Duyuru

Collapse
No announcement yet.

2013 MAKYAJLI KASA SİDİ MOTORA LPG MONTAJI

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 2013 MAKYAJLI KASA SİDİ MOTORA LPG MONTAJI

Evet arkadaşlar, insigniada Lpg kullanmaya karşı biri olarak benzine haftada iki defa zam gelmesi ve Allah nasip ederse yazın uzuuuunnn bir Türkiye turuna çıkacağımdan dolayı aracıma 15 tatilde Lpg taktırmaya karar verdim. Lpg ile ilgili sorularımı listeliyorum. Bilgili arkadaşlardan yardım istiyorum.

Aracım 2013 makyajlı kasa 170 hp sidi motor cosmo insignia. 51.000 km. Son hız olarak 140 km/h pek geçmem. Genelde hızım 120 km/h Dolayısıyla 4000 d/d zorlayacağımı sanmıyorum. Gene de sorun yaşar mıyım? ( Subap erimesi vb.)

* Bayi ve servis ağından dolayı Atiker Gold obdII taktıracağım. Atiker nasıldır? Bir de Atiker gold obdII super var. Aralarındaki fark nedir? Model olarak da safefast ve fast olarak iki model var. Hangisini tavsiye edersiniz?

* İnternette fiyat olarak Atiker gold obdII 1550 - gold super 1650 Tl. Fiyatlar nasıl?

* Yağlamalı sistem mi olmalı, yağlamasız sistem mi taktırmalıyım?

* Bu sistem yakıt olarak benzin ve Lpg yi birlikte mi kullanıyor, yoksa sadece Lpg mi?

* Diğer Lpg konularında, montajda benzin-Lpg karışımı için örneğin; 2.5 uçla delinmeli gibi ifadeler okumuştum. Montaj yaptırırken hangi uçlarla benzin-Lpg kanalı açtırayım?

* Değerler haritası nasıl omalı? Yani hangi değer hangi değer aralığında olmalı?

* Lpg yi yarıyıl tatilinde Adanada taktıracağımdan Adanalı arkadaşlardan servis tavsiyesi bekliyorum.

* Lpg takılınca yakıtta ort. % kaç tasarruf sağlarım?

* Başkaca hangi hususlara dikkat etmeliyim? Ustayı hangi konularda tembihlemeliyim?

Şimdiden Tşk.
    Öfke Gelir Göz Kararır, Öfke Gider Yüz Kızarır...

Ynt: 2013 MAKYAJLI KASA SİDİ MOTORA LPG MONTAJI

Bildiğim kadarı ile cevap vermeye çalışayım. Aracınızın motoru direkt enjeksiyonlu olduğundan dolayı klasik sıralı sistemlerin montajı buna yapılamıyor diye biliyorum. Direkt enjeksiyonlu sistemlerde sıvı lpg sistemleri yapılıyor diye biliyorum. Atikerin dediğiniz kitinin aracınıza olacağını zannetmiyorum.
    34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Direkt enjeksiyonlu motor olduğu için uyumlu kitler sıvı LPG. Şu an için en ucuz firma Marjet, o bile 4000 liradan fazla. Prins falan zaten 7000 lira civarında.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ratip
        Bildiğim kadarı ile cevap vermeye çalışayım. Aracınızın motoru direkt enjeksiyonlu olduğundan dolayı klasik sıralı sistemlerin montajı buna yapılamıyor diye biliyorum. Direkt enjeksiyonlu sistemlerde sıvı lpg sistemleri yapılıyor diye biliyorum. Atikerin dediğiniz kitinin aracınıza olacağını zannetmiyorum.
        Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş
        Direkt enjeksiyonlu motor olduğu için uyumlu kitler sıvı LPG. Şu an için en ucuz firma Marjet, o bile 4000 liradan fazla. Prins falan zaten 7000 lira civarında.
        Oncelikle ilginiz, verdiginiz bilgiler icon tșk.
        Az once atiker teknik servisle gorustum.
        170 HP sidi motor insigniaya donusum yapamadıklarını, yil içinde yeni model çıkartacaklarını söylediler. Bir macera daha başlama dan bitti...
        Marjet kullanan bir üyemiz vardı. @Maxut idi galiba. F/p- sorunsuzluk olarak marjet nasıl?
        Memnuniyet varsa bende taktirayim.

