Duyuru

Collapse
No announcement yet.

LPG'li İnsignia'ların Yakıt Tüketimleri

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: LPG'li İnsignia'ların Yakıt Tüketimleri

Konu 2011 yılında açılmış ve o günden bugüne lpg kullanan araçlar yani 30.000 km üstünde aracını lpg ile kullananlar nasıl bir sorunla karşılaştı acaba?

Yorum

LPG YAKIT TÜKETİM DEĞERLERİ

ARKADAŞLAR MERHABA ARANIZA YENİ KATILDIM.2009-2012 YILLARI ARASI BİR MODELDE LPG Lİ BİR İNSİGNİA ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM.GÜNLERDİR ARAŞTIRIYORUM.HANGİ SİTEYİ ARAŞTIRSAM YA BENZİNİ ÇOK YAKTIĞI YADA LPG YAKIT DEĞERLERİNİN YÜKSEK OLMASI ŞİKAYETİ İLE KARŞILAŞIYORUM.2'NCİ EL ARAÇ SATAN ARKADAŞLARIN İLANLARINI OKUDUĞUMDA İSE LPG TÜKETİMİNİN KM BAŞI 25-30 KRŞ OLDUĞUNU İLANLARINDA BELİRTİYORLAR.SİZ ARACI KULLANAN GERÇEK KULLANICILAR OLARAK BANA YOL GÖSTERİRMİSİNİZ....LPG DE YAKIT TÜKETİM DEĞERLERİNİZ NEDİR?

Yorum

aracım 112 bin km de.bunun yaklasık 80 bini lpg ile yapılmıstır.sadece subabları çelik yaptım ortalama 30 kurus yakıyor gaz 2,5 lira ıken.cok memnunumj kitim landirenzo subablar celık oldugundan yağlamalı falan degıl.subablarınızı celık yaptırın sonra ver gazı.sakaryada subabları celık yaptırdım.servısden yardımcı oldular ustayı onlar buldu.masallah dıyeyım tas gıbı oldu gaz da 200 km gormuslugum var cok zorlamadım.bı sıkıntı da olmadı.konusur gıbı yazdım okurken kusura bakmayın.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hoskey
          ARKADAŞLAR MERHABA ARANIZA YENİ KATILDIM.2009-2012 YILLARI ARASI BİR MODELDE LPG Lİ BİR İNSİGNİA ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM.GÜNLERDİR ARAŞTIRIYORUM.HANGİ SİTEYİ ARAŞTIRSAM YA BENZİNİ ÇOK YAKTIĞI YADA LPG YAKIT DEĞERLERİNİN YÜKSEK OLMASI ŞİKAYETİ İLE KARŞILAŞIYORUM.2'NCİ EL ARAÇ SATAN ARKADAŞLARIN İLANLARINI OKUDUĞUMDA İSE LPG TÜKETİMİNİN KM BAŞI 25-30 KRŞ OLDUĞUNU İLANLARINDA BELİRTİYORLAR.SİZ ARACI KULLANAN GERÇEK KULLANICILAR OLARAK BANA YOL GÖSTERİRMİSİNİZ....LPG DE YAKIT TÜKETİM DEĞERLERİNİZ NEDİR?
          Merhabalar..
          LPG kullanan Insignia ile ilgili gerçek kullanicı değerlendirmelerini buradan takip edebilirsiniz.. En sağlam kullanıcı yorumlarınıburadan takip ediniz derim.İlk kullanan arakdaşların kötü deneyimleri olsa da artık belli bir seviyeye ulaştı ,çoğu sorun LPG işciliklerinden kaynaklanan sorunlar.En iyi çözüm en iyi montaj yapılan yer ve montaj sonrası müşteri odaklı hizmetten geçiyor..
          2010 Model 1.6 Insignia Sport Tourer

Yorum

Acaba lpg kullanan araçlar 2009 dan sonraki araçlar için daha iyi diyebilirmiyiz yoksa genelleme yapıp hepsi aynı mı diyelim? Yani özellikle Subap sorunu çözüldümü 2009 dan sonraki araçlarda yoksa yine aynı şekilde mi üretiliyor?

