Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İNSİGNİA 2.0 TURBO 220 HP LPG SORUNU

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• İNSİGNİA 2.0 TURBO 220 HP LPG SORUNU

Arkadaşlar merhabalar. 2.0 turbo benzinli aracım için lpg taktırmak istiyorum. Yaptığım araştırmalar neticesinde aracımız direk enjeksiyonlu motor olduğundan dolayı sıvı lpg sistemi uygulamak gerekiyormuş. Problemde tam burda başlıyor. Bu motor için piyasada sadece icom jtg markası mevcut. Prins ve Vialle yada başka markada uygun kit yok. İcom takan firmayla görüştüğümde firma ile sorun yaşadığını ve artık getirip takmadıklarını söylediler yani devamı yok. Ancak 2 aya kadar yerli üretimin çıkacağının bilgisini verdiler. Fiyatıda ortalama 5000 tl olacakmış.
    Lpg ile ilgili bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. Teşekkürler...

Ynt: İNSİGNİA 2.0 TURBO 220 HP LPG SORUNU

Orjinal yazı sahibi: calibra06
    Arkadaşlar merhabalar. 2.0 turbo benzinli aracım için lpg taktırmak istiyorum. Yaptığım araştırmalar neticesinde aracımız direk enjeksiyonlu motor olduğundan dolayı sıvı lpg sistemi uygulamak gerekiyormuş. Problemde tam burda başlıyor. Bu motor için piyasada sadece icom jtg markası mevcut. Prins ve Vialle yada başka markada uygun kit yok. İcom takan firmayla görüştüğümde firma ile sorun yaşadığını ve artık getirip takmadıklarını söylediler yani devamı yok. Ancak 2 aya kadar yerli üretimin çıkacağının bilgisini verdiler. Fiyatıda ortalama 5000 tl olacakmış.
    Lpg ile ilgili bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. Teşekkürler...
    Prins'in sıvı sistemi var 2.0 T için fakat Türkiye'de yok malesef. Normal sıralı sistem taktırırsınız olmazsa...
    2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

Bende de aynı bilgiler mevcut. İzmir'deki ST araca Faruk usta tarafından takıldı . Bu araç ise suan da ilgili sitede 65.000 tl den satılık . Bende Izmir'de prinsci Yusuf Koparan beye sormuştum, 1.6 için sıvı kit taktığını ama 2.0 için kit olmadığını belirtmişti.

Yorum

Benim anlamadigim nokta ise sıvı lpg aracın kendi enjektorleri kullanarak veriliyor ise sistem 1.6 ile aynı . Sadece yazılımsal olarak ecu nun farklı olması gerekiyor.

Yorum

Çok mu km yapıyoruz ?

Yorum

Hergün işe gidip geliyorum ortalama 50 km. Aracım km de ortalama 70 krş yakıyor . Çözüm LPG ama yok işte

Yorum

beyfendi 1.6t araçlarımızda bazı lpg sorunları yaşayan arkadaşlarımız var
              hele ki sizin ki 2.0t motor
              şahsi fikrim hiç lpg işine girişmemeniz
              bizzat ben kendi aracımda lpg yi komple çıkarttım ne başımın ağrımasını isterim ne de perfonmans kaybı

Yorum

Konuyu hortlatıyorum özür dilerim.

Aynı düşünce benimde aklımda. Şu anda 2.0 T motor İnsignia'ya LPG takılabiliyor mu. Uygunsa hangi marka öneriliyor?
                2017 1.6 CDTI 136HP Excellence
                Flexride
                Parkgo
                Adaptive Cruze Control

Yorum

Bende Şuanda 2.0 T kullanıyorum. Çoğu yerde araştırdım fakat öyle Garantili takan yok. Çoğu takarız diyor ama kendi bile emin değil takabileceğinden. İşin ehli ustalarda direk bulaşmıyor zaten ona takamayız diyorlar. Benzinle binmek için direniyorum ama aynı yeri başkası 50 TL ye giderken benim 150 TL ye gitmem çok rahatsız ediyor. Bilmiyorum napacağım.

Yorum

Direk enjeksiyonlu insignialara sıvı sistem lpg işinden uzak durun. Benim yaşadıklarımı yaşamayın. Psikolojinizi ve cebinizi koruyun.
                    @Murat
                    2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

İşleniyor...
                    X