Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İnsignia SIDI 170bg ICOM JTG ???

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• İnsignia SIDI 170bg ICOM JTG ???

Konuda yazdığım 2013 aracımın yakıt olayını (60-68krş) çözemezsem takılı olan karma Lpg yi söktürüp yerine sıvı taktırmayı düşünüyorum. Bu konuda icom nasıldır, sıkıntı yapar mı.?? Kullanan arkadaşlardan destek rica ediyorum...

Yakıt olayının çözümü sağ ayağınızda saklı. Lpg işinde de bilinmedik kitlere çok da bulaşmamak lazım.
    34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Benim için uzun ve ömrümden ömür giden bir kullanım sonrası İstanbul içi 9.5 değerine ulaştım birkaç günlüğüne.. ama zaman içinde sıkılıp bunalmamdan dolayı yine 11-11,5 seviyesine oturdu, hatta bu aralar 12 yi zorluyor... O şekil kullanmak bana göre değil, onu anladım. Sonuçta doğru düzgün kullanmayacaksam neden aldım ki bu futbolu arabayı...(;

NOT: 9-10 değerleri ütopik değerler değil ama ciddi anlamda sabır ve geniş zaman gerektiriyor...

Yorum

"Sonuçta doğru düzgün kullanmayacaksam neden aldım ki bu turbolu arabayı..." olacaktı... Telefon düzeltmesinin azizliğine uğradım...

Yorum

Sıvı sistemler maalesef bizim araçlara uyumlu değil, zamanında marjet taktırıp sorun yaşamayan kişi sayısı çok az. Marş uzaması, yakıt pompası vs gibi sorunlar yaşanıyor. Hatta forumdan Wolverine 'de sıvı sistemi söktürmüştü aracından. Siz üçel otogaza gittiniz mi? Sizin probleminiz çok farklı bir problem çünkü. Forumda aynı kiti kullanarak gayet stabil kullanan arkadaşlar var.
          Bence yapmanız gereken öncelikle Üçel otogaza gitmeniz, ardından AFR ayarıyla sorunu çözmeyi denemeniz. Bunların hiçbirinden sonuç alamazsanız, LPG kitini söktürüp Prins veya Landirenzo'ya yönelmeniz.
          Prins taktırmayı düşünürseniz benim takırdığım yeri önerebilirim. Şu anda en az benzin yakan araç benim araçtaki kit sanırsam. (km'de 4 kuruş yakıyor.)

Yorum

emrekaya88 Ben o kadar benzin yaksam daha ne isterim... Drivvo programına göre benim benzin tüketimi 0,40 krş, Lpg tüketimi de 0,29krş... Ne anladım ben bu işten..!!!
            Benzin istasyonuna sahibi kadar gider oldum, 2-3 günde bir uğruyorum illa ki...(:

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ciaans View Post
              emrekaya88 Ben o kadar benzin yaksam daha ne isterim... Drivvo programına göre benim benzin tüketimi 0,40 krş, Lpg tüketimi de 0,29krş... Ne anladım ben bu işten..!!!
              Benzin istasyonuna sahibi kadar gider oldum, 2-3 günde bir uğruyorum illa ki...(:
              Söylediklerimden birini yaptırmanız sizin için en mantıklısı ozaman.

Yorum

Makyajlı kasada sıvı sistemden uzak duralım. Marjete yaklaşmayalım bile. Lpg söküldüğü günden itibaren aracımla 2.balayı yaşıyorum desem abartmış olmam..
                Yakıt ortalamam kısa mesafe ve yoğun trafik, soğuk havadan dolayı 12-13 lt.lerde ancak umursamıyorum bile..
                @Murat
                2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Orjinal yazı sahibi: emrekaya88 View Post
                  Sıvı sistemler maalesef bizim araçlara uyumlu değil, zamanında marjet taktırıp sorun yaşamayan kişi sayısı çok az. Marş uzaması, yakıt pompası vs gibi sorunlar yaşanıyor. Hatta forumdan Wolverine 'de sıvı sistemi söktürmüştü aracından. Siz üçel otogaza gittiniz mi? Sizin probleminiz çok farklı bir problem çünkü. Forumda aynı kiti kullanarak gayet stabil kullanan arkadaşlar var.
                  Bence yapmanız gereken öncelikle Üçel otogaza gitmeniz, ardından AFR ayarıyla sorunu çözmeyi denemeniz. Bunların hiçbirinden sonuç alamazsanız, LPG kitini söktürüp Prins veya Landirenzo'ya yönelmeniz.
                  Prins taktırmayı düşünürseniz benim takırdığım yeri önerebilirim. Şu anda en az benzin yakan araç benim araçtaki kit sanırsam. (km'de 4 kuruş yakıyor.)
                  Merhaba siz nerede taktirmistiniz bu lpg kitini ve afr ayarı ile mi sağlandı bu benzin yakıt degeri?
                  2014 Insignia Sports Tourer Cosmo 1.6 170hp AT + Flex Ride + Navi + Çevre Görüş + Park'n Go + Kış Paketi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: KafamRahat View Post

