Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Arkadaşlar bu nası bi lpg sorunu anlamadım, yardım edeceklere teşekkürler...

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Arkadaşlar bu nası bi lpg sorunu anlamadım, yardım edeceklere teşekkürler...

Selamlar 2009 turbolu 1.6 insigniada var. sıralı sistem lpg takılı, ilk çalışmada bezinde çalıştığında sorun yok ama lpg ye geçince motor arıza veriyor enkısa zamanda servise götürün yazıyor ve lpg ye geçtiği anda araç traktöre dönüyor inanılmaz silkeleniyor ve bazen stop ediyor. bazen bi süre bekledikten sonra eski haline geliyordu ama dun geceden beri bekliyor araç çalıştırdım yine aynı, tatile gitmiştim bi ara bu şekilde 300 km yol geldim, insignia çok güzel araba ama rezilliği dahada güzel oluyo...bu konuda bilgisi olan lütfen yardım etsin, teşekkürler...
    http://www.facebook.com/ozansurgec

Ynt: Arkadaşlar bu nası bi lpg sorunu anlamadım, yardım edeceklere teşekkürler...

Orjinal yazı sahibi: ozan062
    Selamlar 2009 turbolu 1.6 insigniada var. sıralı sistem lpg takılı, ilk çalışmada bezinde çalıştığında sorun yok ama lpg ye geçince motor arıza veriyor enkısa zamanda servise götürün yazıyor ve lpg ye geçtiği anda araç traktöre dönüyor inanılmaz silkeleniyor ve bazen stop ediyor. bazen bi süre bekledikten sonra eski haline geliyordu ama dun geceden beri bekliyor araç çalıştırdım yine aynı, tatile gitmiştim bi ara bu şekilde 300 km yol geldim, insignia çok güzel araba ama rezilliği dahada güzel oluyo...bu konuda bilgisi olan lütfen yardım etsin, teşekkürler...
    Lpg servisinize gidin en iyisi.Silkeleme ateşleme bobininden olabilir,lpg ayarlarınızdan olabilir...
    2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

Ynt: Arkadaşlar bu nası bi lpg sorunu anlamadım, yardım edeceklere teşekkürler...

Bunun bir çok cevabı var.

Subaplar, ateşleme bobini, belki buji, ve kuvvetle muhtemel LPG ateşleme sistemleri. ( enjektör, regülator, )
      CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
      SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

1- öncelikle sorunlar için LPG servisine gidin derim. Yukarıda arkadaşların yazdığı gibi arızanız çok farklı nedenlerden kaynaklanabilir.
        2- Rezilliği çok oluyor kısmına katılmıyorum. Çünkü her yerde özellikle 1.6T motorun LPG ile uyumsuzluğu yazılıyor çiziliyor. Kısaca bu araca LPG taktırmak bir risk. Siz bu riski göze alıp taktırmışsınız, sonra sorun çıkardı diye aracı suçluyorsunuz.

Yorum

LPG enjektörlerinden birisi LPG'yi yetiştiremiyormuş gibi geldi bana.
          LPG Bakımları yapılmadıysa ve filtreleri temiz değilse araç 4 silindirden 1 ine yakıt alamazsa böyle bir sorun yapar.
          Çok acil olarak müdahale edilmesi gerek.
          Ama sorun Bobin vb. bir durum da çıkabilir.
          Sorun araçta değil LPG'de. Kendiniz de yazmışsınız. Kitinizin markası nedir?
          Prins Valve Care VSI2 kit ile sorunsuz LPG kullanan bir çok kullanıcımız var.
          Insignia 1.6T Cosmo + Navi Paket - Metro Mavi 2011
          Astra J 1.4 T Enjoy Active - Olimpik Beyaz 2013

Yorum

Aracın Aküsünü kablosunu çıkartıp tekrar bağlayın ve adam akıllı bir lpg ci bulana kadar benzinle kullanın geçmiş olsun

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Lpg kitinin adını yazın...
              Nerede yaptırdığınızı yazın?...
              Fiyat olarak her kitin minimum bir fiyatı buna göre kalitesi var. Fiyatını yazın...
              (Yorumlardan daha iyi fikir alabilmeniz açısından bunların faydası olur)

Eğer Ankara'da iseniz size emin olduğum bir usta tavsiye edebilirim. Sorunu bulur yapılması gerekeni söyler sizde piyasa araştırması yapıp kendi kararınızı verirsiniz. Adınıza ve aracın adına çok üzüldüm. Geçmiş olsun.

(2009) 1.6 Turbo Cosmo Spor Tourer >>> (2012) 1.4 Turbo Edition Elegance Yeni Stil Sunroof >>> (2015) 1.4 Turbo Edition Elegance Sunroof Orginal LPG power

Yorum

Lpg bu araclara yaramiyor
                2011 2.0cdti cosmo flexi sunroof Infinity ses sistemi
                yeni yüzyıl üniversitesi mimarlık

Haşin gaddar bilakis çok kibarım.Israr ederim iyi dans ederim o kadar.

Yorum

Trabzon'da 2010 1.6 turbo aracıma 24000 binde henüz hangi marka tüp attırsam kararsızlığın en büyüğünü yaşıyorum
                  üfb

Yorum

Lpg Zavolli süper kit sözde turbo araçlarla uyumlu 2100 tl ye taktırdım ama taktırdığım ustadanmı bilmiyorum 180 hp lik arabada 80 hp bile güç alamıyorum bildiğiniz toros oldu resmen bide bu bahsettiğim sorunla karşılaştık şimdide
                    http://www.facebook.com/ozansurgec

Yorum

Zavoli süper OBDII li kit ile yaşadığım sorunlar bitmek bilmemişti. İade prosedürü berbat. Sattım aracı.
                      CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
                      SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

İşleniyor...
                      X