Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Prins LPG Kullanıcı Tecrubeleri ve Servis Tavsiyesi.

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Prins LPG Kullanıcı Tecrubeleri ve Servis Tavsiyesi.

Herkese iyi akşamlar. 1 hafta önce satın aldığım 1.6T aracımda şehiriçi 13-14 lt ortalama gördükten sonra Prins VSİ2 - Valve Care Lpg sistemi taktırmaya karar verdim.
    Bu sistemi kullananlardan ;

tüketim bilgilerini
    performans seviyesini
    sorun yaşanıp yaşanmadığını
    varsa ne gibi sorunlarla karşılaşıldığını

öğrenebilirsem çok mutlu olurum. Daha önce bu şekilde konuların açıldığının farkındayım ama ya çok kısa kalmış ya da ilk 3-4 mesajdan sonra farklı konulara kaymış gibi görünüyorlar.

Ayrıca giresunda bulunan tek prins bayisinin pek önerilmediğini farkedince ordu , samsun ve trabzon illerinde arayışa başladım , sevgili forum üyelerinden tavsiyeleri bekliyorum.

İyi forumlar

Ynt: Prins LPG Kullanıcı Tecrubeleri ve Servis Tavsiyesi.

Orjinal yazı sahibi: AhmetDeniz
    Herkese iyi akşamlar. 1 hafta önce satın aldığım 1.6T aracımda şehiriçi 13-14 lt ortalama gördükten sonra Prins VSİ2 - Valve Care Lpg sistemi taktırmaya karar verdim.
    Bu sistemi kullananlardan ;

tüketim bilgilerini
    performans seviyesini
    sorun yaşanıp yaşanmadığını
    varsa ne gibi sorunlarla karşılaşıldığını

öğrenebilirsem çok mutlu olurum. Daha önce bu şekilde konuların açıldığının farkındayım ama ya çok kısa kalmış ya da ilk 3-4 mesajdan sonra farklı konulara kaymış gibi görünüyorlar.

Ayrıca giresunda bulunan tek prins bayisinin pek önerilmediğini farkedince ordu , samsun ve trabzon illerinde arayışa başladım , sevgili forum üyelerinden tavsiyeleri bekliyorum.

İyi forumlar
    Aynı sistemden aracıma 17.368 km'de takıldı... Şu anda 22.700 km civarındayım...

Tüketim tamamı şehir içi Aygaz ile 31-32t LPG ile 270-275km civarında... Yani yaklaşık 11,5lt LPG ortalama demek. Antalya'daki LPG fiyatları ile yaklaşık 31 kuruş/km demek...

Uzun soluklu şehir dışı verim elimde yok. Antalya-Manavgat arası gidip geldim ama bu uzun yol sayılmaz aslında çünkü bu yolda hem trafik var hem de trafik ışıkları var. Daha ziyade bir çevre yolu gibi düşünebiliriz. Bu yolda 8lt benzin ortalaması elde ediyorum. LPG ile net ölçüm yapamadım ama tahmini 9.5lt LPG tüketimi olabilir... Yani dizel ekonomisi...

Performans desen zaten hiç fark yok... LPG'de 0-100 denememde 9 - 9.5 sn arasında gidip geliyorum. Yani gayet iyi... İlk başta ayarsızlık konusunda sıkıntılar yaşadım ama sevisin mükemmel ilgisi ve titiz işçilik ile birlikte hiç bir sorunum kalmadı. Prins'te sorun yaşanmaz genellikle... Verdiğiniz paraya değer...

Bu arada dönüşüm yaptıracağınız bayinin yakın olmasına dikkat edin... Ayarda problem olursa sık sık servise gitmeniz gerekebilir... İyi ayar ve titiz işçilik ile sorunsuzca binersiniz...
    1.6T Cosmo (2011) / Teknik Gri / Necvox Infotainment + kamera / Prins VSI–2 Keihn Enjektör – Turbo Map – Valve Care...

Yorum

Ynt: Prins LPG Kullanıcı Tecrubeleri ve Servis Tavsiyesi.

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ediyorum. Saygılar

Yorum

İşleniyor...
      X