Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.6 Turbo içiin LPG....

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: 1.6 Turbo içiin LPG....

irmscher ve lpg mi

Yorum

inanamadın değil mi ama var
      InsigniaTEAM

Yorum

sok oldum vala

Yorum

ben arabama LPG taktıralı 8000 km den fazla oldu ve gayette memnunum. çok şükür bir sıkıntı ile karşılaşmadım, önceleri bende kıyamıyordum ama aracınızın şehiriçi km de yaptığı harcamayı yarıya indirdiğinizde aracınızı kısa vadedede satmayıp 60-70 bin km yaparsanız emin olun zarardan yapacağınız kara siz bile inanamayacaksınız. örn: benim araç ortalama şehirçinde 43 krş. yakıyor benzinle. gazda ise 23 krş. arada 20 krş fark var. 75000 km kullandığınızı varsayarsak sonuçta elde edilen gelir => 0,2 TL x 75.000 = 15.000 TL gaz kitine yapılan masraf yuvarlak olarak 2500 TL denirse sonuçta elinize 12.500 tl kadar para kalıyor. karar sizindir ...

Yorum

ırmscherı bekleyelim mi prins den daha mı kaliteli olur acaba?
            Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

gerek yok ne lpg sı arkadaslar yazık gunah ya

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mertk
                gerek yok ne lpg sı arkadaslar yazık gunah ya
                çok km yapan için mantıklı ama ben km. yapmaya bile kıyamıyorum. çok zor bir konu bu. umarım lpg nin ilerleyen zamanlarda ki sıkıntılarını yaşamazsınız. çünkü ne kadar sıralı da olsa zamanla benzin borularında ve motorda kuruma oluyormuş. Şöyle de bir şey var. motor sürekli gazla çalışınca benzinde performans ta vermemeye başlıyor
                Renault!!!

Yorum

Arkadaş eline sağlık. Bilgilerin çok yararlı oldu. Zahmet etmiş birde foto koymuşsun helel sana. clapclap

Yorum

benim yazdıklarım için mi diyorsun?
                    Renault!!!

Yorum

arkadaşlar lpg nin (turbo benzinli araçlara) bir zararı var mı ya da ilerde turboyu yıpratma gibi bir olayı var mıdır?
                      Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

sence Uğur

Yorum

Orjinal yazı sahibi: insigniaT
                          arkadaşlar lpg nin (turbo benzinli araçlara) bir zararı var mı ya da ilerde turboyu yıpratma gibi bir olayı var mıdır?
                          turbo için bilmem ama motoru sıkıntıya sokacağı kesin. en başta sürekli kontrol etmen gerekiyor. lpg nin beyninden de su geçtiği için zamanla oralardan su kaçırmaya başlıyor ve su eksiltiyor. sürekli aracın suyunu kontrol etmen gerekir. allah göstermesin su biterse olacakları tahmin bile etmek istemiyorum.
                          aynı zamanda motorda ve besleme hortumlarında meydana gelecek kurumalar ve oluşacak çatlamalarda cabası.
                          ayrıca lpg tankının bagajda kaplayacağı yerde cabası.
                          birde benim vectra da olduğu için biliyorum araç ısınıp gaza geçtikten sonra benzinde ki gibi düzenli çalışmayacaktır.
                          takdir sizin tabi...
                          Renault!!!

Yorum

benzinden lpg ye geçtiğinizde yakıta benzine ödediğiniz aynı para cebinizden cıkıyor nedenmi daha önce benzinde aracım km de 450 kr. yakıyor diyordunuz lpg ye geçince 270-300 kr gibi bişey yakıyor diyorsunuz az yakıyor diye aracı cok kullanıyorsunuz. tatile seyahete 1 sefer gidecğinize 2 sefer gidiyorsunuz hem aracı fazla km li oluyor hemde kaza bela riskinizi arttırıyosunuz. takdir sizin .. ben bunca yıldır hiç lpg taktırmadım taktırsaydım bende bu hesapları yapar ve arabayı daha fazla kullanırdım ..AZ BİN ÖZ BİN TEMİZ BİNİN..bu kadar para ile alınan araca valla lpg yazık günah ..atasözü ATINI ALDINDA NALINI ALAMAYIMOSUN...ver parayı tertemiz kafa agrısı olmadan içinize sine sine binin yarın satacakkende tüp takılmayan araçlar daha değerli ve rahat satılıp ilgi görmektedir.. saygılarımla .. hoşçalaınız..
                            2013 BMW 320İ ED 1,6 170 hp beyaz  modernline+comfort+tekno+sounroof
                            2010 COSMO 1,6T beyaz SATILDI..
                            2011 MAZDA 2 PLAY 1,5 OTM...
                            2008 doblo 1,3 m.jet PREMİO

Yorum

Orjinal yazı sahibi: armoni15
                              benzinden lpg ye geçtiğinizde yakıta benzine ödediğiniz aynı para cebinizden cıkıyor nedenmi daha önce benzinde aracım km de 450 kr. yakıyor diyordunuz lpg ye geçince 270-300 kr gibi bişey yakıyor diyorsunuz az yakıyor diye aracı cok kullanıyorsunuz. tatile seyahete 1 sefer gidecğinize 2 sefer gidiyorsunuz hem aracı fazla km li oluyor hemde kaza bela riskinizi arttırıyosunuz. takdir sizin .. ben bunca yıldır hiç lpg taktırmadım taktırsaydım bende bu hesapları yapar ve arabayı daha fazla kullanırdım ..AZ BİN ÖZ BİN TEMİZ BİNİN..bu kadar para ile alınan araca valla lpg yazık günah ..atasözü ATINI ALDINDA NALINI ALAMAYIMOSUN...ver parayı tertemiz kafa agrısı olmadan içinize sine sine binin yarın satacakkende tüp takılmayan araçlar daha değerli ve rahat satılıp ilgi görmektedir.. saygılarımla .. hoşçalaınız..
                              sana sonuna kadar katılıyorum. 2008 in kasım ayında lpg taktırdım eski arabama. 1,5 yılda 55.000 km yol yapmışım. ne olsa lpg ucuz diye sürekli bir yerlere gidiyorum. belki 2 arabası olanlar için mantıklı olabilir. eski olana takarsın lpg yi isteğin yere gider gelirsin. işin için kullanırsın. haftasonu olunca da binersin INSIGNIA na hayatın tadını çıkarırsın.
                              Renault!!!

Yorum

aynen aracın değer kaybına istinaden al bir ucuz 2.el arac ona bin arasıra insignia nı çıkar az km oluncada içine siner kız olan kız gibi yatar 2, aracı al nere gidersen git.ister lpğ li ya
                                2013 BMW 320İ ED 1,6 170 hp beyaz  modernline+comfort+tekno+sounroof
                                2010 COSMO 1,6T beyaz SATILDI..
                                2011 MAZDA 2 PLAY 1,5 OTM...
                                2008 doblo 1,3 m.jet PREMİO

Yorum

İşleniyor...
                                X