Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Aracım ve LPG sorunu!

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Aracım ve LPG sorunu!

Öncelikle tüm insignia ailesine selamlar, aracıma emer marka italyan sıralı sistemli, yağlamalı LPG taktırdım, ilk başlarda mutluydum, performans kaybı çok hissedilir derecede yoktu; fakat şimdi güçte sürekli farklılıklar yaşıyorum, bi tam performans veriyor, bi yığılma yapıyor! yokuşlarda bayılmaya başladı, 5. vitesi bile yemiyor! sonra araç kendini toparlıyor, sonra yine düşme yaşanıyor, motor arıza lambası bir yanıyor, bir sönüyor! araç lpg de olmasına rağmen benzinden yiyor! acaba benzinli araç kullanıp, buna benzer sorunlar yaşayan arkadaşlar var mı? aracım güncelleme yapılmamış galiba, bundan kaynaklanan bi sorun olabilir mi? yoksa tamamen lpg uyumsuzluğu mu? lpg'li araç sahipleri sizlerin de görüşlerini almak istiyorum bu konuda, bana kendi araçlarınızla ilgili görüşlerinizi yazar mısınız? geçen gün aracın turbo hortumlarından birisi çıkmış, servise götürdüm yaptılar, çok basit bişeymiş, ama bir daha çıktı hemen ertesi güne, ve bu sefer kendim taktım, acaba lpg'den dolayı böyle bişey yapma ihtimali var mı? yoksa hortumun ağzı mı genişlemiştir sadece? bu sorunu yaşayan arkadaşlar var mı? buna nasıl bir çözüm buldular? cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim, ayrıca bu sorunlar devam ederse, lpg kitini söktüreceğim! acaba araç eski randımanına kavuşur mu? sorunlar ortadan kalkar mı?

Ynt: Aracım ve LPG sorunu!

sorması ayıp emer nedir ? ihihi henüz landirenzo, prins, vialle vs. markalar bile %100 uygunluk garantisi veremiyorken hiç bilinmedik bir marka taktırıp (yada ben ilk defa duyuyorum) büyük kumar oynamışsın bence.
    ben olsam hiç düşünmeden söktürür, bilindik markalara geçerdim
    InsigniaTEAM

Yorum

zaten yeni bi marka piyasada yeni yeni duyuluyor ismi, bunda yağlama sistemi var diye bunu taktırdık, ucuza da takmadılar hani, yağlama sistemi ile bu marka uyumluymuş...

Yorum

onların öyle dediğine bakma satış yapmak için demişlerdir uyumlu diye
        Erhan abininki Prins'di yanlış hatırlamıyorsam, onda da yağlama mı soğutma mı birşey vardı
        InsigniaTEAM

Yorum

Benzer sorunlar bende de oldu. Kesinlikle iyi bir LPG ustasına ayar yaptırmalı. 1 ay uğraştım. Şimdi nispeten düzen tuttu. Sadece sabahları o da bazen biraz titremeli çalışıyor. Yalnız LPG de kesinlikle aracı zorlamıyorum. 5000 deviri geçirmiyorum. Sert kullanacağım zaman benzine alıyorum. Zaten benzindeki performansı normal. Brc marka LPG takılı 15000 km falan ligde kullanilmistir. Sibop hasarı şimdilik yok ama her an olabilir. Ben hazırlikliyim
          Turbo borusu çıkması ben dede oldu.Gaza basınca ses yapıyordu. Servis güzelde sabitledi. Motor devri de bir kere 3000 U geçmemeye ve motor arıza uyarısı verdi. Serviste ustteki kapağı bir kere açıp kapattılar. Düzeldi. Elektiksel bobinlerle ilgili bir şey olabilir dediler.
          Saygılar.
          Aslen galatasaraylıyım.
          Siyah 2009 Opel insignia 1.6 turbo cosmo DVD 800

