Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Lpg Yakıt Tüketiminiz.?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Lpg Yakıt Tüketiminiz.?

S.a arkadaşlar aracı devirli kulanmama rağmen 3000 deviri geçmem landirenzo takılı litresi 2.780'den 100 tl gaz alıyorum 240 km gidebiliyorum. bu şuanki lpg fiyatını baz alarsak sizce normal mi? yoksa benim arac fazla mı yakıyor. Lpg takılı olan arkadaşlar sizlerde yakıt tüketiminizi yazarsanız ben ve konuyu takip eden arkadaşlarda aydınlanmış olur.

Ynt: Lpg Yakıt Tüketiminiz.?

Yol, lastik basıncı, mesafe, kullanıcı farklılıkları, sürüş tarzi vb. değişkenler sebebiyle; ne desek boş.
    En doğrusu yol bilgisayarınızda gördüğünüz ortalama yakıt tüketimi değerinin lpg deposunu doldurdaktan sonra sıfırlamak.
    Yukarıda yaptığınız hesaba göre; yol bilgisayarınızdaki değerin %20 Si lpg tüketmeniz gerekiyor.
    mesale depo bitince;
    yol bilgisayarı 10Lt/100km gösteriyor.
    Siz de 300km mesafe için 36Lt/100km lpg tüketmişsiniz. Sorun yok gibi..
    Beyaz 1.6 T Cosmo Flexride DVD800 Infinity

Yorum

verdiğiniz 240 km içerisinde aracın ısınıncaya kadar harcadığı benzindeki km dahilse biraz yüksek değer.2011 1.6t st kullanıyorum.Brc lpg sistemi var.Ankarada neredeyse her sabah - derecelerde çalıştırıyorum ve dur kalk şehiriçi trafiğinde kullanıyorum.kaba hesapla bir depoyla benzin ve lpg birlikte 330 km yapıyorum.benzin tüketimini net belirleyemediğim için 50 km kadarını ısınıncaya kadar benzinde gittiğini varsayıyorum.280 km bir depo lpg ile gidebiliyorum.Bu arada aracımın lpg deposu ile boş ağırlığı 1650-1700 kilo aralığında.
      1.6 Turbo Sport Tourer Manuel Cosmo Beyaz Cam Tavan Brc Lpg

Yorum

bencede fazla gibi tüketim yeni landirenzo taktırdım şuan deniyorum lpg bittiğinde anlyacağız benzin + lpg tüketimini ama şuan bakarsak 50 kuruştan az yakmamayacak gibi arac 2013 sidi 170 bg insignia taktırdığım a pişman olmam inşallah

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Ersinanka
          verdiğiniz 240 km içerisinde aracın ısınıncaya kadar harcadığı benzindeki km dahilse biraz yüksek değer.2011 1.6t st kullanıyorum.Brc lpg sistemi var.Ankarada neredeyse her sabah - derecelerde çalıştırıyorum ve dur kalk şehiriçi trafiğinde kullanıyorum.kaba hesapla bir depoyla benzin ve lpg birlikte 330 km yapıyorum.benzin tüketimini net belirleyemediğim için 50 km kadarını ısınıncaya kadar benzinde gittiğini varsayıyorum.280 km bir depo lpg ile gidebiliyorum.Bu arada aracımın lpg deposu ile boş ağırlığı 1650-1700 kilo aralığında.
          sizin kaç lt lpg ve benzin le 330 km yapıyor ve tamamı şehir içimi
          arkadaşın yazdığına göre 41 kuruş yakmış benzin içindeyse ve şehir içi kullanım ise tamamen şu şartlarda yine iyi diyeceğiz malesef

Yorum

aşağı yukarı her doldurmamda 36 litre alıyor lpg.330 kilometre sonra depo tam bitiyor.bunun 50 km si ısınma için harcanmış varsayarsam 36 litre lpg ile 280 km yol.yapıyorum.tamamı Ankara şehiriçi sabah ve akşam dur kalk trafiğinde kullanıyorum.36/280=0,13 litre km başına lpg harcıyorum.Lpg yi 2,76 dan alıyorum.0,13*2,76=0,36 tl yani 36 kuruş gibi bir lpg tüketimi var kilometrede.Ama dediğim gibi şehiriçi dur kalk trafikli ve 1700 kg civarı boş ağırlığı olan bir araç.Bu arada araç yol bilgisayarında sıfırladıktan sonra ortalama tüketim 10,5 litre civarında geziyor.
            1.6 Turbo Sport Tourer Manuel Cosmo Beyaz Cam Tavan Brc Lpg

Yorum

sizin varsayımınızla benzin+lpg 39 kuruş yakmış oluyor

Yorum

135 tl lik lpg aldım araca şehir içi 417 km yol yaptım. Landirenzo kit kullanıyorum bende. 33 kuruşa geliyor. Uzun yolda 25 kuruşa kadar düşürebiliyorum şimdiki lpg fiyatlarıyla.
                İNSİGNİA 1.6 TURBO

Yorum

100 TL LPG 2.82TL\LT + 50 TL Benzin 5.41 TL\LT ile şehiriçi şehirdışı karma yol bilgisayarı 9.5 ile 10.5 ortalama ve ortalama sürat 30km\h ile 330km~ 370km yol kat edebiliyorum. Fikir olması amacıyla paylaştım..
                  Insignia 1.6T 2010 Cosmo Teknik Gri
                  +DVD 800 Navi
                  +19" Jant
                  +Prins Vsı 1.0

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ozgurcetin
                    135 tl lik lpg aldım araca şehir içi 417 km yol yaptım. Landirenzo kit kullanıyorum bende. 33 kuruşa geliyor. Uzun yolda 25 kuruşa kadar düşürebiliyorum şimdiki lpg fiyatlarıyla.
                    tüketim değeri bence çok iyi 135 tl lpg 417 km
                    benzin tüketimi nekadar acaba

Yorum

İşleniyor...
                    X