Yorum

Er yada geç subap sorunu kaçınılmaz görünüyor..Ancak maliyetide işcilik dahil 800TL civarındadir..Magnezyum alaşımlı subaplar hafif olduğu için motorun genel ağırlığını negatif yönde katkı sağladığı için tercih ediliyor.Çelik subap daha sağlam LPG ye daha uyumlu ancak biraz daha ağır olay bundan ibarettir.
              2009 youlnda buy yana Insignia LPG montajlarında alınan yolu söyle özetleyebiliriz..LPG Li insignia sayısı neredeyse olmayanları yakaladı..Demekki belli bir stabilite yakalandı diye düşünüyorum.
              2010 Model 1.6 Insignia Sport Tourer

Yorum

Merhaba araç 2011 model sport tourer 83 bin de aldım 83500 de Landirenzo kit taktırdım suan 2 bin km oldu, şehir dışı 11.5 litre şehri içi karma kullanım 12.8 litre gaz tüketiyor, kış ayı olduğu için de aylık 50 tl lik benzin alıyorum. Lpg tüketimi bana fazla gibi geldi sizce nasıl

Yorum

Araç 2012 model 1.4T Ed.Elegance

1-) LPG 68.000 de takıldı, Şuan 76.000 de. 8 bin km dir lpg ile kullanıyorum.
                  2-) 1 depo 45 lt lpg alıyor, istanbul içi: 435 km, şehir dışı 560 km gördü.
                  3-) Maximum: 10,5 lt, minimum 8 lt gaz tüketimi yaptım.
                  4-) Romano OBD Turbo Kit. Yağlamalı sistem. ayrıca bir subap koruma yok.
                  5-) Şuana kadar, Herhangi bir sorun yaşamadım, inşallahta yaşamam.
                  Insignia 1.4T Edition Elegance + Stil + 18" + AFL + Navi

Yorum

lpg Shell den 2.88 Bolu ankara ankara- bolu toplam 460 km 126 tl gaz harcadım. Bir ay önce 100 tl ye doluyordu depo ve o haliyle km de 21 kuruş yapıyor. İnsignia için harika değerler.

prins vsi2 turbo kit
                    1.6 180
                    İnsignia 1.6t 180hp cosmo

Yorum

2010 insignia sport tourer 1.6 t aracim var 42000 de lpg takildi simdi 54000 de uzun yolda ideal bir yakit tuketimi var bunun sebebi aracin 6 vites olmadi devir 2300 lerde 120 yapan bir araba denizli civril ilcesi evden 555 km tam olarak gaz 2.30 iken tam kmde 24 krs yakiyordu. Yani istanbul civril arasi . Gelelim istanbul icine benim isim geregi ben hep sokak aralarinda kullaniyorum okullara yonelik calisma yapiyoriuz bu yuzden . Bazen 4. Vitese bile atamiyorum .Tam olarak 43 krs yakiyor gaz su an 2.71 tl burda . Yazin okullarin kapali olmasindan dolayi araci e 5 tem gibi sehir ici kullanimlarda ise 38 krs yakiyor . Birde hem 180 hp aeabaya binicem diyeceksin hemde yakit cok diyeceksin bu cok sacma yakiyor kardesim bu araba yaksinda sonuna kadar helal olsun . Alacak arkadaslar degerler bunlar . Landirenzo evo kit var subap yaglamali

Yorum

Gölbaşı Konya arası 185 km yol yaptım. 65 tl lpg yakmışım. Km: 350 krş.1750 kğ'lık bir araç için bence çok çok iyi değerler.

Yorum

14.03.2017 185 km uzun yol 65,00 tl Lpg Tüketimi : 0,350 krş.
                          19.03.2017 190 km ş.içi yol 72,00 tl Lpg Tüketimi : 0,378 krş.
                          25.03.2017 151 km ş.içi yol 53,00 tl Lpg Tüketimi : 0,350 krş.

Arkadaşlar değerler nasıl sizce? Vialle Lpg Kiti 2009 Sport Tourer 1,6 T. için.

Yorum

Bende lpg yi yeni taktırdım Konyadan Niğdeye 210 km de 65 TL yakmışım en düşük hızım 140

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kayhansoylukan View Post
                              Bende lpg yi yeni taktırdım Konyadan Niğdeye 210 km de 65 TL yakmışım en düşük hızım 140
                              Bu hafta ayar için Vialle bayisi ile görüşeceğim. Galiba benimki biraz yüksek.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kursat42 View Post
                                14.03.2017 185 km uzun yol 65,00 tl Lpg Tüketimi : 0,350 krş.
                                19.03.2017 190 km ş.içi yol 72,00 tl Lpg Tüketimi : 0,378 krş.
                                25.03.2017 151 km ş.içi yol 53,00 tl Lpg Tüketimi : 0,350 krş.

Arkadaşlar değerler nasıl sizce? Vialle Lpg Kiti 2009 Sport Tourer 1,6 T. için.
                                Bence yüksek. Ben lpg yi 2.65 den aldım ve 31 kuruş oldu ankara şehir içi. uzun yolda 5 kuruş daha az yakıyor.

prins vis 2 takılı
                                İnsignia 1.6t 180hp cosmo

Yorum

İşleniyor...
                                X