Yorum

Aylardır o model çıkıyor atikerde. Oyalamasınlar milleti.
          CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
          SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Orjinal yazı sahibi: aSya
            Aylardır o model çıkıyor atikerde. Oyalamasınlar milleti.
            koca şirket olmuşlar bakkal esnafı zihniyetinden kurtulamamışlar. Taze bitti, yenisi gelecek kafası. Tabi yersen.

Yorum

SİDİ motora karma sistem uyumlu kit bildiğim kadarıyla sadece landirenzoda var. En son 4100tl hatırlıyorum.
              .
              Atıker yaklaşık 2 yıldır sıvı sistem çıkaracağım diyor ama kit yok. Sürekli erteliyorlar.
              .
              Prins ilk çıktığında birkaç insignia ya takıldı. Sonrasında kit temin edilemediği için 1.5 yıl tek tük montajlar hariç hiçbir insignia ya takilamadi. Fiyat olarak en son 2200 euro gibi bir rakam istendiğini biliyorum.
              .
              İcom diye bir markanın evrensel kiti var. Her araca aynı parçalarla montaj yapılıyor. En son 2500 euro hatırlıyorum.
              .
              Harici sıvı sistemler var ama SİDİ montajı yok. Fiyatlarına 2000 euro ve üzeri.
              .
              Euro nun 4 tl yi geçtiği bir dönemdeyiz. Yani hali hazırda 8000 TL altı sıvı sistem 4000 TL gibi bir rakamla sadece marjette var.
              .
              Sistem ilk bir ay bana bazı sıkıntılar çıkardı. Bunların nedenleri ve çözümlerini paylaşmıştım.
              .
              Tasarruf oranı olarak en kötü şartlarda dahi %35 baki. Lpg fiyatına, mevsimsel şartlara bağlı olarak %50 lere yaklaşıyor. Karma sistemlerde ise %35 ı yakalaması çok zor. Genelde %25-30 gibi oluyor tasarruf oranı.
              .
              Şu anda benim 3500 km tüketimine göre km de 33 kuruş harcamışım. Harcadığım yakıtı 3500 e bölerek bulduğum değerdir. Bunun %80 ni şehir içi. Malum kış şartları. Düşük hız, durduğu yerde çalışma vb. durumlar çok fazla. Genelde de soğuk motor, kısa mesafe.
              .
              Ben tavsiye edebilirim ama sorun yaşama ihtimalini göze almak lazım. Lpg daha hassas bir sistem.
              .
              Mobilden yazdığım için imla harf hataları mevcut. Kusura bakmayın.
              İnsignia 2014 Cosmo 1.6 170hp, Marjet Sıvı Sistem LPG, Zeytin Yeşili, Otomatik, FlexRide Paketi, Çevre Görüş Paketi 2, Sunroof, BOSE Ses Sistemi, Park and Go Paketi, Isıtmalı Siena Perfore Deri Koltuklar

Yorum

Son duyduğuma göre marjet 4500 lira. Ben de marjet sıvı sistem lpg taktırdım, ufak bir iki sorundan sonra tıkır tıkır çalışıyor, subap eritme olayı da makyajlı kasalarda olmuyor diye biliyorum fabrika çıkış çelik sübap diye duymuştum. Performans kaybı da bana göre hiç olmadı, ben de sizin gibiyim hızlı gitmem pek korkarım yüksek hızlardan Şuan 1.6 cdtı den daha performanslı ve daha az yakıyor galiba aman maşallah diyelim

