Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.6t aracıma lpg taktırdım..

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Orjinal yazı sahibi: cagri View Post
    Dertsiz tasasız kullanırsınız umarım. Dayanışma budur, forum bu günler için kurulduclapclap
    Teşekkür ederim çağrı. Forum olmasa olmazdı bu iş herkes sağolsun.
    2016 Mercedes cla 180 cdi amg

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mr.big View Post

montaj yapmıyoruz. Sadece AFR ayarı hocam. O motora prins distribütörü motor numarasına göre montaj yapıyor. telefon açıp bilgi almalısınız.
      Hocam sizle daha önce iletişime geçmiştim, prins kablosu yok demiştiniz artık sorun kalktı sanırım. Ankaradayım ben bu arada
      İnsignia 1.6t 180hp cosmo

Yorum

Güzel bir paylaşım olmuş teşekkür ederim. İnşallah sorunsuz binersiniz.
        insignia 1.6 Turbo Cosmo+flexride+teknik gri+sunroof+deri+cd 500 navi+19" Jant
        honda accord 2.4 Executive...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ahmethamdi55x View Post

Hocam sizle daha önce iletişime geçmiştim, prins kablosu yok demiştiniz artık sorun kalktı sanırım. Ankaradayım ben bu arada
          evet hocam, prins yapıyoruz artık
          Fikrin kadar varsın!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: xsalty_06 View Post
            Güzel bir paylaşım olmuş teşekkür ederim. İnşallah sorunsuz binersiniz.
            İyi dilekleriniz için ben teşekkür ederim

Yorum

Merhabalar,merak ettiğim konu lpg yı taktırırken manifoldu deldirerek mi yapıldı yoksa deldirmeden mi? Bu olayı araştırdınız mı, bende lpg taktıracağım fakat bu konuyu araştırıyorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: esd View Post
                Merhabalar,merak ettiğim konu lpg yı taktırırken manifoldu deldirerek mi yapıldı yoksa deldirmeden mi? Bu olayı araştırdınız mı, bende lpg taktıracağım fakat bu konuyu araştırıyorum
                Direkt enjeksiyon olmadıktan sonra(sıvı sistem) manifolt delinir.
                34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ratip View Post

Direkt enjeksiyon olmadıktan sonra(sıvı sistem) manifolt delinir.
                  2010 yılında Elentra aracıma Beç taktırırken taa o zamanda usta bana istersen delmeden de yapabilirim demişti. Şimdi de insignia'ya yine Brc taktıracağım,araştırma yaparken bu söylemi yine duydum ve nette baktığımda Brc nin pipolu takma yöntemi varmış. Yani manifoldu delmeden takma işlemi. Yorumlara baktığımda ise göreceli kavramlar olduğunu gördüm. Kimisi memnun kimisi memnun değil. Memnun olmayanlar;performansta hafif de olsa azalma olduğunu,bazen kendiliğinden benzine geçtiğini, rölanti de hafif derecede titreme olduğunu yazmışlar. Tabi bu denen sorunlar belki montaj hatası olabilir yada usta iyi değildir bunlardan da kaynaklı olabilir. Benim fikrim ise,eğer aman aman bir fark yoksa deldirmemekten yanayım. Gerçi deldirmeden yaptırıp kullanıp eğer hoşuma gitmezse sonra da deldirerek yatırabilirim de,işte bu olayları merak ediyorum

Yorum

5 bin km oldu bir sorun yok.

Yorum

Sıvı sistemde de yüksek basinç benzin pompasi deliniyor ki bence o daha kötü..
                      @Murat
                      2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

10 bin oldu bir sorun yok. Bu süre zarfında 40 lt gaz ile min.275 max.515 km yaptım. Herkese kazasız belasız sürüşler. İyi forumlar.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mazelife View Post
                          10 bin oldu bir sorun yok. Bu süre zarfında 40 lt gaz ile min.275 max.515 km yaptım. Herkese kazasız belasız sürüşler. İyi forumlar.
                          Hocam merhaba

bendede 1.6 180 hb var tüp takmayı düşünüyorum sizin çok memnum kaldığınızı gördüm yanlız bişe dikkatimi çekti aracı değiştirmişsiniz galiba mercedese geçmişsiniz insignayı tüpten bi problem yaşayıptamı sattınız?

Yorum

Lpg takılalı 35 bin km oldu. 5 bin km önce bobin değiştirdim harici bir sorun yok.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mazelife View Post
                              İlk depo bitti. Sürekli istanbul şehiriçi bazen durkalk bazen açık trafik, klima açık sakin kullanım. 40 lt depo ile 365 km gitti. Ortalama 11 lt lpg harcamışım, burada po'dan alıyorum gazı ve şu an 2.87*40=115 tl Km'de 31 kuruş yakıt sarfiyatı. 1.5 dci insignia gibi oldu Benzin göstergesinde hiç oynama yok desem hakkıdır çok milimetrik bir oynama var. Uzun yolda 450 kesin gider gibi görünüyor.
                              Valla ben de aynı kit'i kullanıyorum 98.000'de aldım ve LPG taktırdım. 120.000 şuan araç. Candan Mühendislik taktı AFR'sini yaptı. Takar takmaz Ümranie-Kastamonu-Kars yolu yaptım. 2 defa daha Kars-Sinop yaptım. Allaha şükür hiç bir arıza ışığı vs yakmadı. Bir yerleri de patlatmadık bereket. Benim de tererddütlerim vardı ancak hakikaten bu iş montaj ve mühendislik işi. Benzin ort.tüketimimi 7.3 gösterge olarak. genelde benzin göstergesi neyse +2 LPG için söyleniyor. Benim de LPG tüketimim ortalama düz hesap 9,5 lt / 100 km desek, Kars Opet 16.12.2020 tarihinde LPG 3.47 TL, 9.5 x 3,47 = 32,96 TL / 100 km yapar. Benzin 7.27 TL x 7,3 ort. tük = 53 tl yapar. 53 - 32,96 = 20,04 tl 100 km de tasarruf var. 1000 km'de 200 tl yapar. 10.000 km'de, 2000 tl yapar. Aracı alalı 30.000 km yapmışım. LPG yanında bir miktar benzin de kullandığını var sayar isek 6000 değil düz hesap 5000 tl tasarruf etmişiz minimum. LPG montaj AFR ayarı dahil Lovato OBD2 19 şubat 2020 montaj tarihi fiyatı 3600 TL. Otuz bin km'de LPG'yi amorti etmişim üzerine de 1400 tl minimum tasarruf etmişim. Ki 30.000 km'de 1000 tl benzin harcamadım yani imkansız. LPG'yi takarken %40 tasarruf edeceğimi oradaki mühendis arkadaş söylemişti. 32.96 'ın %40 ' ı = 13,1 tl yapar ki ben 20 tl'lerdeyim yani benim sürüş karakterimle %55 gibi bir tasarrufum mevcut. Rakamlar kafadan atmasyon kesinlikle değil her türlü ispatlarım 1.6T insignia çok yakmaz ama cahillik yakar iyi forumlar dilerim.

Yorum

Hesaba bakarken yoruldum.

Yorum

İşleniyor...
                                X