Duyuru

Collapse
No announcement yet.

LPG kiti iade edilir mi ? Usta ile yol testi !!

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• LPG kiti iade edilir mi ? Usta ile yol testi !!

Selamlar.

Son durum ve baştan sona durum özeti şu şekilde,

Alışagelmiş vaatlerle lpg kitini taktılar. ( performans kaybı olmayacak. Sorunsuz olacak. Ve süper enjektör uygulanacak vsvs.. En az %40 tasarruf olacak )

Takıldığı gün, bunda rölanti titremesi var dedim. bu normal deyip geri çevirecekken az ısrar ile kontrol ettiler, enjektör arızalı çıktı. Daha ilk gün. Dedim hadi olur. Değiştirdiler.
    Düzelmedi, psikolojiktir dedim evin yolunu tuttum. İzmir den salihli, ye. yolda, hanım bile titremeyi farkedince durumun normal olmadığını anlayarak malesef bu güne kadar oluşacak olan problemler serüveni başlamış oldu.

Rölanti, uzunnn uğraşlar sonucu halloldu.sonra yine aynı.
    Enjektörler, süper pan/S denmesine ramen, normal pan/N enjektör takıldı. Sağolsunlar, sıkıntı çıkartmadan süper pan/s ile değiştirdiler.
    hızlanmalarda belli aralıkta motor tekliyordu. Onlarca kez ayar yaptılar düzelemedi.

Sorun,
    , birkaç zaman sonra performans ve tekleme ve halen devam eden rölanti titremesi ile yine gittim.
    5 dakikada, ayar yaptılar. Yollayacaklarken yol testi için ısrar ettim. en az yarım saaat usta ile test ettik tüm devirleri. Kendide hoşnut olmadı durumdan. Tekleme hala devam.
    Hızlanma ve tepki geç. titreme halen var. Servise çekti, Ve süpriz, yeni enjektörlere uygun nozul ucu takmaları gerekirken eskisini üzerinde unutup takmışlar...
    Çaktırmadan değiştirdik deyip tekrar ayara çıktık. Performans ve teklemede gözle görülür bir düzelme oldu. Bu seferde araç 120' yi geçemedi. gel bir de buradan yak.
    yine servise giderek bu durumda ayar ile düzeltildi. Yani ayarrr üstüne ayar. Yaptığım yol masrafı, yaşadığım psikolojik sıkıntı, hali ile başıma gelecek olan uzun vadedeki sorunlar derken canımdan bezdim.

Bu arada serviside resmen türbeye çevirmiştim.

Bu noktadan sonra, birde yakıt durumuna bakayım dedim.
    full depo uzun yolda, 45 litre ile, ( 128 TL ) gayet sakin kullanımda ( 110- 115 km /hz ) 350 km yi zor bitirdi. 36 kuruş.
    40 tl lik lpg ile de 113 km 35 kuruş...

Benzin ile neredeyse fark kalmadı hiho hiho hiho

Son olarak buradaki usta ile 100 km testine çıkacağız. Ve testi 90 km Hz ile yapacakmış. O km ne yakar bilmiyorum fakat biz aracı 90 km de kullanalım diye LPG takmadık sanırım
    Ve bu durum sonucuna göre rapor yazıp durumu merkeze aktaracaklar.

Ben açıkçası pek bir düzelme olacağını zannetmiyorum. Bu durumda iade işlemi nasıl yapabilirim? Alın bunu desem sanırım yanasmayacaklar. Tüketici Hakları mahkemesi de sanırım ilgilenmez.

Sinir durumdayım açıkçası. maad maad maad maad

kit, zavoli süper akıllı kit. Süper pan/s,
    CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
    SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Ynt: LPG kiti iade edilir mi ? Usta ile yol testi !!

Geçmiş olsun
    İnşallah en kısa sürede sorunlarınız düzelir

Allah sabır versin

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Amin.
      sırf bu yüzden bu hafta planladığım uzun yol durumu da olan bir programımı iptal etmek durumunda kaldım.
      CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -

Yorum

Hocam lpg marka modeli yazmamışsınız en azından fikir olması açısından belirtseniz iyi olurdu. Benim aracıma temmuz ayında BRC my11 turbo kit takıldı. O günden beri servise uğramadım, Yapan ustanın ustalığı gerçekten çok önemli bence servisi değiştirme imkanınız varsa denemenizi öneririm.
        Astra 1.4 T Cosmo Füme + Navigasyon

Yorum

Zavoli yazmış en altta

Yorum

lpg sisteminizi iade edebilirsiniz!!! nasılmı?
            montaj yaptırdığınız yere gidip tatlı dille ben bu sistemden memnun kalmadım madur oluyorum dersiniz onlarda eğer iyi niyetli ise paranızı iade edip s,stemi söküceklerdir. ama yokuşa sürerlerse faturanız ve garanti belgenizle bağlı bulunduğunuz kaymakamlık binasına gidin ve tüketici heyetine dilekçe yazın %100 paranızı iade alırsınız

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yusuf_25
              lpg sisteminizi iade edebilirsiniz!!! nasılmı?
              montaj yaptırdığınız yere gidip tatlı dille ben bu sistemden memnun kalmadım madur oluyorum dersiniz onlarda eğer iyi niyetli ise paranızı iade edip s,stemi söküceklerdir. ama yokuşa sürerlerse faturanız ve garanti belgenizle bağlı bulunduğunuz kaymakamlık binasına gidin ve tüketici heyetine dilekçe yazın %100 paranızı iade alırsınız
              Yusuf kardeşim iyi söylemiş. Önce iade etmek istediğinizi söyleyin,kabul etmezlerse gidin Tüketici Hakem Heyetine...
              2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

Tesekkur ederim arkadaslar.
                Olcumu soyle tamamladik.