Yorum

Orjinal yazı sahibi: lk1973
            Benzer sorunlar bende de oldu. Kesinlikle iyi bir LPG ustasına ayar yaptırmalı. 1 ay uğraştım. Şimdi nispeten düzen tuttu. Sadece sabahları o da bazen biraz titremeli çalışıyor. Yalnız LPG de kesinlikle aracı zorlamıyorum. 5000 deviri geçirmiyorum. Sert kullanacağım zaman benzine alıyorum. Zaten benzindeki performansı normal. Brc marka LPG takılı 15000 km falan ligde kullanilmistir. Sibop hasarı şimdilik yok ama her an olabilir. Ben hazırlikliyim
            Turbo borusu çıkması ben dede oldu.Gaza basınca ses yapıyordu. Servis güzelde sabitledi. Motor devri de bir kere 3000 U geçmemeye ve motor arıza uyarısı verdi. Serviste ustteki kapağı bir kere açıp kapattılar. Düzeldi. Elektiksel bobinlerle ilgili bir şey olabilir dediler.
            Saygılar.
            verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim, ben takalı daha 1000 km olmadı, acaba rodaj yüzünden de bu ayarsızlık olabilir mi? eğer ayarlar düzgün ayarlanmadığı için mi bu sorun çıkıyor? Turbo borusu sabitlemek için ne tür bir uygulama yaptılar? ayrıntılı bilgi verirseniz sevinirim... bende şu kapağı açıp kapatma işlemini uygulatayım bari, birazdan lpg'ciye açıp ağzıma geleni söyleyebilirim, aracım benzinde de güçsüz gidiyor! ya da benzin tam dolaşmadığı için sorun yaşıyor da olabilirim... canımı çok sıktı, çeşme otobanında BMW 520 d yeni kasa m paketi yakalayamadım, az kalsın audi a3 1.4 t ye geçiliyordum, ve en kötüsü yokuşta beni bir sorento ekti!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri
              onların öyle dediğine bakma satış yapmak için demişlerdir uyumlu diye
              Erhan abininki Prins'di yanlış hatırlamıyorsam, onda da yağlama mı soğutma mı birşey vardı

bakalım böyle giderse söktürcem, zaten pek ekonomi de yakalayamadım gibi... ayrıca levent abi biraz tüketim değerlerinden de bahseder misiniz?

Yorum

ben landirenzo kullanıyorum eski sistemde 6000 km yeni sistemdede 4000 km dir sorun çıkmıyor özelliklede çekişle ilgili bir sıkıntım yok...

bu arada adı bile duyulmamış bir markaya insigniayı nasıl emanet edebildin..

Yorum

bunu izmir'den bana kavuklar servis müdürü tavsiye etti yoksa ben nerden bulurum emer'i

Yorum

Boru için ne yaptı bilemeyeceğim. Ama sabitleri bir sekilde. LPG de ayarları iyi yaptırmalı. Ben 6-7 kez bir ayda brc Servisi'ne gitmek zorunda kaldım. Bazı kabloların yerlerini falan değiştirdi en son. İyi bir düzeni var şimdilik.
                    Tüketim olarak %30 azaltıyor diyebilirim. 75 tllik gaz ve benzin sirali çalıştığı için sehirdisi ortalama100km /saat hız la 250 km ,sehirici dısı karışık 220km gidiyor. Ama sakin kullanımda.
                    Aslen galatasaraylıyım.

Yorum

teşekkür ederim abi sağolun

Yorum

Boru için ne yaptı bilemeyeceğim. Ama sabitleri bir sekilde. LPG de ayarları iyi yaptırmalı. Ben 6-7 kez bir ayda brc Servisi'ne gitmek zorunda kaldım. Bazı kabloların yerlerini falan değiştirdi en son. İyi bir düzeni var şimdilik.
                        Tüketim olarak %30 azaltıyor diyebilirim. 75 tllik gaz ve benzin sirali çalıştığı için sehirdisi ortalama100km /saat hız la 250 km ,sehirici dısı karışık 220km gidiyor. Ama sakin kullanımda.
                        Levent bey çokda fazla tasarruf yokmuş aslında. Sistemin bedelini amorti etmek için ortalama 20.000 km kullanmak gerekiyor. Sizin söylediğiniz gibi 75 tl / 220 km = 0,34 krş yapıyor tabi artı benzinde var işin içinde. Sakin kullanımda araçlarımız zaten 9,5-10 lt civarı yakıt tüketiyor.

Yorum

Tabii ki. Ama ben ikinci el aldım aracı ve LPG sistemi takiliydi. Sokturmedim haliyle.
                          Aslen galatasaraylıyım.

Yorum

Tabii ki. Ama ben ikinci el aldım aracı ve LPG sistemi takiliydi. Sokturmedim haliyle.
                            Anladım abi Hayırlısı olsun...

Yorum

herşey iyi güzelde sakin kullanabilen varmı ben 2 yılı geçti 10 litre ortalamayı yakalayamadım...

Yorum

İşleniyor...
                              X