Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Vialle LPG takdıranlar

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Vialle LPG takdıranlar

ben prins yağlamalı kitini kullanıyorum. memnunum. bu viallege kafamı karıştırmadı değil.
    Ergün GÜRBÜZ

Yorum

Arkadaşlar.18000 kmdir vialle lpg ve......repsol motor yağı kullanıyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cemal
        Arkadaşlar.18000 kmdir vialle lpg ve......repsol motor yağı kullanıyorum.
        yağlama sistemi yoktu değil mi hocam, bir de hiç gidip subap kontrolü yaptırdınız mı?
        Opel İnsignia 1.4T (2012) (Siyah) Edition Elegance + Still Paket

Yorum

Yağlama yok.60000 normal bakım yaptırdım.özel subap kontrolü yapıl madi.

Yorum

SUBAP kontrolu nasıl yapılir ? Bilgi verecek arkadaş var mı? Yani erimeden önce anlamak mümkün mü?
            2010 Model 1.6 Insignia Sport Tourer

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mursav
              SUBAP kontrolu nasıl yapılir ? Bilgi verecek arkadaş var mı? Yani erimeden önce anlamak mümkün mü?
              Arabada soğuk motorda geç çalışma,rölantide stop etme,giderken stop etme,performans kaybı,motorda giderken titreme ve sarsıntı başlıca göstergeleridir.
              2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

Cemal bey öncelikle problemsiz sürüşler dilerim. Vialle deki normal kullanımdaki şehir içi ve dışı yakıt tüketiminiz hakkında benzine oranla ne gibi bir fark var öğrenebilirmiyim?

Yorum

Ben de vialle kullanıyorum şehir içi 30-35 Kuruş yakıyor istanbul trafiğinde şehirler arası Ankara istanbul arası gidip geliyorum 120-130 gidince 23 Kuruş yakıyor ama son geldiğimde 160-170-180 Hız bandında geldim 32 Kuruş yaktım tasarruf oranı şehirler arası çok iyii yani istenirse 20 kuruş yaktırılır şehir içi benim arabaya has bilmiyorum bana çok yakıyormuş gibi geliyor

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ati başkan
                    Ben de vialle kullanıyorum şehir içi 30-35 Kuruş yakıyor istanbul trafiğinde şehirler arası Ankara istanbul arası gidip geliyorum 120-130 gidince 23 Kuruş yakıyor ama son geldiğimde 160-170-180 Hız bandında geldim 32 Kuruş yaktım tasarruf oranı şehirler arası çok iyii yani istenirse 20 kuruş yaktırılır şehir içi benim arabaya has bilmiyorum bana çok yakıyormuş gibi geliyor
                    Verdiğiniz cevap için teşekkür ederim. Ben de 2 adet insignia ST 1.6 Turbo var, severek ve isteyerek alıp aynı istekle de biniyoruz. Çok memnunuz, gerek donanım gerekse performans olarak bu fiyatlara bu kalitede muadili olmadığını uzun araştırmalarım sonucunda anladım. gerçekten verilen parayı sonuna kadar hak eden bir araç benim kriterlerime göre.
                    Aslı esasında sunduğu performansa ve kaliteye baktığınızda boş ağırlığı 1660 kg olan benzinli bir araç için tüketim değer gayet normal sayılmasına rağmen ülkemiz akaryakıt fiyat politikalarının malum durumu bu aracın yakıt tüketimini öcüymüş gibi görünmesine neden oluyor. halbuki bu sınıftaki diğer rakiplerinden fahiş bir tüketim farkı da yok. (çok satan diğer rakiplerini kullanmış biri olarak söylüyorum. 100 km de 1, 1,5 lt geçmez.). Tabiki aynı kullanım koşullarında.
                    Ama sahip olduğumuz bu araçları çok sevdiğimizden ve uzun vadeli olarak kullanmak istediğimizden yılda en az 25000 km yaptığımızdan kullanım maliyetlerini nasıl düşürebilirizin derdine düştük. araştırmalara başladık anlayacağınız. Bu konuda araştırma yapan çok arkadaş olduğunu burada takip ediyorum. fakat gerçek kullanıcıların yorumları bu konuda öne çıkıyor.
                    Bu Vialle ve Prins in likit sistemleri ilgili uzun dönem kullanım sonuçları ile bilgiye ihtiyaç duyuyorum. uzun vadede herhangi bir problem yaşayan var mı sistem, servis ve araç mekaniği açısından?
                    Verdiğiniz ve vereceğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederim.

Yorum

sorun 2 kere yaşadım birinde dolum ağazı arızalandı direk değiştirdiler ikinciside dün oldu araba kesiliyor sanki 2. viteste ama her zaman yapmıyorlar gazı ankarada bağlatmıştım aracı istanbulda vialle takan bir yere götürdüm ankaradaki ustam uzaktan ayar ile ayarın yaptı geçen hafta baskı balata değiştiğim için akü sökülmüştü ayarlar değişmiş sıkıntı bunla alakalı imiş servis ile ilgili şu an çok ilgililer bir sıkıntı yok ama küçük şehirlerde neolur bilinmez 15.000 km oldu şimdilik memnunum ileryen zamnlarda sorunu olursa cevaplamaya çalışırım

Yorum

%50 fark var desem inanın.18000 kmdir sorunsuz.aracı 0 aldım.63000de..2010 ..1.6. Düşünmeden vialle taktirin.ben 4 yıl araştırdım.

Yorum

sorun 2 kere yaşadım birinde dolum ağazı arızalandı direk değiştirdiler ikinciside dün oldu araba kesiliyor sanki 2. viteste ama her zaman yapmıyorlar gazı ankarada bağlatmıştım aracı istanbulda vialle takan bir yere götürdüm ankaradaki ustam uzaktan ayar ile ayarın yaptı geçen hafta baskı balata değiştiğim için akü sökülmüştü ayarlar değişmiş sıkıntı bunla alakalı imiş servis ile ilgili şu an çok ilgililer bir sıkıntı yok ama küçük şehirlerde neolur bilinmez 15.000 km oldu şimdilik memnunum ileryen zamnlarda sorunu olursa cevaplamaya çalışırım
                          Orjinal yazı sahibi: cemal
                          %50 fark var desem inanın.18000 kmdir sorunsuz.aracı 0 aldım.63000de..2010 ..1.6. Düşünmeden vialle taktirin.ben 4 yıl araştırdım.
                          Muhtemelen bende aranıza katılacağım. Son durum, bir sıkıntı yok değil mi?

Yorum

16.000 km oldu bende bir sıkıntı yok şu an memnunum hala en son ankara istanbul arası 140 tl yaktı yolun 3/4 ü nü 140 ile kalanını 190-200 km bandında geldim hiç düşünmeyin bence direk taktırın

Yorum

16.000 km oldu bende bir sıkıntı yok şu an memnunum hala en son ankara istanbul arası 140 tl yaktı yolun 3/4 ü nü 140 ile kalanını 190-200 km bandında geldim hiç düşünmeyin bence direk taktırın
                              Eyvallah, Sağolun.

Yorum

Ankara'da farklı markaları takan iki yere sordum.

Prins de takıyorlar.
                                Vialle de takıyorlar.

Hangisini önerdiklerimi sorduğumda Vialleyi önerdiler.

Artık daha iyimi kar edip önerdiler bilmiyorum. Samimi olduklarını düşünerek vialle taktırmak mantıklı görünüyor.

Marka'dan sonrası da zaten ustalığa kalıyor.

Yorum

İşleniyor...
                                X