Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.6 SİDİ MOTORA LPG UYGULAMASI

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: 1.6 SİDİ MOTORA LPG UYGULAMASI

Orjinal yazı sahibi: ozgurcetin
    Sistem daha yeni ve sadece prins yapıyorsa o yüzden pahalıdır diye düşünüyorum. bir kaç firma daha bu araca uygulama yaparsa fiyatlar biraz daha düşer. Zaten prinsin kitleri yıllardan beri pahalı. Biraz daha bekleyip iyi bir araştırma yapsam daha iyi olacak.
    Evet,pahalı çünkü en iyilerden birisidir.
    2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: aton1981
      7000 TL yi amorti etmek. ve kar' a geçmek. ORtalama 1 senede amorti ediyor zaten 35 - 40 bn km içinde. Hesabım yanlış değilse.
      4 yıl bineceğini düşün. 35.000x4 =140.000 km eder ve fazlasıyla kar eder... SİDİ motorlu İnsignia'ya montaj başlayalı oldu epey.
      2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tornado
        Orjinal yazı sahibi: ozgurcetin
        Sistem daha yeni ve sadece prins yapıyorsa o yüzden pahalıdır diye düşünüyorum. bir kaç firma daha bu araca uygulama yaparsa fiyatlar biraz daha düşer. Zaten prinsin kitleri yıllardan beri pahalı. Biraz daha bekleyip iyi bir araştırma yapsam daha iyi olacak.
        Evet,pahalı çünkü en iyilerden birisidir.
        aynen

Yorum

7000 tl lpg sistemi için çok pahalı bir fiyat. Nerdeyse sıfır motor fiyatı
          İNSİGNİA 1.6 TURBO

Yorum

Ayrıca usta iyi olmadımı prinste taksan bişeye benzemiyor. Benim genelde ustalardan yüzüm gülmemiştir.
            İNSİGNİA 1.6 TURBO

Yorum

Kâra geçiriyor gibi gözüküyor fakat görünmeyen masraflar var. Şekil A kendimden örnek vereyim...
              LPG sisteminin nakit fiyatı
              LPG için gerekli işlemler (işletme vs)
              lpg filtresi 30 bin km değişiyor (120 tl)
              Lpg ilk çalışmada benzin harcıyorsa o da var..
              lpg den kaynaklı bobin arıza çıkarıyor (%90 lpg den kaynaklı arıza. yakıt yetiştiremiyor cihaz sapıtıyor)
              lpg nin garantisi bitince bütün parçalarında doğacak arızalar artı külfet...
              En büyük riski motora vereceği herhangi bir sıkıntıda kâr edeyim derken hepten içeri girmek..

Valla eğer yapacaksanız da bunlara gözünüzü karartıp girmeniz lazım. Ben tüm bunlar + subaplarında değişim masrafını göze alarak lpg uygulatmıştım Kendimi bu kadar gözü kara bilmezdim...

Dip Not: (Prins; performans, kalite olarak tavsiye edebileceğim sistem) Şükür ki lpgli olarak 60 bin km bobin arızası dışında başka arıza olmadan bindim. Satarken de bütün uyarıları yaptım subapların halen magnezyum olduğunu da söyledim.

(2009) 1.6 Turbo Cosmo Spor Tourer >>> (2012) 1.4 Turbo Edition Elegance Yeni Stil Sunroof >>> (2015) 1.4 Turbo Edition Elegance Sunroof Orginal LPG power

Yorum

benim şimdiki aracımda lpg li. 20.000 km oldu takalı bir sıkıntı çıkarmadı. dediğiniz gibi göze görünmeyen bazı extra masraflarıda olacaktır ama ucuza yakıt alıp fazladan km yapmanın verdiği haz paha biçilemez
                İNSİGNİA 1.6 TURBO

Yorum

Ben de 25.000 km dir sıkıntısız kullanmaktayım.(Prins VSI-2).Hala orjinal süpaplar..
                  2010 Cosmo 1.6T / Flexride / DVD800 / Infinity ses sistemi/Teknik Gri / Avanue Morrocano Bej döşeme

Yorum

Sanırım bu subap sorunu yakıt kalitesi ve kullanım ile alakalı. Yüksek devirlerde kullanılmadığı sürece bir problem çıkaracağını zannetmiyorum.
                    İNSİGNİA 1.6 TURBO

Yorum

İşleniyor...
                    X