Yorum

Orjinal yazı sahibi: maxut
                  SİDİ motora karma sistem uyumlu kit bildiğim kadarıyla sadece landirenzoda var. En son 4100tl hatırlıyorum.
                  .
                  Atıker yaklaşık 2 yıldır sıvı sistem çıkaracağım diyor ama kit yok. Sürekli erteliyorlar.
                  .
                  Prins ilk çıktığında birkaç insignia ya takıldı. Sonrasında kit temin edilemediği için 1.5 yıl tek tük montajlar hariç hiçbir insignia ya takilamadi. Fiyat olarak en son 2200 euro gibi bir rakam istendiğini biliyorum.
                  .
                  İcom diye bir markanın evrensel kiti var. Her araca aynı parçalarla montaj yapılıyor. En son 2500 euro hatırlıyorum.
                  .
                  Harici sıvı sistemler var ama SİDİ montajı yok. Fiyatlarına 2000 euro ve üzeri.
                  .
                  Euro nun 4 tl yi geçtiği bir dönemdeyiz. Yani hali hazırda 8000 TL altı sıvı sistem 4000 TL gibi bir rakamla sadece marjette var.
                  .
                  Sistem ilk bir ay bana bazı sıkıntılar çıkardı. Bunların nedenleri ve çözümlerini paylaşmıştım.
                  .
                  Tasarruf oranı olarak en kötü şartlarda dahi %35 baki. Lpg fiyatına, mevsimsel şartlara bağlı olarak %50 lere yaklaşıyor. Karma sistemlerde ise %35 ı yakalaması çok zor. Genelde %25-30 gibi oluyor tasarruf oranı.
                  .
                  Şu anda benim 3500 km tüketimine göre km de 33 kuruş harcamışım. Harcadığım yakıtı 3500 e bölerek bulduğum değerdir. Bunun %80 ni şehir içi. Malum kış şartları. Düşük hız, durduğu yerde çalışma vb. durumlar çok fazla. Genelde de soğuk motor, kısa mesafe.
                  .
                  Ben tavsiye edebilirim ama sorun yaşama ihtimalini göze almak lazım. Lpg daha hassas bir sistem.
                  .
                  Mobilden yazdığım için imla harf hataları mevcut. Kusura bakmayın.
                  Orjinal yazı sahibi: seq
                  Son duyduğuma göre marjet 4500 lira. Ben de marjet sıvı sistem lpg taktırdım, ufak bir iki sorundan sonra tıkır tıkır çalışıyor, subap eritme olayı da makyajlı kasalarda olmuyor diye biliyorum fabrika çıkış çelik sübap diye duymuştum. Performans kaybı da bana göre hiç olmadı, ben de sizin gibiyim hızlı gitmem pek korkarım yüksek hızlardan Şuan 1.6 cdtı den daha performanslı ve daha az yakıyor galiba aman maşallah diyelim
                  Verdiğiniz bilgiler için çok tşk. Firmanın sitesini face adresini inceledim. Hep insignia montajı yüklemişler. Adanada servisleri yok. Maraşa gitmem gerekecek.
                  @maxut açtığınız ilgili konuyu tekrar okudum. Lpg yi takan servis ustasının varsa tlf. no ve montaj yapan otogaz adresi vermeniz münkün mü? Boş boşuna git-gel 250 km. yapmayım.

Yorum

https://www.facebook.com/groups/286896138338672/
                    .
                    Bu facebook adresi aktif. Sorduğunuz sorulara cevap alabilirsiniz.
                    .
                    Firmanın kendi sitesi çok kullanışlı değil.
                    .
                    Esto otogaz dan Yavuz Bey ve İrfan Bey ile irtibata geçerseniz yardımcı olurlar. İrfan usta daha çok montaj işlemleri ve ayarlar ile ilgileniyor. Yavuz bey ile konuşmanız daha iyi olur.
                    .
                    İmkan dahilindeyse maraşa gidin mutlaka. Benim gördüğüm kadarıyla: tecrübeli, yaptıkları işe hakim ve iş ahlakı olan bir ekipleri var.
                    .
                    Bilgileri özel mesaj ile gönderiyorum.
                    İnsignia 2014 Cosmo 1.6 170hp, Marjet Sıvı Sistem LPG, Zeytin Yeşili, Otomatik, FlexRide Paketi, Çevre Görüş Paketi 2, Sunroof, BOSE Ses Sistemi, Park and Go Paketi, Isıtmalı Siena Perfore Deri Koltuklar

Yorum

Bazı cevaplar verilmiş. Ben net şekilde eksik kalanları tamamlayayım.

- Karma sistemler olmaz, olsa da kesinlikle düşünmeyin.

Aracınız SiDi motorlu bu yüzden sıvı sistem olacak:

+ Sıvı sistem sıralı sistemlerden daha tasarrufludur. Hem benzinle çalışma yoktur, hem gaz daha verimli tüketilmektedir.
                      + Sıvı sistemde ayar bozukluğu olasılığı yoktur, sabit tek çarpan vardır. Ayar bozukluğu performans düşüklüğü ve bunlara bağlı subap sorunları yaşanmaz.
                      + Sıvı sistemde enjektör, regülatör ve manifolda açılacak püskürtme delikleri olmadığından bozulacak arıza yapacak parça olasılığı daha azdır bu sebepten hata olasılığı da daha azdır.