Merhaba siz nerede taktirmistiniz bu lpg kitini ve afr ayarı ile mi sağlandı bu benzin yakıt degeri?
                    Merhaba,
                    Bostancı Çetinsay otogaz'da takıldı kit. Prinslere afr ayarı yapılamıyor. Prins Hollanda genel merkezden bir mühendis yaptı ayarımı. Türkiye ziyareti sırasında Çetinsay Otogaz'a da gelmiş. Benim aracıma da baktırma şansı bulduk.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: emrekaya88 View Post

Merhaba,
                      Bostancı Çetinsay otogaz'da takıldı kit. Prinslere afr ayarı yapılamıyor. Prins Hollanda genel merkezden bir mühendis yaptı ayarımı. Türkiye ziyareti sırasında Çetinsay Otogaz'a da gelmiş. Benim aracıma da baktırma şansı bulduk.
                      Önceki yazilarinizdan bshsettiginiz ayari okumuştum acaba şuan her araca uyguluyorlar mi bunu, yoksa bahsettiginiz değerlerde lpg yakıtı çok makul seviyede. Teşekkürler bilgi için
                      2014 Insignia Sports Tourer Cosmo 1.6 170hp AT + Flex Ride + Navi + Çevre Görüş + Park'n Go + Kış Paketi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: KafamRahat View Post

Önceki yazilarinizdan bshsettiginiz ayari okumuştum acaba şuan her araca uyguluyorlar mi bunu, yoksa bahsettiginiz değerlerde lpg yakıtı çok makul seviyede. Teşekkürler bilgi için
                        Yani Çetinsay otogazla konuştuğumda, Hollanda'daki mühendisin uzak masaüstü bağlantısıyla araca bağlanıp ayar yapabileceğini söylediler. Yapılamaması için bir engel yok, hatta bahsettiğim mühendis belirli aralıklarla Türkiye'ye geliyormuş, 2 ay kadar önce yine gelmişti, birlikte yola çıkıp yolda bir daha ayar yaptırdım.

Yorum

Aracınız otomatik olduğundan 11-11.5 L yakmasında bir gariplik yok. Benim manuel haliyle 10-11 arasında. Perşembe buluşmalarını bir kenara koysak bile günlük kullanımda sakin kalamıyorum ki trafiği tenha şehirlerdekiler gibi 9 litreye indirebileyim. Aracınızı bu haliyle kabul ettiğiniz zaman daha mutlu oluyorsunuz inanın

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Bu İCOM marka kiti ben de çok merak ediyorum. Kamyon, tır, BMW, Mercedes marka bir çok araca montajları var. İzmir plakalı bir insigniaya montaj yapılmıştı bir kaç sene sonra sahibinden satılıktı ve arayıp memnuniyet durumunu sormak isterken ben daha arayamadan satılmıştı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş View Post
                              Aracınız otomatik olduğundan 11-11.5 L yakmasında bir gariplik yok. Benim manuel haliyle 10-11 arasında. Perşembe buluşmalarını bir kenara koysak bile günlük kullanımda sakin kalamıyorum ki trafiği tenha şehirlerdekiler gibi 9 litreye indirebileyim. Aracınızı bu haliyle kabul ettiğiniz zaman daha mutlu oluyorsunuz inanın
                              Kesinlikle katılıyorum zaten en mantıklısı da bu, 1.0 suzukinin 10lt yaktığı bir yerde araçlarımız oldukça makul değerlerde, 1.6 170hp araç bu birde otomatik vites etkisi var, ancak çok yoğun kullanan kullanıcıyı bir nebze etkiler elbette, benim gibi sadece arada haftasonu kullaniyorsaniz 3.000cc araç bile çok etkilemez insanı, araçlarımız çok yakmıyor da akaryakıt pahalı ülkemizde.

Yorum

İşleniyor...
                              X