Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Araçta güç kaybı...

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Araçta güç kaybı...

Arkadaslar merhaba. Aracıma 20.000 km önce lpg taktırdım ama subaplarını değiştirmedim. Araç şu an lpgde 3000 deviri gecmiyor. Tekleme yapıyor. Benzine alıyorum 170 i geçemiyor. Araçta sanki hiç turbo yokmuş gibi yavaş yavaş hızlanıyor. Subaplardamı sıkıntı var acaba. Subap yanmasını nasıl anlayabiliriz?
    İNSİGNİA 1.6 TURBO

Ynt: Araçta güç kaybı...

Sürekli böyle ise, ve arada bunu yapıyorsa subaptan önce lpg ayarlarına baktırın. Sİlindirlerden biri muhtemelen 1 veya 4 norlu silindirler çalışmayı durduruyor ateşlemede problem varsa. Hissettiğiniz durum bu olsa gerek.
    CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
    SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Eksantrik sensörü olabilir mi?

Yorum

Benzinde 3000 deviri geçiyor tekleme falan yok ama araç çok yavaş hızlanıyor. Turbo ile ilgili bir problem olabilirmi acaba. Lpgde 3000 deviri hiç gecmiyor.
        İNSİGNİA 1.6 TURBO

Yorum

Her şey olabilir,subaplardır muhtemelen. Bobininizi değiştirip deneyin,olmadı subapları değiştirin.Benzinde de yapıyorsa turbonuza da baktırın...
          2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

Herşey olabilir. Kontrol şart.

Bobin, buji, turbo valfleri, turbo boruları, emme manifold kaçakları, Tıkalı katalitik konvertör, Tıkalı egzos sistemi, Beyin arızaları,
            Erimiş subaplar ( ben buna benzetemedim sorununuzu ), silindir kompresyon kaçağı, egzantirik sensörü, yakıt sistemi sorunları,

Kontrol ile sorun kolayca tespit edilir. Bazı kotnroller parça değişimi, bazıları ise üzerinde, bazıları da malumunuz PC ye bağlayarak anlaşılır.
            Yedek parçası olan, emaneten deneyebileceğiniz bir servise gitmeniz doğru.
            CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
            SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

3000 devirden sonra kesiklik yapıyor ise ilk akla gelen eksantrik sensörüdür.
              Servise kontrol ettirin.

Yorum

Ama benzinde 3000 deviri geçmeme problemi yok. geçiyor ama kaplumbağa gibi hızlanıyor. benzinde 1.6 vw boraya yetişemedim hemde düz yolda. dip gaz yapmama rağmen araba gitmiyor. camı açtığımda turbonun ıslık sesini daha net duyuyordum önceden. şimdi o ses bariz şekilde azaldı.
                İNSİGNİA 1.6 TURBO

Yorum

O zaman problem LPG sistemi ile ilgili. Buna bağlı olarak öncelikli olarak bobin sonra ise bujileri de kontrol ettirmekte fayda var.

Yorum

Turbo sesinin LPG ile alakası olmaz yalnız...
                    2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

turbonun verdiği o ilk atak kalmadı. Sanki 115 lik gibi gidiyor. Lpg yi hiç saymıyorum. Turbosunda problem olduğunu sanmıyorum. Yoksa yerinden kalkmaz. Okadar kötü durumda değil araç. İnşallah büyük bir problem çıkarmaz. Subap arızasını zaten göze almıştım.
                      İNSİGNİA 1.6 TURBO

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ozgurcetin
                        turbonun verdiği o ilk atak kalmadı. Sanki 115 lik gibi gidiyor. Lpg yi hiç saymıyorum. Turbosunda problem olduğunu sanmıyorum. Yoksa yerinden kalkmaz. Okadar kötü durumda değil araç. İnşallah büyük bir problem çıkarmaz. Subap arızasını zaten göze almıştım.
                        Hava filtresi olabilir beyine giden kablolarda temassizlik varsa aracin gücü azalabiliyor. Veya silindirlerinden birinde tikaniklik da olabilir. En iyisi servise gitmek.
                        İnsignia 1.6T Cosmo Metro Mavi DVD800

Yorum

bana subap arızası gibi geliyor ama hadi hayırlısı. Götürelim bakalım servise ne dicekler..
                          İNSİGNİA 1.6 TURBO

Yorum

Benim Toyota avensis aracımda landirenzo marka lpg sistemi yaklaşık 4 yıldır var. 3 yıl sonunda aracımda inanılmaz güç kaybı oldu, rampalar eziyete döndü yakıt arttı, bouww bouwww tarzında sesler gelmeye başladı egzozdan ve motordan. KM ye bakayım dedim, LPG ile tam 90.000 KM yol yapmışım. Sübaplardan şüphelenerek servisime gittim, evet sübaplar erimişti, kapak hafif bir rektifiye görüyor, motor değil! sübaplar yenileniyor. hemen hemen eski gücüne kavuşuyor. sizinki nedendir bilemiyorum ama kontrol ettirmekte fayda var.
                            1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                            Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer
                              Benim Toyota avensis aracımda landirenzo marka lpg sistemi yaklaşık 4 yıldır var. 3 yıl sonunda aracımda inanılmaz güç kaybı oldu, rampalar eziyete döndü yakıt arttı, bouww bouwww tarzında sesler gelmeye başladı egzozdan ve motordan. KM ye bakayım dedim, LPG ile tam 90.000 KM yol yapmışım. Sübaplardan şüphelenerek servisime gittim, evet sübaplar erimişti, kapak hafif bir rektifiye görüyor, motor değil! sübaplar yenileniyor. hemen hemen eski gücüne kavuşuyor. sizinki nedendir bilemiyorum ama kontrol ettirmekte fayda var.
                              benimde tahminim o yönde. Subap değişimine çok yüksek fiyatlar veren arkadaşlar var. Subaplar 200-250 tl arası, conta takımına 100 lira desek, 250 kapakçıya versek,250 de işçilik versek 1000 lirayı bulmaz diye tahmin ediyorum ama 3.000 liraya maledenler var. çok mu iyimserim acaba
                              İNSİGNİA 1.6 TURBO

Yorum

İşleniyor...
                              X