Parkur, 92 km.

Ayni istasyonda diolum yapmak kadi ile depo fullendi,

Parkur sonunda tekrar dolum yapildi, ve 9 litre aldi, 92 km lik parkur saate 90 km hiz ile usul usul kullandi. Acikcasi kimse 90 la gitmiyorken.... neyse uzerine 2 litre ekleyerek 11,12 litre yakti 92 km de deyip bu normal goruldu,

Fakat anlamiyorum, aracim 90 hiz ile zate 6.7 civati benzin tuketiyor, oda 32 veya hadi 35 kurus olsun.
                12 litre de lpg tuketti 92 kmde.oda 34 kurus lpg yapar.

Buna normal.diyor arkadaslar valahi kriz gecirticekler..,

Yorum

benzin tüketimine göre %20 fazla yakar yani 8 litre lpg yakması lazım ama 12 litre yakmış yani siz benzin yerine lpg le sürmüşsünüz arabanızı.size başka bir artısı olmamış.bence hemen yasal süreci başlatın zaman kaybetmeyin.sizi oyalayıp yasal süreç için olan süreyi geçirtecekler yoksa.
                  2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
                  2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: aton1981
                    Tesekkur ederim arkadaslar.
                    Olcumu soyle tamamladik.

Parkur, 92 km.

Ayni istasyonda diolum yapmak kadi ile depo fullendi,

Parkur sonunda tekrar dolum yapildi, ve 9 litre aldi, 92 km lik parkur saate 90 km hiz ile usul usul kullandi. Acikcasi kimse 90 la gitmiyorken.... neyse uzerine 2 litre ekleyerek 11,12 litre yakti 92 km de deyip bu normal goruldu,

Fakat anlamiyorum, aracim 90 hiz ile zate 6.7 civati benzin tuketiyor, oda 32 veya hadi 35 kurus olsun.
                    12 litre de lpg tuketti 92 kmde.oda 34 kurus lpg yapar.

Buna normal.diyor arkadaslar valahi kriz gecirticekler..,
                    90km hızla 12lt yakması imkansız lpg kitinde sorun var.

Yorum

Hem az yaksın diye bir dünya para verip lpg kiti taktıracaksın, hem TL bazında fazla yakacak, hem de motoruna zarar vereceksin. tam saçmalamışlar

Yorum

iade etmeye çalışın, kabul etmeyin

Yorum

İlk düşüncem açıkçası işin olurunu bulmak. Ben pek inanmıyorum hem doğru performans hemde ekonomi olacağını bu montajlı kit için....

Bir çok kişi standart 230 - 280 kuruş arası değerler alıyor.

Zavoli ile bir 20 dakika telefon görüşmesi yaptım. Gereken tüm verileri ve değerleri ilettim. Tabi her zaman ki gibi anlayışlılık ve yapıcılık yerindeydi.

Kendileri de bu durumun oldukça anormal olduğu yönündeydi. en son, bilgileri italya ile görüşüp belki araca özel bir ayarlı yazılım yollayabilirler yada aracınızı bize sabah

bırakmalasınız gibi bir konusmalar geçti. Aracımı ancak sabah bırakıp, başında durursam size bırakabileceğimi belirttim. Kesinlikle birkaç gün boyunca bırakmam..

artık ne zaman cevap gelir bilmiyorum. En az fazla 5gün beklerim. Sonrasında iyi niyet benden gider.

Anladığım kadarı ile iade içinde demontaj raporu ve yeniden muayene gerekliymiş. Bir ton masraf birde ora. hay ben nerden bulaştıysam zavoliye yada lpg ye bilmiyorum ki

Yorum

Lpgde sıkıntı olmaz,sıkıntı iyi bir kit ve iyi bir montaj ustası bulamazsanız olur.Malesef siz bunları bulamamışsınız. Prins,KitMTM,BRC öncelikli tercihler olmalı.
                            2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tornado
                              Lpgde sıkıntı olmaz,sıkıntı iyi bir kit ve iyi bir montaj ustası bulamazsanız olur.Malesef siz bunları bulamamışsınız. Prins,KitMTM,BRC öncelikli tercihler olmalı.
                              Kesinlikle doğru söylemektesiniz.

Zavoli, merkez polaris servisinde yapıldı. İyi olduğunu düşündüğüm bir yerdi. hala iyi /kötü ayrımı yapmadan şu anki hali ile çözüme kavuşmasını bekliyorum.

Sanıyorum ki bir çözüm bulamayacaklar. Çünkü 4 ayrı servis de inceledi ayarları yapılacak en iyi ayarın zaten yapıldığı yönünde cevap aldım.
                              Kimisi, sallama yöntemi ni yapalım düzelir dedi. Kimiside montajı ben yapmadım sadece ayara bakarım demekle yetindi.

Tüm bunların sonucua göre iyi/kötü kanıya varmak daha doğru.

Ama bana vadedileni asla göremedim.
                              Sorunsuzluk, ekonomi, performas kabı olmaması, Hiç birini yaşayamadım )))

Ha bu arada gidip geldiğim zamanlarda da arabama afedersiniz XXXXX atmadan da durmadı oradaki ustanın biri. Arabada arızamı var senin? böle olmamalı deyip alıp götürdü opele. Opel, de bu araç sağlam deyip tıpış tıpış geri dönmüştük...
                              Hatta aynı usta ya zamanında perfromans sorunumu söylediğimde, sen LPG ' yi performans için mi taktın yoksa ekonomi içinmi taktın deyip surat yapmıştı.

Rezillik. Hala iyi niyet ile bir işi çözme taraftarıyım. İnsallah bir şekilde hallolur.

Yorum

İşleniyor...
                              X