Duyuru

Collapse
No announcement yet.

ÖZENÇLERDE BRC kiti takıldı.

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: ÖZENÇLERDE BRC kiti takıldı.

merhabalar,
    ben de özençlere tüp taktırmayı düşünüyorum. Tüpe geçişten sonraki son durumunuz nedir? Bir problem var mı? Memnun musunuz?

Yorum

Hayırlı olsun.
      OPEL İNSİGNİA 2.0 TURBO 220HP 4X4 COSMO+AFL FAR+FLEX RIDE+20İNÇ OPC JANT+SANROOF+REACARO KOLTUK(ISITMA-SOĞUTMA)+NAVİMEX ANDROİD MULTİMEDYA + ÖN ARKA KAMERA GÜVENLİK SİSTEMİ (ANDROİD)

Yorum

Hayırlı olsun

Yorum

Merhabalar
          Geçtiğimiz cuma günü özençlerde brc max montajını yaptırdım. İlgi alaka ve ustalık olarak gerçekten titiz çalışıyorlar. Montajdan oldukça memnun kaldım. Depoyu fulledim karma 240 km yaptım ve tekrar fulledim. 56 tl yakıt aldı. 23 kuruş gibi bir yakıt yakıyor. Oldukça memnun kaldım. Gidişinde hızlanmada hiçbir problem yok. Sadece enjektör sesi biraz rahatsız etti alışkın olmadığım için ve rölanti biraz düşük gibi geldi ama bilmiyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: osmntskn
            Merhabalar
            Geçtiğimiz cuma günü özençlerde brc max montajını yaptırdım. İlgi alaka ve ustalık olarak gerçekten titiz çalışıyorlar. Montajdan oldukça memnun kaldım. Depoyu fulledim karma 240 km yaptım ve tekrar fulledim. 56 tl yakıt aldı. 23 kuruş gibi bir yakıt yakıyor. Oldukça memnun kaldım. Gidişinde hızlanmada hiçbir problem yok. Sadece enjektör sesi biraz rahatsız etti alışkın olmadığım için ve rölanti biraz düşük gibi geldi ama bilmiyorum.

Hayırlı olsun hocam, güle güle kullanın.

Kusura bakmayın bu aralar pek internete vaktim olmadı, cevap yazamadım.

Ben taktırdırktan sonra şuan 6.000km oldu. çoğu uzun yol 4.200km ortalamam yol bilgisayarı 6.7lt
            reelde 8lt lpg tüketimim oldu. Ş. içi genelde 9.5-10lt lpg tüketiyor.

Şu ana kadar bir sorunum olmadı, sadece bir kaç kez 6,500 deviri gördüğümde benzine geçtiğini farkettim, nedenini bilmiyorum. Sistemin enjektörleri sesli ve aracın rölanti sesi LPG'den kaynaklı maalesef artıyor. Rölanti deviri benim hiç değişmedi, sarsıntı vs yok. Start-stop sorunsuz çalışıyor ancak bazen bir anlığına benzine geçiyor araba ve hemen gaza tekrardan geçiş yapıyor, ben müdahalede bulunmuyorum, sanırım uzun süre beklediğinde yapıyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: earl-2000

Şu ana kadar bir sorunum olmadı, sadece bir kaç kez 6,500 deviri gördüğümde benzine geçtiğini farkettim, nedenini bilmiyorum.
              Merhaba arkadaşlar,

Aracın benzine geçme devri 4000 lere kadar düştü ve Özençlere telefon ettim. Hoş beş muhabbetten sonra araca yüklendiğimde benzine geçtiğini ilettim ve montaj yapalı 6000km oldu mu sorusuyla karşılaştım. Aynen o kmler civarında sorun başladı dedim ve beni hemen Ankara Mocan otogaza yönlendirdi, Mocan otogazdaki arkadaşlar hemen aracın filitresini değiştirdi ve sorun çözüldü, 2016 yılında montajı yapılan bir partide filitrenin 6000km de şişmesi sonucu benzine geçme ve performans kaybı oluştuğunu öğrendim. Aynı sorunla karşılaşan arkadaşlar varsa brc servisleri ücretsiz değişimlerini yapıyor haberiniz ola.

Yorum

Özençler iyidir. SEQ32 takıldı aracınıza sanıyorum, bu ECU Seq24'lere kıyasla artı olarak EOBD desteğine sahip. Onu mutlaka aktif etsinler, bir sorun.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: nalbantoglu
                  Özençler iyidir. SEQ32 takıldı aracınıza sanıyorum, bu ECU Seq24'lere kıyasla artı olarak EOBD desteğine sahip. Onu mutlaka aktif etsinler, bir sorun.
                  Mehaba Ahmet Bey,

Evet araca SEQ32 takıldı, ayar konusunda zerre kadar bilgim yok, Mehmet Bey'i bi ara ararım. OBD desteğini sorarım. İlginize teşekkürler.

Yorum

Hocam bu özellik aktif değilmiş, tam olarak ne işe yarıyor? Kendi kendine ayar mı yapıyor? Yapıyorsa neye göre kalibre ediyor?

