Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Termostat kaç derecede açaıyor?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

19:18
    Herkese mrb. 1.4 turbo insignia aracimda son zamanlarda hararet göstergesi 95 e dogru cikip geri 90 a düşüyor.
    Bu bazen oluyor bazen olmuyor.
    4 ay önce devirdaim degismistim.
    Simdide termostattan şüphelenip orjinali ile değistirdim.
    Araç dururken test ettigimizde termostat açiyor fandan sonraki hortum isiniyor. Biraz daha gaz verince fanda açiyor. Tum bunlari yaparken ibre 90 ini geçmiyor. Yani hersey normal.Usta havasini da aldim iyice diyor.
    Ama araba hareket halinde iken ibre ara sira 95 e yaklasip geri 90 na dusuyor. Termostat tan desem normal gibi. Ama bu aralar hava soguk ,bu olay oldugunda kaputu acip baktigimda genelde fan sonrasi hortum soguk oluyor. Usta hava soguk termostat o yuzden acmamistir normal termostat aciyor diyor. Su eksiltme yok aracta. Neden dir bilemedim. Usta normal diyor. Ama önceden olmuyordu. Yardimci olursaniz sevinirim

Yorum

Aynı problem. Başımda usta söylediklerinden hiçbir faekı yok .

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kimyaci View Post
        19:18
        Herkese mrb. 1.4 turbo insignia aracimda son zamanlarda hararet göstergesi 95 e dogru cikip geri 90 a düşüyor.
        Bu bazen oluyor bazen olmuyor.
        4 ay önce devirdaim degismistim.
        Simdide termostattan şüphelenip orjinali ile değistirdim.
        Araç dururken test ettigimizde termostat açiyor fandan sonraki hortum isiniyor. Biraz daha gaz verince fanda açiyor. Tum bunlari yaparken ibre 90 ini geçmiyor. Yani hersey normal.Usta havasini da aldim iyice diyor.
        Ama araba hareket halinde iken ibre ara sira 95 e yaklasip geri 90 na dusuyor. Termostat tan desem normal gibi. Ama bu aralar hava soguk ,bu olay oldugunda kaputu acip baktigimda genelde fan sonrasi hortum soguk oluyor. Usta hava soguk termostat o yuzden acmamistir normal termostat aciyor diyor. Su eksiltme yok aracta. Neden dir bilemedim. Usta normal diyor. Ama önceden olmuyordu. Yardimci olursaniz sevinirim
        Hocam, aracınızla ilgili soğutma sıvısı değişimi, soğutma sıvısının içindr dolaştığı tesisatı ve radyatörü en son ne zaman temizlettiniz? birde aracın devirdaimindeki havayı dışarı attırdınız mı? Aynı sorunu bunlarda yapıyor. Termostatda bir arıza olsa ya tamamen açık pozisyonda kalır ve motor geç ısınır hızlandığınızda hararet hızlı şekilde düşer, kapalı kalırsa hararetten dolayı motor yersiniz. Ben olsaydım evvela tesisatımı güzelce temizletip daha sonra devir daim pompası gibi daha pahalı parçalara bakardım.

Yorum

İşleniyor...
        X