Duyuru

Collapse
No announcement yet.

LPG kalkışlarda titreme..

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• LPG kalkışlarda titreme..

hayırlı günler herkese iki hafta önce 2009 model 72 bin km opel insignia cosmo aldım ve hemen arkasına prins vsı 2 marka yağlama sistemli lpg taktırdım ve şimdiye kadar bi sıkıntı olmadı uzun yol yaptım 1100 km şehir içi kullandım ve gayet iyi sadece bu aralar kalkış sırasında gazı hafif verirsem bi titreme geliyo arabaya yani gaz vermemi istiyo gaza biraz yüklenince normal kalkıyor tabi bu lpg de normal mi yoksa bi ayar mı yapılması gerekir.Bir de sanki bana benzinde rolanti de cok az bi titreme var ama lpg de bi tık daha fazla gibi geldi cok cok az bi fark var yani bu da normal midir...

Ynt: LPG kalkışlarda titreme..

Bu kadar kısa zamanda LPG kaynaklı değildir.
    Baskı ve balatanız bitmeye yakın. Değiştirmeniz menfatinize. Debriaj rulmanıda değişecek. Binecekseniz AÇılmışken Volant'ı da değiştirin. LPG' de daha fazla titreme var izlenimi psikolojiktir.
    CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
    SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Ne zaman bitecek bu LPG haberleri? İnşallah şöyle dört dörtlük Insignia uyumlu bir kit çıkar da biter şu arkadaşlarımızın çilesi. Çünkü belli ki tüm sıkıntılara rağmen LPG takmaya devam edilecek Insignia'lara. Allah sabır versin ne diyim.
      2009 - Cosmo - 2.0 CDTI 160 HP - Flexride - Sunroof - Piyano Lake - Infinity Ses - Spor Deri Koltuklar - BlackVue Cams - DVD 800 - Lite Body Kit - OPC Pedallar ve Sinyal Çerçeveleri - Ayna Altı Işıklandırması - 245-40-19 Lastikler Yazlık: Michelin PSS ve PS3 + Kışlık: Kumho KW27 ve Pirelli Sottozero

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hv.yuksel
        hayırlı günler herkese iki hafta önce 2009 model 72 bin km opel insignia cosmo aldım ve hemen arkasına prins vsı 2 marka yağlama sistemli lpg taktırdım ve şimdiye kadar bi sıkıntı olmadı uzun yol yaptım 1100 km şehir içi kullandım ve gayet iyi sadece bu aralar kalkış sırasında gazı hafif verirsem bi titreme geliyo arabaya yani gaz vermemi istiyo gaza biraz yüklenince normal kalkıyor tabi bu lpg de normal mi yoksa bi ayar mı yapılması gerekir.Bir de sanki bana benzinde rolanti de cok az bi titreme var ama lpg de bi tık daha fazla gibi geldi cok cok az bi fark var yani bu da normal midir...
        Klimanız açıksa motor gücünden 8-10 HP ye kadar yutabilir.Klima tamamen kapalıyken deneyin..Klima kapalıyken de yapıyorsa ya LPG de ayarsızlık olabilir ya da Süpap başllarında yıpranma ve buna bağlı kompresyon kaçağı olabilir.Eğer süpap başlarındansa bu LPG kaynaklı değildir.2 haftada buna sebep olamaz.
        2010 Cosmo 1.6T / Flexride / DVD800 / Infinity ses sistemi/Teknik Gri / Avanue Morrocano Bej döşeme

Yorum

sonraki süreçlerde de isterseniz sprint booster kullanabilirsinz

Yorum

Benzinde iken böyle bişey yaptığını hatırlamıyorum sadece lpg de iken yapıyor sanırsam tekrar bi deneme yapıp yorum yaparım inşallah...ve bir de yağ olarak bizim araçlar için 5-30 mu yoksa 0-40 mi daha iyidir mobil 5-30 ESP iyi diye okumuştum

Yorum

me
              merhabalar

lpg de benzer sıkıntıları bende yasadım. cok ugrastım. sonunda problemı cozdum.

kalkıslarda dusuk devırle kalkarsam veya vıtes degıstgımde dusuk devırde gaza yuklendıgımde hız yukselene kadar tekleyerek yukselıyordu arac.
              elektrıkcıde pc baglattım cıhazı 2.sılındıre yakıt gıtmeme hatası verdı.
              atesleme bobını degıstım 185 tl ye tüm sorun kalktı.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: selimfil
                me
                merhabalar

lpg de benzer sıkıntıları bende yasadım. cok ugrastım. sonunda problemı cozdum.

kalkıslarda dusuk devırle kalkarsam veya vıtes degıstgımde dusuk devırde gaza yuklendıgımde hız yukselene kadar tekleyerek yukselıyordu arac.
                elektrıkcıde pc baglattım cıhazı 2.sılındıre yakıt gıtmeme hatası verdı.
                atesleme bobını degıstım 185 tl ye tüm sorun kalktı.

Bu sorun bende de var. Ateşleme bobini değişirse sorun kalkacak demekki
                Ergün GÜRBÜZ

Yorum

Çözüldüğünü sanacaksınız ve bir süre sonra tekrar aynı sorunlar baş gösterecek. Maalesef ama maalesef lpg araçların ömründen yiyor, devir saatinde iniş çıkışlar kalkışrita titremeler rampalarda baygınlıklar, bir süre sonra yüksek hızlarda motordan gelen aşırı rahatsız edici gırtlak kanseri misali sesler. Neyi değiştirirseniz değiştirin Lpg yiyen motor birdaha eski ayarını bulmuyor, bakımını sık yaptırın yağ değişimlerini erken yapın, lpg ayar ve filtreyi ihmal etmeyin ve yüksek devirlerde uuzun süre kullanmayın... 11 yıl Lpg kullandım. Her sorunu yaşayarak bazı şeyleri kabullenip yoluma baktım... Sizde öyle yapın... Lpg de araç titriyor kardeşim.
                  1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                  Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Lpg enjektörlerini mutlaka kontrol ettirn. Rolantideki titreme enjektörlerin her hangi birnde arızaya işaret olabilir. Ayrıca iyi bir ayar şart mutlaka aracınıza hareket halinde ayar yaptırın.
                    Ayrıca stop etme veya soğukken düzensiz çalışma gibi problemleriniz var ise lpg ye uyumsuzluğundan dolayı subap değişimi ihityacınız olabilir. Geçmiş olsun
                    İnsignia 1.6 T 180 Hp

*İmza görsel boyutu kurallara aykırıdır, düzenleyip tekrar yükleyin lütfen.
                    http://i1037.photobucket.com/albums/a457/Yusuf_Baykal_Bozkurt/iza_zps1wpwqbnr.jpg

Yorum

İşleniyor...
                    X