,,

- Sıvı sistemler sıralı sistemlerin fiatlarının 2 ile 4 katı arasında montaj maliyeti bulunmaktadır.
                      - Sıvı sistemlerde tank içindeki pompa önemli ve hassastır. Montaj yapmadan önce montajcı ile bu konunun baştan sorulması gerekli. Birkaç ay sonra bozulursa garantiden hemen değiştirme sözü ve garantisi alınmalı. Çünkü oldukça pahalı bir parça. Bugüne kadar pompası bozulup ta garantiden değiştirilmeyen birini görmedik, yine de söylemekte fayda var.

Bu sebeplerden dolayı sıvı sistemler çok daha mantıksız, sorunsuz. Dertsiz tasasız. LPG li arabaları standart hale getirecek bir teknolojidir. Sıralı sistem düşünen bir kişi, Marjet'i gözü kapalı taktırabilir. Atiker Gold OBD2 kullanıcısı olarak söylüyorum.

Saygılar.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: nalbantoglu
                        Bazı cevaplar verilmiş. Ben net şekilde eksik kalanları tamamlayayım.

- Karma sistemler olmaz, olsa da kesinlikle düşünmeyin.

Aracınız SiDi motorlu bu yüzden sıvı sistem olacak:

+ Sıvı sistem sıralı sistemlerden daha tasarrufludur. Hem benzinle çalışma yoktur, hem gaz daha verimli tüketilmektedir.
                        + Sıvı sistemde ayar bozukluğu olasılığı yoktur, sabit tek çarpan vardır. Ayar bozukluğu performans düşüklüğü ve bunlara bağlı subap sorunları yaşanmaz.
                        + Sıvı sistemde enjektör, regülatör ve manifolda açılacak püskürtme delikleri olmadığından bozulacak arıza yapacak parça olasılığı daha azdır bu sebepten hata olasılığı da daha azdır.

,,

- Sıvı sistemler sıralı sistemlerin fiatlarının 2 ile 4 katı arasında montaj maliyeti bulunmaktadır.
                        - Sıvı sistemlerde tank içindeki pompa önemli ve hassastır. Montaj yapmadan önce montajcı ile bu konunun baştan sorulması gerekli. Birkaç ay sonra bozulursa garantiden hemen değiştirme sözü ve garantisi alınmalı. Çünkü oldukça pahalı bir parça. Bugüne kadar pompası bozulup ta garantiden değiştirilmeyen birini görmedik, yine de söylemekte fayda var.

Bu sebeplerden dolayı sıvı sistemler çok daha mantıksız, sorunsuz. Dertsiz tasasız. LPG li arabaları standart hale getirecek bir teknolojidir. Sıralı sistem düşünen bir kişi, Marjet'i gözü kapalı taktırabilir. Atiker Gold OBD2 kullanıcısı olarak söylüyorum.

Saygılar.
                        Açıklayıcı cevaplarınız için çok tșk. Marjeti taktiracagim aksilik çıkmazsa büyük ihtimal.

Yorum

2.0 Turbo aracımda Marjet var. Ben memnunum sıkıntı çıkarmıyor tank 48 litre simit, dolum ucu benzin kapağının orada çok güzel oluyor. Sıralı sistem(Karmadan uzak durun) delme biçme yok.
                          OPEL İNSİGNİA 2.0 TURBO 220HP 4X4 COSMO+AFL FAR+FLEX RIDE+20İNÇ OPC JANT+SANROOF+REACARO KOLTUK(ISITMA-SOĞUTMA)+NAVİMEX ANDROİD MULTİMEDYA + ÖN ARKA KAMERA GÜVENLİK SİSTEMİ (ANDROİD)

Yorum

2.0 motorlar da subap erimesi olmaz fabrikasyon güçlendirilmiş subap var(Çelik).
                            OPEL İNSİGNİA 2.0 TURBO 220HP 4X4 COSMO+AFL FAR+FLEX RIDE+20İNÇ OPC JANT+SANROOF+REACARO KOLTUK(ISITMA-SOĞUTMA)+NAVİMEX ANDROİD MULTİMEDYA + ÖN ARKA KAMERA GÜVENLİK SİSTEMİ (ANDROİD)

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BLADE
                              2.0 Turbo aracımda Marjet var. Ben memnunum sıkıntı çıkarmıyor tank 48 litre simit, dolum ucu benzin kapağının orada çok güzel oluyor. Sıralı sistem(Karmadan uzak durun) delme biçme yok.
                              Orjinal yazı sahibi: BLADE
                              2.0 motorlar da subap erimesi olmaz fabrikasyon güçlendirilmiş subap var(Çelik).
                              inşaallah bende de sorun olmaz da Lpg li sıkıntısız kullanırım.

Yorum

İşleniyor...
                              X