Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.6t SİDİ YAKIT TÜKETİMİ

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 1.6t SİDİ YAKIT TÜKETİMİ

İYİ GÜNLER KARDEŞLER,

BAŞLIKTA BELİRTTİĞİM ÜZERE 2013 1.6T SİDİ OTOMATİK VİTES ARACIM VAR. ARAÇTA LOVATO EXR LPG (SIVI SİSTEM DEĞİL) TAKILI FAKAT YAKIT TÜKETİMİ CAN SIKMAYA BAŞLADI. EKTEKİ FOTOĞRAFLARDA GÖRÜLECEĞİ ÜZERE PROGRAMIN HESAPLADIĞI TUTAR 0,63krş. GİBİ ÇOK CİDDİ BİR RAKAM. YOL BİLGİSAYARI 10,5-11lt CİVARINDA DOLAŞIYOR, BUNA GÖRE HESAPLASAK YALNIZCA BENZİN KULLANIMI OLSA 0,60-0,65krş TÜKETİM OLMASI GEREK. BEN LPG İLE BİRLİKTE NEREDEYSE AYNI YAKIYORUM. BİR SIKINTI VAR BU İŞTE...!!!
    LPG KULLANAN DİĞER ARKADAŞLARIN YAKIT DURUMLARI NEDİR.
    You do not have permission to view this gallery.
    This gallery has 1 photos.

Aracınız aşırı benzin tüketiyor, ortalama tüketim 2lt/100km olması gerekiyordu. Sizinkisi 3,8lt gibi bir ortalama... Ayarlatmanız lazım. Benim istanbul trafiğinde yakıtım 0,40-0,45tl arası. (2013 1.6t sidi)

Yorum

Eyvallah kardeş.. Bakım zamanı geldi zaten, 10.000km yaklaştı. Gittiğimde çözerler inşallah.. sırf yakıt yüzünden satmayı bile düşündüm..

Yorum

Ayarlarınızı kontrol ettirmenizde fayda var gibi.
        34HZD10

Yorum

Ben lpg de 042 gördüm.
          Ergün GÜRBÜZ

Yorum

İstanbul Beylikdüzü bölgesi tavsiye edeceğiniz servis var mıdır. Bu araç 40-45krş aralığında kalsa öldürene kadar binerim herhalde. Civicten sonra gerçekten "ben arabayım arkadaş" diyor makine...

Merkezdeki mühendis Esenyurt'ta bi bayi söylemişti ama unutum adını, yerini.. Bu işlerden anlayan bir bayi tavsiye edebilir misiniz..??

Yorum

Merhaba servislerde yakıt tüketimi nasıl ayarlanıyor acaba, benim aracımda da şu sıralarda aşırı yakıt tüketimi mevcut, yarım depo benzin 250km de bitti neredeyse istanbul içinde.
              2014 Insignia Sports Tourer Cosmo 1.6 170hp AT + Flex Ride + Navi + Çevre Görüş + Park'n Go + Kış Paketi

Yorum

Havalar soğudu. Bu sebeple yakıtta 1-2lt arası artış normal. Takmayın kafaya..
                @Murat
                2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Wolverine View Post
                  Havalar soğudu. Bu sebeple yakıtta 1-2lt arası artış normal. Takmayın kafaya..
                  Sanırım benim araç 2-3lt arttı, neredeyse 3.000 motor araç gibi yakmaya başladık istsnbulda, soğuk + istanbul trafiği hiç iyi değil şuan yakıt için
                  2014 Insignia Sports Tourer Cosmo 1.6 170hp AT + Flex Ride + Navi + Çevre Görüş + Park'n Go + Kış Paketi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: KafamRahat View Post

Sanırım benim araç 2-3lt arttı, neredeyse 3.000 motor araç gibi yakmaya başladık istsnbulda, soğuk + istanbul trafiği hiç iyi değil şuan yakıt için
                    Çok ilginç, benim araçta fark edebildiğim bir artık yok; olsa olsa 0.5 litre artış vardır.

Yorum

aynı araç bende de var landirenzo sıvı sistem 63 kuruş yakıyorum daha ayarlatamadım ama yozgatın fena soğuğu da bunda etkili diye düşünüyorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post

Çok ilginç, benim araçta fark edebildiğim bir artık yok; olsa olsa 0.5 litre artış vardır.
                        Benim araçta bir gariplik var bakım zamanida geldi, servise bir soracağım bu konuyu.

Yorum

Konuyu biraz daha geliştireyim..
                          lpg full (35lt civarı 110tl) + 100tl benzin (6tl den) =350km civarı yol yapıyor..
                          yani 110+100 / 350 = 0.60krş yakıyor.

bu şekilde karşılaştırmak daha doğru olacak galiba..

Yorum

Şu anda Esenyurt nokta otogazdan geldim. Hem bakım yaptırayım hemde yakıt olayını görüşeyim diyerek ama yakıt İçin; tüketim değerlerini söyleyince de çok dediler, bilgisayara bağlayınca da her şey normal ayara gerek yok dediler. Bunun peşine Çözüm otogazı aradım; depoları doldur ona göre ölçüm yap dediler, yaptım diyorum bir daha yap diyorlar.. velhasıl onlara göre her şey normal ama ben 4.3lt benzin, 9.8lt Lpg tüketiyorum, toplamda da 0,70krş yakıyorum.. Biri bi şey desin de içim soğusun artık. Bu durum normal mi..

Yorum

Lpg+benzin olarak biraz fazla gibi, kullanim tarzini bilmemekle birlikte benim station wagon aracim 210tl benzin ile sehir ici ortalama 300km rahat yapıyor, bu lpg kiti ile de ilgili olabilir çünkü benzin tüketimi fazla, diğer konuda bir arkadaş prins için ayar yaptırmış ve neredeyse 100tl benzini 1800km de tüketmişti, diger lpg konusunu bir araştırın derim.

Yorum

İşleniyor...
                              X