Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Teleflex gfi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Teleflex gfi

1.6turbo cosmo aracıma gfi LPG uygulaması yaptırmak istiyorum. Aramızda teleflex gfi taktıran arkadaşlar var ise deneyimlerinden faydalanmak istiyorum
    Daha önce 2004 model Vectra c aracıma da gfi taktırmıştım ve 4 yıl boyunca problemsiz kullandım ve çok mumnun kalmıştım

Ynt: Teleflex gfi

Unuttum aracım 2011 model

Yorum

ya teleflex ya da prins... başkası tavsiye edilmiyor

Yorum

KitMTM de çok iyidir,BRC şirketinin Prins ayarındaki ürünüdür.Ben onu kullanıyorum.BRC de kalitelidir malum.Kitlerde önemli olan ustsnın iyi olmasıdır yoksa kit tek başına yeterli olmaz.Genç Otogaz var Konya'da,çok iyidirler işlerinde.Ayrıca gelecek misiniz gıcırtıları yaptırmaya?Haber de vermediniz...
        2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

Fatih hocam Pazartesi sabah geleceğim inşaallah tabi müsait iseniz

Yorum

Ben müsaitim de hava pek müsait değil malesef,yağmurlu çok fena.Açık olursa buyurun gelin,çünkü kapılar açık çalışmamız lazım.Olmazsa da güneşli bir gün gelirsiniz.
            2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

Bugün itibari ile aracıma teleflex gfi LPG uygulaması yaptırdım
              Yaklaşık Konya-seydişehir arası 100 km yaptım. Performans olarak hiç fark göremedim. Ayrıca LPG ile çalışırken benzinden daha sessiz Zaten gfi nin enjektörlerinin üstüne tanımam. Enjektörlerinin manifolt sökülüp arada hortum olmadan direk manifolta takılıyor. Kaputu açtığınızda yağlama sistemi hariç LPG ile ilgili hiç bir malzeme gözükmüyor. Teleflex gfi nin bu montaj ilkesine hayranım. Aracına LPG uygulaması yapmak isteyen arkadaşlara gönül rahatlığı ile öneririm.
              Montaj ile ilgili fotoları yarın yüklemeyi düşünüyorum.

Yorum

Hayirli olsun.. Kaça Mal oldu acaba ? Sizin montajini yaptirdiginiz sistem LIKIT olarak adi geçen sistem mi? Ben de geçtigimiz ay LANDIREZZO omegas ( yağlı sistem ) sistemini Antalya 'da taktirdim.Çok şükür bir problem yok şu ana kadar.şehir içinde bir depo ile 384 km gitmişim.( LPG depom 47 Lt.) Ancak bir depo lLPG tukettikten sonra kafama takilan sorular için montaj yapilan yere gittigimde aracın 9 saat gazda çalişirken 1 saatte benzinde çalişiyor görünüyor..Teknik personel arkadaşlar normal dediler. Ama BENZIN IBREM devamli aşağı iniyor..Anlamış değilim..Antalya 'da havalar çok da soğük değil doğrusu ,yani gaza geçis süresinin uzun olmaması lazım yada sistem farklı çalışiyor..
                Neyse bir paylaşayım dedim..

Hayirli olsun tekrar..
                2010 Model 1.6 Insignia Sport Tourer

Yorum

Önermeden önce biraz kullansaydınız hiç olmazsa 10k km yapın artı eksi yönleri hemen anlaşılmaz diye düşünüyorum.. Bu arada tüketimi nasıl? Tankınız kaç litre?

(2009) 1.6 Turbo Cosmo Spor Tourer >>> (2012) 1.4 Turbo Edition Elegance Yeni Stil Sunroof >>> (2015) 1.4 Turbo Edition Elegance Sunroof Orginal LPG power

Yorum

Orjinal yazı sahibi: omfaya
                    Önermeden önce biraz kullansaydınız hiç olmazsa 10k km yapın artı eksi yönleri hemen anlaşılmaz diye düşünüyorum.. Bu arada tüketimi nasıl? Tankınız kaç litre?
                    Tankım simit depo ve 52 litrelik 43-44 litre LPG alıyor. Henüz depom bitmediği için yakıt değerlerini veremiyorum
                    En kısa sürede sonuçları buradan paylaşırı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mursav
                      Hayirli olsun.. Kaça Mal oldu acaba ? Sizin montajini yaptirdiginiz sistem LIKIT olarak adi geçen sistem mi? Ben de geçtigimiz ay LANDIREZZO omegas ( yağlı sistem ) sistemini Antalya 'da taktirdim.Çok şükür bir problem yok şu ana kadar.şehir içinde bir depo ile 384 km gitmişim.( LPG depom 47 Lt.) Ancak bir depo lLPG tukettikten sonra kafama takilan sorular için montaj yapilan yere gittigimde aracın 9 saat gazda çalişirken 1 saatte benzinde çalişiyor görünüyor..Teknik personel arkadaşlar normal dediler. Ama BENZIN IBREM devamli aşağı iniyor..Anlamış değilim..Antalya 'da havalar çok da soğük değil doğrusu ,yani gaza geçis süresinin uzun olmaması lazım yada sistem farklı çalışiyor..
                      Neyse bir paylaşayım dedim..

Hayirli olsun tekrar..
                      LPG ayarlarında belli bir devir üstünde veya ısı artmasında subabların soğuması için yüzde 5 ila 10. Arası benzin ile çalışıyor galiba. Bu ayarı pasif hale getirtirsen sorunun çözülmesi lazım. Zaten sistemin yağlamalı olduğu için ihtiyacın yok. Tam emin değilim ama bu ayar vsi ayarı diye geçiyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hasdem
                        Orjinal yazı sahibi: omfaya
                        Tankım simit depo ve 52 litrelik 43-44 litre LPG alıyor. Henüz depom bitmediği için yakıt değerlerini veremiyorum
                        En kısa sürede sonuçları buradan paylaşırı
                        1 tank ile 400km menzil güzel Hayırlı olsun güle güle kullanın inş.

(2009) 1.6 Turbo Cosmo Spor Tourer >>> (2012) 1.4 Turbo Edition Elegance Yeni Stil Sunroof >>> (2015) 1.4 Turbo Edition Elegance Sunroof Orginal LPG power

Yorum

Teşekkür ederim Ömer bey. Inşaallah problemsiz kullanmak nasip olur

Yorum

Bir depo LPG yakıt ile 400 Km. gayet güzel..Benim depom 47 Lt Ancak 39LT alır ..dolayısıyla yakın değerlerde LPg tüketmişiz gibi görünuyor... Hele bir LPG INDIRIMI GELDI.. ohh.. )
                            2010 Model 1.6 Insignia Sport Tourer

Yorum

Son ölçüm değerleri
                              Toplam LPG 41 litre
                              Litre fiyatı 2.78
                              Ödenen miktar 114 tl
                              Toplam km 376
                              Benzin için verilen para 25 tl
                              Toplam 114+25=139 tl
                              139/376 =0,37 km başına düşen miktar
                              376/41=9,17 1 litre LPG ile alınan km miktarı
                              376 km yolun yaklaşık 190 km si şehir dışı 186 km si şehir içi genelde sakin kullanım ama şehir dışı kullanımda ortalama 100 -140 arası
                              Sonuçların normal olduğunu düşünüyorum
                              Farklı ölçüm sonuçları olan arkadaşların fikirlerini bekliyorum

Yorum

İşleniyor...
                              X