndü ve ekran da en kısa zamanda servise gidin yazısı cıkti arac 3 bin devirin üzerine çıkınca tekleme yi kesiyor. Calisirkende teklemeli çalışıyor. Sorun ne olabilir yardımcı olabilir misiniz?
                    Bobin arızası olabilir. Arıza kaydına baktırın.
                    İnsignia >> 2010 >> 1.6 T Cosmo >> Teknik Gri
                    Vw  CC  >> 2013 >> 1.4 TSİ BMT >>  Beyaz

Yorum

Teşekkür ederim ariza kaydina baktirdiktan sonra tekrar dpnus yaparım.

Yorum

Merhaba 2010 1.6t zavolli lpg araç aldım 15 gün oldu lpgde aşırı tekleme yapıyor arıza lambası yaktı hemen benzine aldım servise gittim benzinde hiç sorun yok bobin değişti buji değişti 2 gün benzinde bindim hiç sorun yok ancak sorun lpg de dediler lpg sutası baktı enjektör değişti baktı falan halen sorun devam ediyor. yarıdmlarınızı bekliyorum arkadaşlar

Yorum

İşleniyor...
                        X