Yorum

Hocam bu özellik aktif değilmiş, tam olarak ne işe yarıyor? Kendi kendine ayar mı yapıyor? Yapıyorsa neye göre kalibre ediyor?
                      Bu özellik mutlaka aktif edilmeli. Üşenmesinler 2 pine elektrik kablosu bağlayacaklar altı üstü.

Tam olarak şu işe yarıyor; harita hiçbir zaman kusursuz şekilde çıkartılamaz. Gaz da hiçbir zaman hep aynı formda olmaz. Soğukluğa, basınca göre formu sürekli değişkendir. Bu da sabit haritanın yeri geldiği zaman fazla yakıt yeri geldiğinde az yakıt göndereceği anlamına gelir. Araç ta bunu oksijen sensörlerinden okuyarak yakıtı kısar veya arttırır. OBD sistemi bu anlık durumları aracın beyninden sürekli STFT ( kısa dönem yakıt düzeltme ) LTFT ( uzun dönem yakıt düzeltme ) verilerini görüp ona göre sürekli haritada ufak ufak anlık düzeltmeler yapıyor. Böylece closed loop haritanın tamamen düzgün şekilde çalışmasını ve araç ECU'sunun da sürekli dengeli bir harita oluşturmasını sağlıyor. Kesinlikle açtırmanızı tavsiye ederim.

Yorum

Bu özellik mutlaka aktif edilmeli. Üşenmesinler 2 pine elektrik kablosu bağlayacaklar altı üstü.

Tam olarak şu işe yarıyor; harita hiçbir zaman kusursuz şekilde çıkartılamaz. Gaz da hiçbir zaman hep aynı formda olmaz. Soğukluğa, basınca göre formu sürekli değişkendir. Bu da sabit haritanın yeri geldiği zaman fazla yakıt yeri geldiğinde az yakıt göndereceği anlamına gelir. Araç ta bunu oksijen sensörlerinden okuyarak yakıtı kısar veya arttırır. OBD sistemi bu anlık durumları aracın beyninden sürekli STFT ( kısa dönem yakıt düzeltme ) LTFT ( uzun dönem yakıt düzeltme ) verilerini görüp ona göre sürekli haritada ufak ufak anlık düzeltmeler yapıyor. Böylece closed loop haritanın tamamen düzgün şekilde çalışmasını ve araç ECU'sunun da sürekli dengeli bir harita oluşturmasını sağlıyor. Kesinlikle açtırmanızı tavsiye ederim.
                        Ahmet hocam merhaba,

İlginiz için teşekkür ederim, Lpg konusunda baya bi bilginiz var Maşallah. Özençlerden Mehmet Bey'le görüştüm, aracın çok iyi ayarlandığını, OBD girişinin tam randımanlı olmadığını söyledi. İşten üşenecek insanlar değil, hele hele iki teli bağlamaya hiç üşenmez, araçta da en ufak sıkıntı yok Maşallah, belki daha sonra tam ve sorunsuz bağlantı yapılırsa işlemi hallettiririiz, şimdilik Mehmet Bey'in ayarlarıyla gezmeye devam

Yorum

BRC'nin ince ayarına inanırım doğrudur. BRC servisleri otomatik ayar yapıp gönderen servisler değiller, hem BRC beyni kalibrasyonu güzel yapıyor, hem de kalibrasyon sonrası yola çıkılıp harita dikkatle incelenip gerekli hassas ayarlar çekiliyor. Tabi birde BRC'de şöyle durumlar var; regülatörü oldukça kalitelidir, basınçta dalgalanma olmaz. Enjektörleri oldukça kalitelidir, debilerinin birbirlerinden farklı hale gelmesi veya ayar tutmaması gibi durumlar yaşanmaz. O yüzden BRC bu konuda güzel sonuçlar veriyor.

Önceki mesajda da yazdığım gibi, gaz istasyondan istasyona, depodaki miktarına göre her sıcaklıkta yapısı değişen bir yakıt. O yüzden OBD bağlantısı olsa sürekli ideal ayarda tutardı uzun dönem yakıt düzelme verisini. O yüzden ayar ne kadar güzel olursa olsun OBD her zaman ek fayda getiriyor, imkan varsa mutlaka aktif edelim diyoruz. Daha ideal çalışırdı.

Sequent 24'lerde OBD desteği yoktu, şimdi Sequent 32'lerle beraber geldi ancak yine de çoğu servis bağlantıyı yapmak istemiyor demekki BRC'nin ECU'sunun OBD özelliği tam randımanlı çalışmıyor. Bursa'daki BRC servislerinde de aynı cevabı alıyorum çünkü. Bunu da öğrenmiş olduk.

AEB marka ECU kullanan markalarda ise (Atiker, Romano, Lovato, Wentgas, Zavoli) yıllardır çok güzel biçimde çalışıyor ve oldukça da işe yarıyor.

Yorum

Tekrar merhaba arkadaşlar,

Lpg ile ilgili son mesajımı atalı 10.000km ve yaklaşık 1 yıl olmuş. LPG montajı yapılalı 16.000km oldu. Allaha şükür hiç bir promlem yok, hatta TÜV TÜRK de egzoz muayenesinden bile geçti çoğu 3 yaşında benzinli araçlar geçemiyor

Bu ay içinde ikinci lpg bakımını da yaptıracağım inşallah.

Yorum

İşleniyor...
                            X