Duyuru

Collapse
No announcement yet.

LPG- uygulamasına sonradan müdahale ve performans artışı.

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• LPG- uygulamasına sonradan müdahale ve performans artışı.

Selamlar.
    Malumunuz, LPG kitim ile alakalı belli başlı problemler yaşadım. Bir çoğu çözüme kavuşsa da, performans bakımından araç sürünmeye devam ediyor. Arayış ve araştırma içindeydim son birkaç gündür.
    Adını henüz vermeyeceğim zavoli bayisi, yapılan montaja istinaden, belli birkaç aparat ekleyerek performansımın harkulade olacağını garantiledi. Durumuda şöyle açıkladı.....

Tam emin değilim ama belli bir çap ta manifold delinerek yapılan rutin işlem haricinde, tadilatta o çaplar biraz daha büyütülerek yanma odasına daha yakın mesafeye gelene kadar ek bir boru ile gaz iletim mesafesini yakınlaştırmaya dayanıyor.
    Açıklama olarak, da uzaktan enjekte edilen gaz, yanma odasına gidene kadar dağılarak yol alıyor dedi. Ve bu da, performans sorunları ve erken sübap eritme gibi durumlar meydana getiriyormuş.
    Boru ile, yanma odasına optimal mesafede gönderilen gaz, bu durumların önüne geçiyor ve doğru bir yanma ile tam performans alıyormuş. Ve doğru yerde yanma gerçekleşip sübaplara da faydalıymış.

Asıl sıkıntı sübap değil asıl sıkıntım performans olunca, arkadaş buna % 100 garanti verdi. Yapılacak işlem 100 - 150 tl civarında...

Peki bu işlem, zavoli' nin rutin prosedüründen farklı olarak ek parçalar kullanmaya dayalı olduğu için garanti ve motor sigortasında sorun yaşarmıyım? sorusuna da asla yanıtını aldım. Zaten, işlemi yapacak yer zavoli bayisi.

bu konu hakında ne düşünüyorsunuz? Benim aklıma baya baya yattı. Zaten usta da bilinen tanınan birisi : )

CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
    SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Ynt: LPG- uygulamasına sonradan müdahale ve performans artışı.

Bu tür konularda deneme yanılma iş yaptırmayın derim Allah muhafaza bu lpg ne zaman alev aladığını anlamazsınız.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Allah korusun efenim. Dikkate alacağım.
      CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -

Yorum

Bu delme/takma işlere hiç prim vermedim, vermem de.
        Kusura bakılmasın, insanları küçük/hor görme olarak da algılanmasın. Koskoca Zavoli'nin mühendisleri bu çözümü
        akıl edememişler de belki orta mektep mezunu bile olmayan sanayideki 'alaylı' usta akıl etmiş. Hiç itibar etmem,
        sizin etmenizi de tavsiye etmem

Yorum

Doğru söylüyorsunuz. bir kez daha kurcalatmak akıl işi değil.
          Teşekkür ederim.

Yorum

İşleniyor...
          X